Šta je novo?

Instalacija ESX 4.1 na X3650 i NetApp

Dzoni_m

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
504
Poena
619
Moracu malo nasiroko:

Imao sam dva X3650 m2 servera koji su bili na DS3400 storage i odatle su se butovali (imam SAN switcheve) i tu im je bio i storage za virtuelne masine, OS je bio ESX4.0 HBA adapteri su Qlogic 2460. Posto smo porasli, dobili smo jos dva nova servera (ovoga puta Dell) i NetApp storage.
Naravno, sada je ovo treba spojiti u jedno. Napravljeni boot LUN-ovi za 4 servera na NetApp-u, dodana jos dva LUN-a za storage na NetApp-u i stari IBM DS3400 prekonfigurisan tako da i on sada ima dva LUN-a za storage kojima pristupaju svi serveri. Naravno SAN sw konfigurisani itd.
E sada DELL serveri instalirani sve proradilo odmah, ma nikakav problem, e sada imam problem sa IBM. Pokrenem instalaciju ESX4.1 krene instalacija dodjem do dela gde me pita gde zelim da se instalira, uredno prijavi sve LUN-ove odaberem njegov boot LUN iskopira sve sto treba, prijavi da je uspesno zavrsio instalaciju a kada se rebotuje NEMA NISTA. Ne moze da se butuje. Isao sam u onaj FASTUtil bios za HBA tamo je sve ok uredno je prijavljeno sve sto treba postavljena je boot pozicija ali nista. NI jedan ni drugi IBM. ISTO tako je konfigurisano na DELL serverima, oni rade! Na DELL serverima je isti HBA adapter.
Pogledamo sam HCL liste, tamo kazu da sve ovo lepo radi na ESX 4.1, na ESX 4.0 je radilo odlicno ne vidim razlog zasto ne bi nastavilo.
Jel imao neko slicna iskustva? Mozda nesto gresim?
 
Evo malo update-a (ne mogu da editujem predhodni post) dakle, kada ubacim instalacioni ESX 4.1 dvd, i umesto instalacije odaberem boot from disk, podigne GRUB, ESX sa diska prijavi se u cluster i sve kako treba! Dakle, ako ne bi restartovao nikada to je to, sve radi, ali nije resenje.
Apsolutno ne znam sta vise da trazim. Mislio sam da je do ovog prokletog UEFI-a ali nije. Neke ideje?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nije kreirao dobro boot disk, reinstaliraj samo GRUB. Ako pronađeš grub na disku probaj da ga edituješ. Pogledaj kako izgleda grub na Dell-u. U linuxsu je putanja /boot/grub/
 
Resen je problem. Nije bio GRUB. Ipak je bio problem sa UEFI. Ima opcija u UEFI boot manageru da se za HBA adapter (sa kojeg butujes) postave paramteri sa kojima UEFI moze naterati da trazi MBR na odredjenom LUN-u, posto po defaultu nesto brlja. Treba dodati BOOT-LUN0 u prvom adapteru za drugi (ko ima dva kao kod mene) BOOT-LUN0-2 i radi.
Sve vise i vise me ovaj IBM nervira i ide na zivce. Treba mu pola sata da se butuje, SAS adapter treba da podesavas 3 sata, jednom podigne UEFI i vidi samo pola RAM-a 12 GB umesto 24 GB. Posle restarta sve kako treba. Imam dva takva i oba se isto ponasaju. Update firmware ne pomaze, ukratko mnogo muke. Mada ruku na srce kada se podignu i rade, nema zaista nikakvog problema.
 
E zato pamet u glavu i sledeci put kad kupujes kupis server sa Embeded VMware-om :)
 
Samo da znaš, ako će te to utešiti, IBM neće da crkne nikada. Za par godina moraćeš sekirom da ga dokrajčiš. Imam neke njihove matične, rade više od 10 godina.
 
Ma samo ovaj prokleti UEFI mi nervira. Steta sto nisam uzeo x3650 bez ovog sufiksa M2. Bas mi onako ide na nerve. Mada sada kada su 4 komada u cluster-u briga me, nek crkavaju kako koji hoce :d Ali nema sta ni da crkne na njima, diskove nemaju a to prvo nadrlja. Ostalo traje koliko hoces.
 
Ih, ima i jos jedna fora za sve koji rade sa m2/m3 i adekvatnim IBM blejdovima.
Veoma cesto kada imamo fc kablove zabodene u HBA nece da butuje nista (bilo boot from san, bilo lokalni diskovi), acim se izvuku kablovi hoce??
Resenje je staviti legacy device kao prvi uredjaj u uefi boot orderu

Generalno, treba istraziti uefi, pretresi IBM developerworks, redbookove, imali smo i hebadu sa w2k8, dok nismo nasli koji boot parametri idu u uefi,...

Uefi je generalno uzasan. ne vidim pomak u odnosu na bios.
 
Nazad
Vrh Dno