Šta je novo?

Problem sa H67MA-UD2H

BibaKing

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2008
Poruke
10
Poena
304
Cao svima,
Pre par dana sam uzeo Gigabyte H67MA-UD2H maticnu i Intel i5 2300 2.8GHz 6Mb cache Cpu. Imam neverovatan problem. Povezao sam sve pravilno ali imam problem kod gasenja i ponekad kod samog rada. Imam CFT 600W napajanje. Zivim u zgradi sa 230-240V u mrezi (mereno sa instrumentom). Problem glasi ovako, podignem Win 7 64 bit i kad mu kazem Shutdown, razunar zatvori sve servise, odjavi korisnika i restartuje se. Nosio sam 2 puta i servis gde sam i uzeo sve. Prvi put sam odneo samo MB i CPU. testirali ljudi, kod njih radi ali klot windows. Ja donesem kuci i vratim u kuciste, opet ne radi. Drugi put sam odneo komplet kuciste u servis i kod njih radi. Licno sam bio tamo kad je covek testirao i palio i gasio 30 puta. Nijednom se u servisu nije restartovao ili ubagovao. Sve tako zajedno sam doneo kuci i kako sam ga ukljucio, opet isti problem. Probao sam da menjam: Napajanje, 3x nova Hard diska, Ram Memorije menjao, probao sam sve moguce da isljucim i ostavim samo to osnovno ali i dalje nema promene. Kad stavim samo Windows ne mogu da ga ugasim, a kad instaliram i drajvere od ploce, onda to sve + mi se ubaguje na welcome screen ili vrti post screen u krug. Kad odnesem u servis, ono radi. Prosto da ne verujem. Pre ove ploce sam imao isto Gigabyte plocu i sve je radilo Ok. Znam da je Indel objavio da na H67 Chipu ima neka greska ili bug ili nesto ali ne verujem da je to. Probao sam cak i kod komsije da odnesem racunar i povezem samo ekran i napojni kabel i opet problem. Sad sam poslao plocu dalje na reklamaciju i najverovatnije da ce mi vratiti kao testirano i da je ispravno ali kad donesem kuci opet ce biti isti problem. Stvarno ne znam sta da radim?! Problem je jako zanimljive prirode. Nikada nisam video ovako nesto. Napravio sam video clip gde se vidi da se komp sam pali i gasi. Prosto da ne veruje covek. Probao sam i sve ostale periferije da menjam ali nista nije pomoglo. Nesto nije u redu sa plocom (BIOS ili Chip set luduju) ili procesorom ali ne znam sta pa bih vas zamolio sa neki savet ili bilo sta sto bi moglo da mi pomogne da resim problem. U ocekivanju odgovora, unaprad vam hvala...
 
A ako je kod njih radilo sa svimpomenutim elementimu u kucistu onda je do napona mozda, jedino to vidim kao neki problem probaj da pozajmis od nekog aps razdelnik produzni on malo stabilise promene u naponu ili sa nekim upsom. a kazes nosio si ga kod komsije jel komsija u istoj zgrad probaj da kod nekog ko je izvan zgrade kod brata od strica prijatelja tamo da probas...ali meni tu smrdi na nesto kod napona jer kod ljudi iz servisa ti je radilo.. tako da je najverovatnije instalacija..
 
znam jednu gospodju kojoj se nesto slicno desavalo, kuci se restartuje stalno a u servisu nista, na kraju je ispalo da je kabel od struje koji ulazi u napajanje bio u prekidu.
ako nije to pokusaj metodom eliminacije da utvrdis sta je u pitanju, jer ti komp u servisu radi - znaci neki tvoj deo zeza ( a koji nisi nosio u servis ).steker u zidu, kabel, monitor , ups, tastatura, mis ili tome slicno.

naravno ako je sa naponom sve u redu
 
Rekoh ja da sam probao druge periferije ali bez rezultata. Komsija jeste u istoj zgradi. Probao sam glanc nov kabel za napajanje. Probao sam sa dugim produznim 3x2.5mm2 da dovucem struju do sobe u kojoj je komp i nista. Cudno da nista drugo ne luduje u stanu ili u zgradi ako je do napona. Jedino to da probam da odnesem kod sestre pa da vidim hoce li se isto desiti. UPS uredjaj imam. Ali UPS nije stabilizator, to je samo baterija. Ja iz UPS-a dobijam 240V kao i pre UPS-a. On malo upija te sturjne spiceve i cao-zdravo. Jedino kad bi negde nasao bas stabilizator pa da probam. Treba mi nesto sto ce da odrzava 220V & 50Hz! Kod mene je 240V i mozda 52Hz+/- pa komp brljavi. Jer struja unistava aparate, ne napon. Cudno da ni jedna druga ploca nije ludela tako kod mene. Pitanje je kako to i reklamirati?! Videcu sta ce ljudi reci... Ako vam se setite jos necega da probam, poslusacu drage volje....
 
jesi probao bez upsa ?
 
Probao sam sve moguce varijante. Novi kablovi, sa UPS-om i bez... i dalje isto. Nesto ga zeza. Ja mislim da je maticna ploca. Jer na napajanju kaze da je opseg rada do 240V. Ja sam danas izmerio u jednom momentu 248V iz gradske mreze. Na izlazu iz napajanja je konstantan napon 12V i 5V na molexu pod oterecenjem i bez. Sve je kako treba ali ploca brljavi sama od sebe. Bilo bi lepo da vam okacim ovaj video clip da vidite. Komp se pali i gasi sam od sebe. Cudo jedno.... :) Kad bi se bar to desilo i ovima u servisu kad im stigne na reklamaciju ali ako se ne desi, imacu problem. Veceras mi je kolega doneo stabilizator i oborili smo 240V na 215V i tacno 50.00Hz bez oterecenja. Sad cekam da mi vrate plocu sa reklamacije pa da vidim tako da probam ako oni nista ne rese... Ovo da mi je neko pricao, ja ne bi verovao dok ne vidim....
 
Ajde poslusaj me idi i proveri kod nekog ko nije blizu te instalacije, vidi da li ce onda brljaviti, jer po tvojoj prici napajanje vrsi posao daje ti normalan napon od 12V i 5V tako da.. do napajanja nije a neverujem ni da je do maticne. Znam ti sad mislis da ovaj novi cipset nevalja nista ali on ima smao bag u sata kontroleru koji nema veze sa ovim i jedino sto se moze desiti jeste da ti komp usporava a ne ovakva manifestacija. Ja mislim da nije nesto ok sa instalacijom.
 
Ok. Jedino to jos nisam probao. Ja sam odneo plocu u firmu da posalju na reklamaciju u utorak. Sutra cu da odem po nju na sat vremena samo da sastavim i probam na nekom drugom mestu. Zivo me zanima sta ce biti.... Ne znam kako je moguce da MB ne radi kako treba ako dobija dobar napon? Moguce da ti filteri propuste neki minijaturni spic koji okida plocu kad se vrati stand by napon na plocu pa prepuni kondenzatore i ploca okine ponovo i pokrene komp. Sad lupam malo... ali stvarno mi je cudno kako to jos nigde nisam ni video ni cuo. Ide u redu da sam negde na selu pa da malo vise varira struja pa da razume covek... Sutra cu da skoknem po MB na blic da probam jos jednom, ako ne.... moram uzeti drugu i uzimam ASUS-a (uzecu neki Rampage III pa ako o5 ne radi, bar ne radi carski) :d koji me do sada nije izneverio... Javicu se sta je bilo, hvala na podrsci do sada...
 
Poslednja izmena:
Resio problem. Kupio novo napajanje i sad radi. Niko ne moze da mi objasni kako je moguce da napajanje radi extra skoro 2 godine i kad zamenim maticnu plocu da joj to napajanje ne odgovara (a radilo je na par ploca sve ok). Ko zna... nova tehnologija... mozda je suvise grubo prema ploci.... cirkus... Eto jedno iskustvo vise. Hvala na podrsci. Svako dobro....
 
Nazad
Vrh Dno