Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Ljudi, imali ste srecu ako niste popusili na nasu granicu, zaista...
 
Secam se tvoje price... Madjari ne rade takve stvari, boli ih uvo... mada kad TV prenosis ili pun gepek suplemenata, mislim da ce nas carinik sem ako nije corav, i sam da primeti :) znaci samo nisi trebao preko bezdana kuci...

Ne rade ni hrvati na vecim prelazima, ovde im je ocigledno dosadno, pa se domundjavaju sa nasima. Doduse nesto mi je kolega pominjao slicno i na batrovcima, ali ja svaki put prenosim nesto (sitno doduse) i niko nikad me nije cackao :)
 
Pa oke je za nesto sitno, i za mobilne telefone...ali mislim...glupo je da ljudi i dan danas nadaju u takvim stvarima...i ono znas, uvek neko "ja sam prelazio pun gepek niko me nista nije rekao" naleti sa takvim pricama...
 
Ja prekjuce presao sa punim gepekom pa nista... samo jednom sam imao "problem",20 evra resilo sve...

Fazon je da znas kada treba preci granicu...
 
Ja sam puno puta prelazio sa punim gepekom, ali nikad nisam nosio tv :) kad sam nosio 2 kante proteina prevrnuo mi je auto.

Nas carinik mi je u jednom slucaju na IZLAZU pretresao torbicu... sad imam veci auto, pa su jos detaljniji...
 
samo bacis kutiju u kontejner i nema problema prolazi kao polovno :D
 
Da postoji resenje za vecinu onda bi to svi radili zar ne?
 
Ciao

U jednom od ranijih postova bilo je pitanje šta se od papira traži od subotičkih prodavca sa KP sajta, kako bi se eventualno ostvarila garancija za LG/Samsung u Srbiji/Madjarskoj?

Da li je uz garanciju potrebno tražiti i račun (HUF) za konkretan uredjaj?

Hvala
 
Drugari, ima li neko da preporuci likove sto valjaju tehniku iz Segedina? Konkretno bih kupio pristojan lap top i tablet neki, a nisam voza;. Hm? [email protected]
 
Hteo bih da kupim neki laptop do 350e. Pa me zanima koja prodavnica je najbolja za kupovinu u madjarskoj?
 
Да ли ико има искуства са куповином компоненти из Мађарске у "мањим" продавницама? Колико сам приметио цене на www.edigital.hu су доста веће него у неким другим радњама. Мени је запао за око сајт www.compker.hu , има фине робе са пристојном ценом.
 
To je prodavnica u Budimpešti, da ima u Segedinu bilo bi ok, ali ovako neisplativo je zbog troškova puta i potrebnog vremena za ceo poduhvat.
 
Па ево меркам један процесор и разлика у цени између edigital и ове моје радње је 50 евра, што по мени није мало.
Свакако идем у Будимпешту, тако да немам проблема са локацијом радње. Оно што сам желео да сазнам је да ли је ико куповао по таквим радњама и колико су поуздани? Како се остварује гаранција и да ли Мађари исто одуговлаче по месец дана? Имају ли неки наши људи из Суботице који шаљу ствари на рекламацију?
 
vec dugo godina gledam po oglasima mobilne. ovi iz N.Sada i Subotice, nude veoma povoljno mobilne, pa pretpostavljam da nabavljaju u Madjarskoj. ako neko slucajno zna tako povoljnu radnju ili Madjarski sajt, nek napise. hvala unapred.
 
Погледај сајт argep.hu - нешто као наш itsvet. Радње су претежно из Будимпеште.
Ако гледаш само радње из Сегедина, погледај следеће сајтове edigital.hu mediamarkt.hu 220volt.hu
 
Ljudi, znam da je malo off-topic, ali ima li iko iskustva sa kupovanjem muzickih instrumenata? Ne znam gde bih pogledao u Segedinu ali imam jak osecaj da bih mogao da nadjem jeftinije nego kod nas klavijaturu koju merkam - Casio PX 5s. Po netu/amazonima itd. vec pici za oko 1000 dolara nova, ali kod nas nema seme (sem Mitrosa koji regularno laze o proizvodima koje navodno imaju) da se nadje ispod 107 iljada dindzi, sto je onako solidno velika razlika. Kapiram da bi u Madjarskoj to isto moglo negde da se utali jefitnije, ali kako ide taj ceo proces, da li moze da se povrati tih 20% PDV-a sugavog koje ce ti nasi pored carine nakarikati i gde uopste traziti? Ne snalazim se sa madjarskim uopste, pa ono.. :)
 
gledas us cenu, sto ti je greska, to je tih 1000$, u evropi taj isti uredjaj automatski kosta 1000eu.
mitros prodaje za ispod tih 1000e, daju ti 2 god garancije i ti opet nisi zadovoljan?!

ima u madjarskoj, dao je link neko gore - argep.hu koji je pretrazivac. Izbaci ti za oko 1010eu.
http://www.argep.hu/main.asp?suche=Casio+PX+5s&x=0&y=0

na ovo mozda dobijes nazad 21%, a verovatnije da ces platiti 32% carine i poreza i samo godinu dana garancije.

nepoznavanje jezika resavas tako sto koristis google chrome koji ce ti prevesti.
 
Ima smisla da pokusas sam da doneses jedino ako vec ides drugim poslom u Madjarsku, pa ovo kupis usput. Pri tome, da bi dobio povracaj poreza, moras da prodjes proceduru kod madjarskih carinika, koja nije komplikovana, ali cesto ume da uzme nekoliko sati cekanja (i nerviranja) na granici. Pored toga, u zavisnosti od radnje u kojoj kupis, ili ces morati da se vratis u radnju po pare od poreza, ili ce ti posrednicka firma uzeti fin procenat para prilikom isplate.
Placanje dazbina na nasoj strani je prica za sebe. Mozda prodjes bez icega, a mozda platis 30%-tak posto - po propisu.
Po meni, vise ima smisla da kontaktiras nekog od ovih sto donose robu iz Madjarske (isti ljudi donose i iz Madjarske, Austrije, Slovacke... gde vec nadju dobre cene). Kazes sta ti treba i ako ti cena koju ti oni ponude odgovara, onda uzmes preko njih.

Sve u svemu, ako nesto na e-bay/amazon kosta 1000USD, cena kod nas od 107.000 RSD je vise nego dobra. Sto kolega gore rece, ono sto u USA kosta 1000USD, u Evropi kosta 1000EUR ili 1000GBP u UK.

Pozdrav
 
Aha, to je rad znaci, nisam znao. Tj. jesam znao za NAS, ali nisam kapirao da je to Evropski standard. A Danijele, covece, pa citas valjda sta pisem, ili ne? Mitros je divna firma KADA se potrefi da ne lazu da nesto imaju na stanju samo da bi privukli ljude, ali ja sam poslednje tri klavijature koje sam nabavljao prvo gledao kod njih, da bi se ispostavljalo da "eto bas trenutno nemaju" - pricam o periodu od poslednjih 10 godina.
 
Cek znaci nema u mitrosu, a jel ima bilo gde za tih 107? ako ima to je bojle od madjarskih 1010e, definitivno.

I nije to do EU, nego je do proizvodjaca, us je jako trziste i draze im je da tamo manje zarade, samo da bi vise plasirali...

pogledaj Yugo ameriku kao primer ;)
 
Ma ono, ima za 107, par radnji, ispada da to nije losa cena? ****m li ga, ja sam navikao na surovo trziste 2nd hand klavijatura po oglasima, gde sam i svoju trenutnu prodao za realno ispod cene, ali ko za inat, ovu niko ne prodaje :) Ostaje da sacekam dakle da Mitros eventualno nabavi i ispuni tu promo cenu, ili da neko proda 2nd hand, realno mucno mi da dajem fazon 250e vise samo zato sto nisam u AmeriKi :>
 
Da malo osvežim temu...

Evo šta mi je odgovorio jedan "jači" prodavac na KP (poruka je od juče):

"Jutros sam dobio poruku od carinika da su im mobilne kontrole na graničnim prelazima i da ne krecem po robu do daljnjeg, odnosno dok mi ne jave da se raščistila situacija...

Iz prethodnih iskustava (dešava se na svakih 3 meseca) to ce potrajati sigurno nekoliko dana.
Ja sad tražim neku alternativu kako da prenesem svu poručenu robu...

Ne znam dokle cesad ovo trajati i kad cueventualni naci neku rezervnu varijantu...

Ako ne možeš da čekas ...nema problema... možeš da odustaneš,samo mi javi da i ja otkažem kod dobavljača...."

 
Nazad
Vrh Dno