Šta je novo?

Logitech Z-906 (naslednik Z-5500)...

Upravo to, neverovatno je da pored ovih Logija na tržištu nema zvučnika manjih gabarita sa digitalnim dekoderom. Po jedan optički, koaksijalni i hdmi uz klasičan analogni 6ch ulaz bi svakom dobro došlo i na slabijim PC zvučnicima.

Ovo je pravi razlog zasto ne zele da naprave nesto sto je osetno bolje. Na trzistu trenutno ne postoji nista slicno, pa dokle god mogu ovako da prolaze sigurno nece razmisljati o nekim radikalnijim promenama;)
 
Z-5500 je odlican sistem za filmove, igre, tako da prestanite da ponavljate jedne te iste stvari 1000 puta.
Neverovatni ste! Rekli ste 1000 puta da je krs i sta sad hocete vise?
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245517-z5500-vs-hifi
Pa tamo do mile volje raspravljajte ,naranvo kulturno.

ko krene da nastavlja sa offom ovde dobice poene pogotovu za vredjanje i flame tipa : to je gomila plastike , isto vazi i za ove sto izazivaju sa: "znaci stoji da je z5500 najbolji moguci za te pare " a i slicnim ocitim provokacijama....
 
Poslednja izmena:
Još uvek nema novog modela u prodaji kdo nas, a najavili su ga za mart?
 
Pa ne isplati im se da uvoze jer ni ove z-5500 što imaju ne mogu da prodaju a z906 bi koštao isto kao z-5500 kod nas. Tako dok ne ode lager nema uvoza...
 
Sa ovim cenama nikad nece otici :)
 
Primer Intersporta koji kada dodju novi modeli odece i obuce snizi cene na polovinu i proda sve zaostalo na lageru. Ovi bi takodje mogli da ponude 5500 upola cene pa da naruce 906. Problem je sto ne znaju poslovati.
 
Ti radis u Intersportu ?
 
Primer Intersporta koji kada dodju novi modeli odece i obuce snizi cene na polovinu i proda sve zaostalo na lageru. Ovi bi takodje mogli da ponude 5500 upola cene pa da naruce 906. Problem je sto ne znaju poslovati.

Ocigledno ne znas s kojom marzom radi intersport. Tako da kad daju 50% ipak rade s nekom marzom. A u IT kad radis s 10% pa neko kaze da se da upola manja....
 
Jeste, pa kako su onda graficke i procesori slicne cene kao napolju a Z-5500 duplo skuplji? Koliko se secam nabavljali su se pre nekoliko god i prodavani za 250-300e a sada odjednom za preko 400e i to je onaj isti stari uvoz bio. Par god se ne prave vise. Znaci, nije u pitanju marza nego pohlepa. Primer su ti i lcd i plazma tv, koje po Tehnomaniji i Tehnomarketu nalazis za osdredjenu sumu (vecu nego napolju) a ako neka manja firma naruci (sa marzom) ispada neverovatno povoljnije.
 
Procesori, memorije, grafike su key componente i one se prodaju na hiljade komada nedeljeno (za razliku od zvucnika koje prodas max 5) njih moras da obrnes za 7 dana inace si puko. A druga stvar carina za njih je 1% dok je za zvucnike 15% plus sto moras atest za zvucnike da uradis sto je 200 eur po modelu. Dok prodavci iz EU neplacaju nista. Glupo je porediti babe i zabe.
Spominjes televizore, opet ista prica 15% carina + atesti sto u EU ne postoji. Kazes neka manja firma naruci imaju bolje cene, to moze da se desi ali tesko da je ta roba dosla legalnim putem
 
@gvlada

hm ... nije komercijala za tebe

prvo ne uzimas obrt robe u obzir, dane vezivanja novca, nestabilnost trzista, neplanirane dodatne troskove ...
A uzimati za primer Intersport koji šamara sa cenama i radi sa abnormalnim maržama je smešno
 
Z906 Black, 5.1 Speaker System, 500W RMS,THX Certified, Dolby Digital 5.1 decoding, DTS decoding, 3D Stereo (surround sound from 2-channel sources), Easy-to-read Control console, 4 satellites x 67 W (wall mountable), Centre channel speaker x 67 W (wall mountable), Ported/side-firing subwoofer (165 W), 2 Digital optical inputs, Digital coaxial input, Six-channel direct input, RCA input, 3.5 mm input, Infrared remote control - 980-000468

preporucena maloprodajna cena treba da bude oko 385 EUR sa PDV-om
 
Dobro, svako ce da brani ono sto mu odgovara. Ja sam kupac a ne prodavac pa me interesuju sto nize cene. Stos je sto te manje firme nabavljaju te Panasonic plazme od zvacninog uvoznika za nasu zemlju sa svim papirima a ne ispod miske, umotano u cebe. Iskucaj u google.rs neki model plazme za nasu zemlju pa uporedi cene od 135 od 150k ide za 50G30 model. Prodavce ne interesuje odakle meni novac, imam li i mogu da kupim tako da i mene ne interesuju njihovi problemi. Ako hoce da prodaju moraju da budu konkurentni a kao sto rekoh ti isti zvucnici su uvezeni pre 3 god kostali 250e a sada su preko 400e a nije bilo dodatnih troskova.
 
Takvo pojednostavljivanje trzista nece dovesti do normalnih zakljucaka. To bi bilo kao kada bih ja kao laik odrdjivao za koliko neko od vas treba da radi svoj posao. Zato i imamo toliko propalih firmi, jer su gazde gledale povrsno posao.
Moramo da budemo skuplji od trzista EU dosta, sto zbog nameta drzave, sto zbog udaljenosti od glavnih luka i najvecih "magistrala" trgovine, sto zbog nesigurnog trzista, malog trzista ...
Pa samo prevoz je skuplji do nas tipa za 30e (gabaritno velika roba), pa carina i porezi, atesti i ostalo, pa promet i rizik, kostanje kapitala (krediti i sl) ... to izadje ta razlike u ceni. Obezbedite ljudima da rade kao u Nemackoj pa cete imati takve cene.
 
U pravu si, jeste sve skuplje ali mi imamo razlicite firme koje uzimaju robu od istog dobavljaca sa velikim razlikama u ceni (sve legalno, sa papirima i pdv). Z-5500 su bezobrazno podigli kad su videli da ide i od best buy napravili besmisleni izbor.
 
koliko je uvoznik platio Z-5500 zna samo product manager (i oni iznad njega) koji ih je uvezao. sve ostalo je pausalno ocenjivanje i nema smisla.
 
Uzmi nosace za klimu i resio si problem :D
 
Malo, neću više.

Šalu na stranu, zaista me zanima kada ovo stiže kod nas, kao i da li ima nekih problema kao što je bilo sa Z-5500...

Za sada nisam našao da su se ljudi žalili, ali opet, baš je skoro izašao.
 
Jel' ima negde neki krsten review?
 
Nazad
Vrh Dno