Šta je novo?

MSI WindPad 100W-012EU

Moorhuhn

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2004
Poruke
985
Poena
320
Ovo mi se danas pojavilo u cenovniku.

MSI WindPad 100W-012EU Atom Z530 1.6GHz 2GB 32GB
Windows 7 Home Premium 64bit


Dijagonala 10.1"
Rezolucija 1024x600
Tip panela (matrice) Touchscreen WSVGA LED Anti-Glare
Procesor Intel® Atom™ Z530 1.6GHz, Hyper-Threading, 512kB L2 cache, FSB 533MHz, 45nm
Platforma Intel® Melow
Memorija 2GB DDR2
Grafički procesor Intel® HD Graphics
Hard disk 32GB SSD MLC
Wireless IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi, Bluetooth™ 2.1 + EDR
Konektori HDMI Mini, USB 2.0
Slotovi SD, SDHC
Kamera 1.3Mpix
Baterija 2-cell Li-Ion
Dimenzije 274mm x 173mm x 18.5mm
Masa 800g
Boja Crna
Operativni sistem Microsoft® Windows® 7 Home Premium 64bit
Garancija 24 meseca
....................................................


Ima li nekih testova ili blizih informacija iz prve ruke?
Ima cenu oko 50,000.00 pa se pitam sta i kako. Gde je on u celoj prici?


NOT02313_1.jpg

NOT02313_3.jpg
 
gde ima da se kupi ovaj tablet posalji mi u inbox hvala
 
Tablet sa atomom i windowsom :S::wall:
Koliko god mislim da su iOs i iPad ograniceni ovo je jos gore.
 
meni ovo jedino deluje da ce baterija da mu traje tipa sat vremena |) a inace sta znam, w7 je solidno prilagodje touch ekranima..
 
Bas sam to hteo da pitam,igrao sam se sa Androidom i deluje mi odlicno...voleo bih da probam i win7 na touch-u...
2 cell baterija na onaj hardver+ win7 :zgran: ,u pravu je danijel,ni sat vremena.
 
Zato ljudi i postavljam ovde temu, jer se nadam da ce neko iz redakcije moci da ga uzme i isproba malo. Pa mozda i dobijemo neki opis iz prve ruke ;)

@_Zevs_
Pojasni to za iOs, jer sam ja stekao utisak, sa raznih formua, da je on daleko bolji od Androida.
Interesujeme ova tema, pa ono... ako te ne mrzi da malo pojasnis prednosti i mane.
Thx ;)
 
ovo nije tablet ovo je netbook bez tastature pa ko voli nek izvoli.
 
Pozdrav svim tabletasima

Danas sam imao prilike da ga malo duze propustim kroz prste i utisci su sledeci:

Ovo je tablet samo na prvi pogled,na drugi pogled ovo je klasican notebook ili netbook racunar bez onog donjeg dela gde su optika i tastatura a sve zbog svoje ipak nesto vece tezine koja nije bas pozeljna.

Ekran je najvece razocarenja jako jako jako slab zaostaje mnogo ali mnogo i za samsungom i za ipadom.

Windows 7 je za sve osim za tableta .Pokusao sam prstima da udjem u start -all programs i notepad ali mi je to uspelo iz jedno 15-tog pokusaja stalno je otvarao ili nesto iznad ili ispod notepada jednom recju katastrofa.Virtuelna tastatura i samo pritiskanje slova dodirom su prihvatljivi.Desavo se vrlo cesto da se ceka malo vise da se otvori neka aplikacija ne znam zasto.Mislim da ko uzima tableta treba da bezi glavom bez obzira od windovsa jer stvarno posle toliko godina koriscena istog muka mi je da gledam vise a pritom je andriod za njega suvo zlato.Meni nije jasno da najbogatija it kompanija na svetu nije ustanju da napravi softver za jedan tablet to mi nikad nece biti jasno.Isto je i sa telefonima na windovsu sve sto moze da bude komplikovano tamo mozete pronaci.Ako sam vec prinudjen da imam na poslu i kuci windovs onda sigurno nemoram to imati na telefonu i tabletu .

Pokusaj msi-ja je vredan paznje svakako ali sa opcijom intel atoma + tezina+ windovs to nije dobitna kombinacija zasigurno.
 
Čini mi se da su za windows tablete zapravo bolji resistive ekrani i korišćenje s olovkom :trust:
 
bas tako

eto posle par minuta bilo je jasno da msi place za onaj mali track point kao kod starih notebook racunara sa kojim bi se setao po ekranu bez olovke to jest kao da imas misa i radi na pritisak.
 
Šuška se nešto da će Microsoft malo da preradi svoj Windows Phone 7 operativni sistem, koji ima puno više potencijala za "ugrađivanje" u tablete od klasičnih Windows varijanti.
Mislim da je MSI kao velika kompanija, glat mogao da isproba i ovu opciju.
Garantujem da bi sve daleko bolje radilo na ovom tabletu.
 
Nazad
Vrh Dno