Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Da li dobijas racun uz proizvod kod sebe (pa u procesu eventualne reklamacije mu saljes nazad i racun uz uredjaj) ili on cuva te racune kod sebe?
Kokretno ovaj covek kod sebe drzi , takav je dogovor u startu, napomena je da se cuvaju fabricke kutije u slucaju reklamacije vraca se u HU. Jednom sam reklamirao Ssd nvme i nisam cekao madjare da provere ispravnost vec mi covek odmah dao drugi nov.
A inace kupovao sam TV od drugog lika on mi je dao papir ali bukvalno na njemu par informacija sad ne mogu da se setim da li pise cena kutija mi na vikendici i tamo mi taj papir.
jel radi taj tvoj uslužno gerancije? Imam jednu preko fante što sam uzeo pre 2 godine a fante nema nigde
Poslao sam mu poruku za tvoju situaciju rekao je nazalost ne radi takve stvari. Inace ne mogu da se setim njemu je KP obrisan tj blokiran od strane admina ? I ja sam uzimao od njega cak smo se upoznali jednom prilikom ali nemam nikakav kontakt duze vreme.
 
Poslao sam mu poruku za tvoju situaciju rekao je nazalost ne radi takve stvari. Inace ne mogu da se setim njemu je KP obrisan tj blokiran od strane admina ? I ja sam uzimao od njega cak smo se upoznali jednom prilikom ali nemam nikakav kontakt duze vreme.

Isti odgovor sam i ja dobio od nekoliko švercera, ja sam od njega dosta stvari uzeo, ali brojevi koje sam imao su nedostupni, a na viberu naravno niko ništa ne odgovara
 
EMAG (ex eDigital) vise ne izdaje AFA obrazac. IPON kontaktirajte preko maila - rekao je da moze, ali nisam od njih nista kupovao.

Regionalna vinjeta za Csongrad regiju je dovoljna ako se ide preko Horgos 1/2 do Segedina (5.450 HUF godisnje, ali pazite da je kupite pocetkom godine, jer vazi samo do 31.01. naredne godine). Ako cesto idete do BUD onda trebaju 2 ili 3 regionalne ili nacionalna koja vazi u citavoj HU (10 dana 3.820 HUF / mesec dana 5.210 HUF).

Najpovoljnije je da kupite online https://ematrica.nemzetiutdij.hu/en/vignette-purchase/vehicle-data-vignette-selection

Za Internet - eSIM preko Airalo
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi je l neko skoro vracao porez na madjarskoj granici (horgosu), kako tacno izgleda procedura, je l treba da stanem u neki poseban red, da se nekom odredjenom javim, i da li je dovoljan samo obrazac aa racunom, treba li mozda da ga kopiram i sl...?
 
Odes u skroz desnu traku za putnicka
B4C83370-FE47-49C7-81D0-1468093AF36C.jpeg

Imaj kopiju racuna i obrasca da te ne salju kod onih lopova speditera koji ti uzmu sve iz ruke (ili spremis sitno i prvo pitas koliko para).

Ako nema policajaca u toj koloni i imaju onaj čunj uzmes pasose od putnika i saobracajnu, pa do prve kucice poneses.

Onda ti oni lupe pecat u pasos i pomere čunj. I onda cekas da carinik digne rampu... Ako ih dugo nema (duze od 10-15 min) odes u kucicu za kamiondzije i trazis da dodju na AFA/Export.

Bitno je da roba bude spakovana i sa etiketama dok on pogleda… srecno.
 
Ljudi pomagajte jos jedno hitno pitanje, imao sam iskustva sa global bluom, sta je prokleti planet... Gde da iskopam planet pass code, i popunjavam li polja za karticu tj broj racuna ili i njega mogu da iskoristim u rajfajzenu ili nazad na licu mesta kupovine???
 
Popunis broj kartice… slikaj da imas za sebe “kopiju”. I posaljes preko poste. Bolje iz neke EU zemalja da ti nasi ne izgube


I onda za nekoliko nedelja ni trebalo da dobijes novac na karticu. Mozes da pratis na sajtu
 
Nedavno sam imao planet tax free iz Italije, cekao sam oko mesec i po a mozda i cela 2 da mi uplate.

Poslao sam odavde u njihovoj koverti, bez ikakvih troskova i postarina.

Ali svakako kopirati racune, za svaki slucaj. U isto vreme kad i ovaj planet imao sam i 2 global blu racuna, posaljem ih zajedno, jedan mali uplatise brzo, drugi veci tek posle intervencije. Doduse, nisu mi trazili kopiju racuna vec samo njihov broj ...koji se na skenu nije video :) pa nisam mogao da im ga ponovim ali su ga oni nasli u sistemu. Izgovor za neplacanje je bio nesto tipa "prodavac nije preneo pare"
 
Mislim da je bilo moguce samo Global blu ali da su u Raifu izbacili tu uskugu jos pre korone.
 
Koji broj kartice onda da dam, imam visu debitnu vezana za dinarski racun ili visa internet vezana za devizni??? Kako si ti to regulisao?
Odes u skroz desnu traku za putnicka
Pogledajte prilog 366368

Imaj kopiju racuna i obrasca da te ne salju kod onih lopova speditera koji ti uzmu sve iz ruke (ili spremis sitno i prvo pitas koliko para).

Ako nema policajaca u toj koloni i imaju onaj čunj uzmes pasose od putnika i saobracajnu, pa do prve kucice poneses.

Onda ti oni lupe pecat u pasos i pomere čunj. I onda cekas da carinik digne rampu... Ako ih dugo nema (duze od 10-15 min) odes u kucicu za kamiondzije i trazis da dodju na AFA/Export.

Bitno je da roba bude spakovana i sa etiketama dok on pogleda… srecno.
Ja sam bio ubedjen da treba kopija racuna jer su mi pre xx godina trazili istu za racun od 100e, vcrs kaze zena kopija samo ako je racun veci od 1000e,bacila pogled polupala pecate sve vrlo lagano,ruku na srce cekanje sat vremena. Nasi pitali imam li sta da prijavim, bacili pogled samo na zadnju klupu i gepek i to je to...
 
Da li zna neko odakle nabavlja ova ekipa sa kp ako trenutno nema na ipon-u i posto emag vise ne vraca porez?
 
99% ipon , 1 % od svuda oce ali bude skuplje. Ima cak likovi iz nemacke donose.
 
Ćao, potrebna mi je informacija, planiram za nekoliko dana da odem do Segedina i da kupim Playstation 5 pa me zanima da li Mediamarkt, Euronics i Konzolvilag vrše povrat afe?
Takođe ako neko ima iskustva da napiše da li bilo nekih problema na našoj carini prilikom ulaska u zemlju?
 
Ako naplatu carine i poreza smatraš problemom, onda ima. Meni su otvarali gepek kad sam se nedavno vraćao iz HU ali imao sam samo neki kafemat od 50 eur, pustili me.
 
Da, na to sam mislio pod "problemima" :D
Nemam problem sa tim i da platim carinu i porez, nego sam čuo ako nosiš jednu konzolu da progledaju kroz prste, što je njihovo diskreciono pravo
 
Da, na to sam mislio pod "problemima" :D
Nemam problem sa tim i da platim carinu i porez, nego sam čuo ako nosiš jednu konzolu da progledaju kroz prste, što je njihovo diskreciono pravo
Hahahha, gde si to cuo majke ti? :D

Ako naplatu carine i poreza smatraš problemom, onda ima. Meni su otvarali gepek kad sam se nedavno vraćao iz HU ali imao sam samo neki kafemat od 50 eur, pustili me.
Jesu te otvarali sa strane / koferi napolje ili samo bacili pogled na gepek?
 
Juče sam autobusom presla preko Kelebije, vodič nije dozvolio da overimo tax free. Nisam videla ni gde se tamo overava, da li tamo gde su putnička vozila? Bilo mi glupo da idem peške do tog dela, jer nismo kolima. Ako bih isla opet sledeće nedelje u Mađarsku, ne bih mogla da overimo tax free, to je sad sve gotovo?
 
Ima li neko broj nekog pouzdanog donosioca robe iz Madjarske, treba mi jedna specificna, malo gabaritnija, solidno skupa stvar
 
Juče sam autobusom presla preko Kelebije, vodič nije dozvolio da overimo tax free. Nisam videla ni gde se tamo overava, da li tamo gde su putnička vozila? Bilo mi glupo da idem peške do tog dela, jer nismo kolima. Ako bih isla opet sledeće nedelje u Mađarsku, ne bih mogla da overimo tax free, to je sad sve gotovo?
Mozes ako nisi otvoril robu za koju zelis povrat AFE, podrazumeva se da ponovo nosis sa sobom neotpakovanu robu.
Ćao, potrebna mi je informacija, planiram za nekoliko dana da odem do Segedina i da kupim Playstation 5 pa me zanima da li Mediamarkt, Euronics i Konzolvilag vrše povrat afe?
Takođe ako neko ima iskustva da napiše da li bilo nekih problema na našoj carini prilikom ulaska u zemlju?
576.hu je vracao afu.
 
Može li pomoć?
Bio sam u MediaMarkt, kupio neke sitnice, dobio sam onaj Global Blue obrazac. Overio mi je mađarski carinik taj obrazac.
Šta je dalji postupak kako bi dobio povrat poreza? Gde, šta, kako?
 
Ja sam nekada davno povrat sa Global Blue papirima uzimao u Raiffeisen banci. Uz debelu proviziju. Ne znam da li i dalje može u toj banci. Proveri.
 
Može li pomoć?
Bio sam u MediaMarkt, kupio neke sitnice, dobio sam onaj Global Blue obrazac. Overio mi je mađarski carinik taj obrazac.
Šta je dalji postupak kako bi dobio povrat poreza? Gde, šta, kako?
Može u Alta menjačnicama da se odradi povrat.
 
Koja je najpovoljnija varijanta? Gde se dobija najveći iznos povrata?
Da li ja mogu da se vratim u MM gde sam kupio i da tamo direktno dobijem povrat poreza?
 
ima li neko ideju sta se desava sa kp madjarima, stavka koja je 80e kod njih u oglasu, i na iponu - po kontaktu nude za ~120? Jel sam naleteo na neke pilicare ili ...?
 
Nazad
Vrh Dno