Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

ima li neko ideju sta se desava sa kp madjarima, stavka koja je 80e kod njih u oglasu, i na iponu - po kontaktu nude za ~120? Jel sam naleteo na neke pilicare ili ...?
Jesi im poslao link na iponu za taj proizvod? Umeju da omase
 
Ojacala forinta.
 
Koji kurs se racuna sada kod “madjara”?
 
Prebacis iz forinte u evro po srednjem kursu i oduzmes 10%.
 
ima li neko ideju sta se desava sa kp madjarima, stavka koja je 80e kod njih u oglasu, i na iponu - po kontaktu nude za ~120? Jel sam naleteo na neke pilicare ili ...?
Ti oglasi su samo place holder. Uvek prvo proveriš stanje na iponu i posle šalješ link prodavcu. Cenu obračunavaš kao što je danilo989 napisao.
 
gledajte na Alzi da uzimate robu,sve je jeftinije nego na iponu,a sto se tice ipona ja sam zadnjih 5 stavki koje sam trazio sve na kraju uzeo u SR cene su ili iste ili jeftinije,mozda samo na iponu sad kuciste i gskill ram ovo ostalo je sve preskupo na iponu a ima za isti novac vecina stvari ovde u srb.
 
Vraca samo ne daje export papireScreenshot_20230309_214907_com.google.android.gm.jpg
 
Poslednja izmena:
A kako onda vraca ako ne daje export papire? :oops:
 
Verovatno na: majke mi, izneo iz zemlje.
 
Ipon ima jedini prave export papire zato svi i vuku odande ostali vracjaju ali umanjen iznos ili preko globalblue.
 
pitao vise puta u ovoj temi kako ide sa iponom, pisao im mail. niko da odgovori.
 
Moram da pitam ovde, nije u pitanju kupovina iz Madjarske ali jeste preko, Austrija konkretno. (posto u Madjarskoj ovog jos uvek nema)
Hocu da uzmem Moza volan, bazu, pedale, do 1500e moze kombinacija da izadje.
E sad, s PDVom i carinom bi me izaslo 2000e, a za tu razliku mogu da kupim ili jacu bazu ili bolje pedale, mozda cak i VR :D
Idem kolima na odmor, par evropskih gradova pa bih u Becu to uzeo.
Koliko rizikujem ako ne prijavim nista? Baza i volan nisu glomazni, mogao bih kutije da bacim i da stavim gde god, pedale mogu biti problematicne.
Mislim, prosle godine kad smo isli zena i ja na odmor, 3 sata cekanja, svima su kola prevrtali, samo su nas pustili, za sekund smo prosli.
A recimo kad sam isao za Bosnu, cale i stric u kolima ispred, ja sam, oni prosli, mene jedinog od 30 kola odvojio sa strane i ispitivao i zagledao u kola :D
 
Pa otprilike si sam sebi odgovorio... Niko ti ne moze reci nista sa sigurnoscu, mozda te otvore, mozda ne. Rizik postoji i nije mali. Ako nisi spreman da platis carinu + PDV ako te nafataju, onda nemoj to da radis, pogotovo sto roba nije kompaktna da se koliko toliko ususka.
 
Ako ga "nafataju" onda ga sleduje kazna i oduzimanje robe, carina i PDV idu kada sam prijavi robu.
 
Niko ne bi prijavljivao robu kada bi jedini rizik bio carina i PDV koji ionako sleduju. Možda progledaju kroz prste za nesto sitno, ali 1500 evra je poprilično velik iznos. Carinici mogu i automobil zapleniti ako vrednost krijumčarene robe prevazilazi trećinu vrednosti vozila
 
Robu privremeno oduzimaju do okončanja postupka, carinski je prekršaj, kazna sleduje i rešava se da li se roba oduzima ili vraća u celosti ili delimično uz plaćanje dažbina. Do okončanja postupka privremeno zaplenjena roba je u najbližem carinskom magacinu od mesta oduzimanja te eto novog troška pošto moraš da ideš po nju a još ako su zaplenili i vozilo eto tabananja.
 
Mislio sam (ali nisam napisao) u najboljem slucaju... Ako se odluce da pisu kaznu, onda te nigdje nema. Poenta je - bolje ne petljati sa tako skupom (i krupnom) robom.
 
Necemo se petljati 🫠
 
Možda probati da se posalje busem iz Beča. Vozači su uglavnom u šemi sa carinicima, kao i pola Subotice...
 
Ali onda nema povrata poreza, a pretpostavljam da je to cilj. Imas i firme koje donose stvari iz Nemacke po malim cenama transporta.
 
Ali onda nema povrata poreza, a pretpostavljam da je to cilj. Imas i firme koje donose stvari iz Nemacke po malim cenama transporta.
Ma kakav povrat poreza :D em me ne zanima da se vracam ponovo za Austriju da bih uzeo par stotina evra em cu sa nasom carinom i PDV-om opet platiti vise nego sto bih vratio.
Treba mi samo da dodjem u Srbiju i peglam iRacing :D
Možda probati da se posalje busem iz Beča. Vozači su uglavnom u šemi sa carinicima, kao i pola Subotice...
Mislio sam isto na bus ali mi je to peripetija, dobio sam takodje preporuku za deprevoz sto izgleda sasvim ok ali sam se u medjuvremenu dogovorio sa covekom sa KPa od koga sam uzeo vec par stvari i sa kojim sam redovno u kontaktu da mi prebaci robu za malu nadoknadu, tako da ce super ispasti.
 
Zna li neko koliko se u proseku ceka na reklamaciju graficke u Madjarskoj ?
Graficka reklamirana negde krajem marta, proslo vec oko 6 nedelja, a nema nikakvog odgovara.
 
Mislim da im je 60 dana rok za rešavanje reklamacije
 
Jel moguce da su se servisi u Madjarskoj toliko izbezobrazili da drze graficku do krajnjeg roka ili to vise zavisi od ovih Madjara sto donose robu i prodaju na KP ?
Dakle, ukoliko prodje 60 dana od trenutka reklamacije, i ako nista nije i dalje reseno, sta raditi, povrat novca ili zakonski moraju do tad da rese reklamaciju ?
 
Nisam imao lično iskustvo, najduže što sam čekao na reklamaciju je bilo oko 40ak dana. Kad sam se raspitao za zakonske rokove kod KP prodavca spomenuo mi je tih 60 dana. Šta se dešava posle toga moraće neko drugi da javi info iz prve ruke
 
Drugari je l ima neko iskustva sa foto opremom?
Kontaktirao fotoplus/220volt, receno mi da po povratku u Budimpestu mogu da ocekujem 27 % pdva 😊
 
Ako su ti rekli da vracaju afu, to je to. 220 volt je uvek vracao u Segedinu, ali su uzimali nekih 3.000 ft za obradu.
 
Nazad
Vrh Dno