Šta je novo?

Logitech Z-906 (naslednik Z-5500)...

Here we go again...:lupko:
 
Ako mislis da cu nekog da nabedjujem da ne kupi ovo, pogresio si... Pitam iz zezanja, posto je opste poznato da za svaku novotariju koja se pojavi kod nas 100 coveka bude u startu napaljeno, od toga se polovina o`ladi posle pola sata, ostane zainteresovano 10 i kupe na kraj trojica...
 
Pa ako neko zeli ovaj Z-906, verujem da je najbolje da ga kupi u startu sa prvom serijom, posto ce ona biti najboljeg kvaliteta. Posle toga moze kasnije da zeza novopecene vlasnike sa losom serijom, kao sto je bio slucaj sa kasnije sa Z-5500.
 
Ako mislis da cu nekog da nabedjujem da ne kupi ovo, pogresio si... Pitam iz zezanja, posto je opste poznato da za svaku novotariju koja se pojavi kod nas 100 coveka bude u startu napaljeno, od toga se polovina o`ladi posle pola sata, ostane zainteresovano 10 i kupe na kraj trojica...

Z5500 je prodato sigurno vise od 100 komada u Srbiji, doduse godine su to :p
 
2004. Z-5500 bili su fantasticna ponuda bez konkurencije za novac. Vremenom su isli gore i dole ali su i dalje ostali najpopularniji. Boljeg resenja nije bilo. U 2011. izbacivanje neceg slicnog, samo malo slabije sa jednim spdif in vise i bez hdmi tj HD formata (bez obzira koliko se sta primeti) je najblaze receno bezobrazno. Moj glas ide protiv ovog kompleta.
 
Glas razuma, neverovatno....
 
Kolika bi trebala da bude realna cena za ovaj komplet ? Po vama.
 
350$ odnosno 350€

There, I fixed it :)

Ako budu bolji od Z-5500 (a tome se tezi cim prave novi model, valjda), i 250€, nece imati dovoljno plastike da isporuce toliko primeraka kolika ce potraznja biti...
 
Samo zato sto nema HDMI. :)

Izmedju ostalog, da. Ima gomila all in one sistema sa optikom, hdmi, radiom i sl stvarima a za 400-500e cak i sa blu ray. Da pretpostavimo da je isti ko Z-5500 sta je onda tu novo? Da je bolji po zvuku, tesko.... Danas svi stede i pokusavaju da na staroj slavi prodaju robu. Nema hdmi i onog sto ide uz to i nepotrebno je.
 
Slazem se sa vladom. Ovo je izgleda isti sistem prepakovan u "modernije" ruho. I jos kao slag na tortu kasni sa konekcijama debelo, mislim ko da je hdmi nesto vanzemaljsko i previse napredno... Onaj Edifier S550 je napredak u odnosu na sve ovo i da ima kod nas za istu cenu bio bi ubedljivo najbolja kupovina.
 
Nije samo kupiti ovakve zvucnike..treba imati i prostoriju za njih..
jer kakav zvuk daju na 5 - 10 % na kolko bi vecian nas smela da ih slusa..definitivno nisu zvucnici za svakog..
 
Pa ako si u stanu onda da, ako si ko ja u kuci sa razmakom od 30 metara od prvog komsije onda mozes da radis sta hoces. Kod mene se taj procenat od 5-10 mnozi sa najmanje 5 do 10. :D
 
JEl placate za otvaranje nove teme ? Otvorite novu temu pc zvucnici vs hifi ili koju god pozelite pa disktuijte . Ova je : Logitech Z-906 (naslednik Z-5500)
100 puta pisem istu stvar i niko nece otvori novu temu nego voli u ipad,z5500 i u jednoj temi diskutuju o cemu god im padne na pamet.
 
kad se otvori nova tema ta tema se zatvori zbog "navodnog:" govora mrznje :)
 
Pa kad krenete sa vredjanjem i masovnim reportovanjem istog onda naravno da se zatvori....
I nece ta niti jedna druga tema da sluzi da pljujete nesto ,nismo na pijaci . Kao : To samo glupi amerikanci koriste, ne moze biti gore nego sto je i slicno...

Moje misljenje u vecini stvari se razlikuje od vecina sveta... PA sta ja sad treba da se svadjam i vredjam svakog ko ne misli ko ja.. Iznesem svoje misljnje dam cinjenice, pustim drugu stranu da iznese svoje .... Svako ce za sebe misliti da je upravu ili ce promeniti misljenje kad procita neke nove korisne informacije ili iskustva, ali samo budala ce pokusati da svoje misljenje nametne drugima.
 
Poslednja izmena:
problem je u tome sto vaze dvostruki standardi koje primenjujete , nijedna tema sa z5500 nije zakljucana iako je bas u doticnim bilo najvise trolovanja i baljezganja o necemu sto staje u dve strane ali se ovde ocigledno stite neciji interesi ili sujeta a mozda i jedno i drugo.... Inace vredjanje se ne sankcionise isto i stvarno je zalsno gledati kako "moderatori" prebacuju krivicu sa jednog na drugog...
 
Pa ako si u stanu onda da, ako si ko ja u kuci sa razmakom od 30 metara od prvog komsije onda mozes da radis sta hoces. Kod mene se taj procenat od 5-10 mnozi sa najmanje 5 do 10. :D

realno, nepohodno je da si u kuci, a i kad si u kuci opet treba biti sam :p
i samim tim, su neprakticni za veliku vecinu..
 
Sta je neprakticno? Z5500 i Z906? Daj ne zezaj... pa nijedan zvucni sistem nije pravljen da se tera na max vec da se psotigne odredjeni nivo glasnoce bez distorzije u kome mozes da uzivas.
 
I Z-5500 i ovaj novi model su totalno preterivanje cak i za kucu, ne znam dal sam ih pojacao do kraja 2 puta za 3 godine. Cuje se do kraja ulice, suludo jako. Da ne pricam kad dobija DTS zvuk, au ono nije normalno.
Umesto ovog modela mnogo bi vise voleo da vidim neki 5.1 sistem od 200-300W sa digitalnim dekoderom, to bi sutra uzeo za 200-250e.
 
pre neg sto nastavimo, da li se slazes da svaki zvucnik ili sistem daje najbolji zvuk na nekih 40 % snage..?
da objasnim, npr ovi moji altec, negde na polovini potencijometra dobijaju pun i najlepsi zvuk, ispod toga ima slabije i niske i visoke tonove, a preko vec krece distorzija..al na pola je taman jacina..
sad odvrni z5500 na pola da bi dobio sta mogu da ponude zvucnici ?
 
Kad pomislis da HiFi sistemi rade na 10% snage tj umesto 2x 100w na 2x 10w ti se soba trese?
Uzeo bi 5.1 od 200-300w za 200-250e? :) hehehe...... imas li ti predstavu o odnsou snage, cene i kvaliteta?
AVR od 700e ima 100w/ch a ima npr 7 kanala tj 7 poajcala u sebi. On daje 100w po kanalu kada se optereti jedan kanal za sve kanale ali cesto daje tih 2x 100w u stereo rezimu ali sa svih 7 kanala daje nekih 35-40w/ch. Dovoljno je pustiti i 10-ak w/ch pa da ti soba igra a kamoli da se pojaca na pola snage i sl + sto sw ima svoje pojacalo za najnize frekvencije koje najvise snage i traze. Samo sto taj AVR i komplet zvucnika bi kostao mnogo preko 200-250e a dao bi tih 200-300w ukupne snage.
 
Poslednja izmena:
pre neg sto nastavimo, da li se slazes da svaki zvucnik ili sistem daje najbolji zvuk na nekih 40 % snage..?
da objasnim, npr ovi moji altec, negde na polovini potencijometra dobijaju pun i najlepsi zvuk, ispod toga ima slabije i niske i visoke tonove, a preko vec krece distorzija..al na pola je taman jacina..
sad odvrni z5500 na pola da bi dobio sta mogu da ponude zvucnici ?

Lose gledas, taj Altec i ovaj Logitec nisu ozbiljni zvucnici. Dobar zvucnik ce koliko god moze linearno svirati sve frekvencije koliko god da je pojacan. To bi znacilo da ce neka dobra kutija relativno dobro odsvirati i visoke i niske tonove i na npr. 5% snage tj. kada bi se recimo slusali sasvim normalno i opusteno.

A sto se konkretno tice ovog Logitech-a, on ce sigurno korektno svirati niske tonove (visoki su mu sigurno losi) pri niskom volume (kako da prevedem i uklopim u recenicu ovo :p ?) zato sto ipak ima bass drajver solidne velicine. A i woofer je napravljen tako da daje jak i nizak bass.

Hocu da kazem da poenta uopste nije "gruvati" neke zvucnike, ili reci gde to i ko moze da iskoristi neku snagu ili sta vec. Neki veci zvucnik, sa vecim bass dravjerom i nesto vise snage jedostavno svira mnogo lagodnije od nekog manjeg zvucnika. I takav isti zvucnik ce ti pruziti i dubok i jak bass kada ga slusas i poprilicno tiho.
 
Poslednja izmena:
Smanjili su Subwoofer za 15w rms :) Mislim i jeste napredak za naslednika...eh barem da su stavili jos jedan drajveru na onim krs satelitima pa da mozda i prosviraju kako treba,a ovako sa jednim drajverom nema sta da se prica,nikakav to `zaista` naslednik nije,skroz isti proizvod posle toliko godina,stvarno mi nije jasno sto su izbacili ovaj model..
 
Smanjili su Subwoofer za 15w rms :) Mislim i jeste napredak za naslednika...eh barem da su stavili jos jedan drajveru na onim krs satelitima pa da mozda i prosviraju kako treba,a ovako sa jednim drajverom nema sta da se prica,nikakav to `zaista` naslednik nije,skroz isti proizvod posle toliko godina,stvarno mi nije jasno sto su izbacili ovaj model..

Zato sto ce se prodavati kao alva npr? I zaraditi milione i milione na tome.
 
Sve je i sasvim ocekivano. Malo redizajniran/nasminkan model i to je to. Z-5500 su malo omatorili i trebalo je izbaciti nesto novo sto ce ljudi kupovati u zamenu. Nije ni za ocekivati da ovaj model bude nesto bolji sto se zvuka tice. Da su hteli mogli su jedostavno da stave neki mali tweeter na satelite pored jos nekog 3-4" drajvera i to bi vec mnogo bolje zvucalo. Takodje umesto sto sub treba da svira i delimicno nize srednje da se stavi skretnica koja ce da sece nesto nize tako da se ne dobija onaj zvuk "brundanja". Jeste da se na taj nacin zrtvuje neki deo frekvencije ali bolje da je i nema nego da brunda ..

Sve u svemu to nisu uradili, jer ih ne zanima da naprave nesto sto bolje zvuci, vec da naprave nesto sto ce dobro da se prodaje, kao sto to i jeste bilo sa predhodnikom.

Inace ako je bass drajver stvarno 8.9" ili koliko vec, to je stvarno retardirano. Ko uopste pravi tako nesto :trust: ..

Ma dobro, sve u svemu dobar sistem za filmove i igre prvenstveno. I drmace to sasvim OK, pa ko voli nek izvoli ..
 
Poslednja izmena:
mislim da bi u filmu ili igrici tipa rat zvezda briljirao,
okrsaj sa nekoliko svemirkih krstarica i stotinak lovaca dok sevaju laseri i eksplodiraju fotonska torpeda, mogli bi da predstave oval logi komplet u pravom svetlu.
mislim da bi svakom prosla jeza uz kicmu, i ja bih jako voleo da imam ovaj sistem.

e sad downside je cena, koja je povecana koliko vidim na 399$, sto malo izlazi iz mog budzeta za kompjuterske zvucnike na zalost. meni se sve vrti oko 200 evropejaca ( opet na zalost ):D

mada moram priznati da univerzalniji, lepsi, i pozeljniji mali sistem sa iznenadjujuce dobrim zvukom ja jos nisam video.
 
Umesto ovog modela mnogo bi vise voleo da vidim neki 5.1 sistem od 200-300W sa digitalnim dekoderom, to bi sutra uzeo za 200-250e.

Upravo to, neverovatno je da pored ovih Logija na tržištu nema zvučnika manjih gabarita sa digitalnim dekoderom. Po jedan optički, koaksijalni i hdmi uz klasičan analogni 6ch ulaz bi svakom dobro došlo i na slabijim PC zvučnicima.
 
Nazad
Vrh Dno