Šta je novo?

Logitech Z-906 (naslednik Z-5500)...

mislim da je problem što konzumiraš premalo alkoholnih napitaka.

od 5.1 gotovih sistema vrede samo Teufel kompleti (nemac pravi, bato) i klipsch promedia kojih u evropi nema.

moj savet je AVR (osnovni modeli , Onkyo, Denon, Yamaha eventualno Pioneer) i Komplet tipa Eltax, Magnat, eventualno Canton ako naleti.
Kompjuterske (gotove, mlatimudia) sisteme zaobići po mogućstvu.
 
Poslednja izmena:
Moram da se pohvalim da sam maznuo i subwoofer Eltax Atomic A8 za 30 evrova pa je ugodjaj potpun :D

Mana je sto je crne boje,), ali burazeru, za te pare i cigancici da su ga kotrljali niz ulicu...
 
Poslednja izmena:
thunder im je bio ubičica, ne sumnjam da je i taj dobar. alal ti firifitka !
 
Zna li neko gde su mogu nabaviti zidni nosači za ove zvučnike? Zvao sam na 5-6 mesta za vantage point SAT s05 ali ih nigde nema na stanju.
 
sateliti pozadi imaju rupe za šrafljenje, tako da možeš da uzmeš bilo koje nosače koji ti se sviđaju, koji podržavaju takvo kačenje.

small_Z906_Satellites_Back.jpg

ima ih na hiljade modela.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za poznavaoce>
treba mi AV reciver 5.1 i par dobrih zvucnika ( nasao vec Eltax )
E sad kod izbora recivera imam gomilu nedoumica sta uzeti
na kp nadjoh mnogo opcija ... sta uzeti do 120-150 ojra ?
 
Ovih dana planiram kupovinu zvučnika navedenih u naslovu teme (Z906), pa me zanima konkretno mišljenje drugih forumaša.
Bili bi spojeni na TV i koristili bi se za slušanje glazbe. Do sada sam koristio Z533, ali mi je potrebno nešto jače :p.
 
Hteo sam da okacim zvucnike na zid, provucene kablove imam kroz plafon, kupio nosace, ali sraf koji je dosao uz nosac je premali, odem u gvozdjaru ponesem zvucnik i ovaj navoj na zvucniku je veci od svih onih koji imaju, zna li ko gde mogu da nadjem sraf za zvucnik i koji navoj da trazim?
 
Pa to, zato sam ti i poslao, pisu dimenzije.

Gde uopste juris srafove, trebao bih ja da nadjem 4 srafa za kulere za graficku jer se razlikuju od svih ostalih srafova u kucistu...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa nemam pojma hteo sam da guglam al su ovo US mere a nisam uspeo da ih prevedem u metric...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazalost, nema metric mera, to je nestandardan sraf izmedju 5 i 6mm.
a1e336654b2c58f5676e77e59643c469.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poštovanje svim forumašima,
Naime, od skoro sam vlasnik jednog ovakvog zvučnog sistema. Za ovih par dana korišćenja mogu reći da sam prezadovoljan, zaista je kvalitet i jačina zvuka opravdala cenu, a čak i nadmašila moja očekivanja.
Bukvalno na 30% jačine, može neko slavlje u kući/stanu da se protera.
Ono što me je zabrinulo malo, a primetio sam po ovim vrućim danima, je to da se metalni panel (poleđina subwoofer-a) poprilično greje. Moram uzeti u obzir da je napolje 34C, u sobi nemam klima uređaje, ali me je zabrinula ta toplota sa njegove zadnje strane.
Da li je to normalno?

Inače, savet za sve vas kojima je potrebna montaža na zid.
Ponesite jedan satelit, i idite kod nekog metalostrugara da vam napravi. Meni je odradio držače, fabrika mu nije ravna.
Video sam negde na internetu da su 10ak € samo šrafovi za zvučnike, meni je za 2L hladnog piva napravio i držače i narezao navoj, i ofarbao. Prezadovoljan sam.
 
pojačala se greju i na sebi imaju hladnjake, pa tako i ovo, višekanalno, na logi sabvuferu. dakle normalno je, ne brini.

što se metalostrugara tiče, ja znam još boljeg. napravio mi je nosače koji u radnji koštaju dve hiljade evra, a naplatio mi je jedan ipo litar egzotik vrnjci.
 
Najbitnije mi je bilo da ova toplota na poleđini woofera nije ništa strano.
Inače držači izgledaju ovako:
20190827_171851_001.jpg
20190827_171922.jpg
Nisu neki dizajn, a iskreno se skoro ni ne vide u uglovima sobe.

Čoveku sam odneo zvučnik, pogledao je, objasnio mu kako treba da se "nakače na zid", i bukvalno za 15 minuta je napravio navoje na strugu, izvadio ovaj nosač, nešto je brusio oko njega.
Uzimam novčanik, pitam čoveka koliko košta, na šta mi je rekao da odem preko puta i donesem hladnu "bombu". Otišao, uzeo čoveku flašu i to je to. E sad, mi smo u komšiluku, poznaje me čovek, možda zato nije hteo da mi naplati, ali ne verujem da će bilo koji metalostrugar da vas odelje sa cenom za ovakva 4 držača (jer je centralni zvučnik uglavnom na stolu).
U svakom slučaju, postoje oni odštampani 3D držači, i ne znam koliko će dugo moći tako da drže zvučnik na zidu. Možda grešim, ali meni to ne deluje najsigurnije.
Ovaj nosač sa 2 tiplija u zidu, bukvalno može džak od 15kg da se nakači i da ga drži tako.

Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Dok ne nabavis klimu i traje ova vrucina gledaj da ih ne ganjas puno, toplota skracuje radni vek svakoj elektronici pa i pojacalu u vuferu. Ja bi montirao neki ventilator na hladnjak dok ne prodju ove vrucine, tako sam odradio na DVR snimacu za video nadzor jer mi stoji u garazi gde nemam klimu i hard disk je pre dve godine pravio lose sektore leti. Sad evo druga sezona sa ventilatorom isti hard disk radi bez problema.
Inace imao sam Z-5500 i stvarno su dobri sistemi.
 
Dok ne nabavis klimu i traje ova vrucina gledaj da ih ne ganjas puno, toplota skracuje radni vek svakoj elektronici pa i pojacalu u vuferu. Ja bi montirao neki ventilator na hladnjak dok ne prodju ove vrucine, tako sam odradio na DVR snimacu za video nadzor jer mi stoji u garazi gde nemam klimu i hard disk je pre dve godine pravio lose sektore leti. Sad evo druga sezona sa ventilatorom isti hard disk radi bez problema.
Inace imao sam Z-5500 i stvarno su dobri sistemi.

Može, napraviću neku vrstu hlađenja.
Mada je woofer pored prozora, tako da je na promaji uglavnom (a i ne koriste se nešto mnogo, pogotovo se ne pojačava).
Uskoro će i zahlađenje, tako da neće biti problem sa tim...
 
Ako moze pomoc :) Povezao sam tv-e sa Logitech Z-906 optickim kablom,na usb prebacio film koji je u dts-u utiplovao u tv-e i kad pustim film glas ide iz centralnog i prednja dva.Da li je moguce namestiti da glas ide samo iz centralnog ?
 
Mozes malo detaljnije. Sta si podesio na konzoli. Jel pali dts ili ide u dolby prologic. Koji tv?
 
Na konzoli 3D,pali dts kas se gleda na kompu i preko risivera,tv Samsung ue32h5000aw(podeseno da koristi eksterne zvucnike).
 
televizori preko optičkog izbacuju samo 2.1 zvuk (dolby pulse, i slične) a ne surround, i to je namerno, da bi ljudi kupovali AV Risivere. Logika konzumerizma.
Takođe, vrlo retki kanali puštaju audio u 5.1 i drugim višekanalnim modovima.

Uključi na konzoli z906 DolbyPrologic II mod, i čućeš zvuk sa svih kanala. Bolje u tvom setapu ne može.

Inače, da si TV povezao HDMI (1.4+) kablom sa AV Risiverom, čuo bi zvuk sa svih kanala u discret modu, kako je i snimljen.
 
Poslednja izmena:
Pustaju 5.1 televizori, samo mora izvor da bude pravi i da sam sadrzaj ima DTS 5.1 ili Dolby Digital 5.1.
Na Netflixu je recimo skoro sve 5.1.

Nazalost, da bih gledao dobre ripove, skoro sve 4k filmove slusam preko tv optickog i DD 5.1.
Kazem nazalost, jer je taj kvalotet zvuka poprilicno los.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
zavisi koj uređaj poseduješ. dobar broj izbacuje preko optike maksimalno 2.1.
vidiš da čovek kaže da je fajl sa DTS zvukom, on je u 99 posto slučajeva višekanalni.

sve u svemu, uključi DPL II
 
Mozda mu tv ne podrzava dts.
Samsung par godina ne podrzvaa dts, jer nece da placaju licencu.

Edit:
Ipak podrzava.


073c63b420a07bbee5a5247c2de2a5e7.jpg
 
Radi i sad 5.1 tj ima zvuka na svim zvucnicima,ali problem je sto ne odvaja kako treba,konkretno taj glas ide preko centralnog i prednja dva i to mi smeta,na zadnje ne pusta glas,samo efekte.
 
takva je produkcija još od praoca adama. dijalog na centar, muzika sa prednjih, efekti sa zadnjih.

to je , što je.
 
Sve je to jasno,samo sto glas ne ide samo iz centralnog nego ide i sa prednjih gde treba da ide muzika kao sto i ti kazes. Mislio sam da cu moci da zaobidjem risiver :D
 
Nazad
Vrh Dno