Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Zanimljiv slucaj sa prodavcima sa KP, raspitivao sam se za samsung QN90A jos u novembru, vecina je rekla da nabavlja sa ipon-a. Tada je cena bila preko 700k forinti na tom sajtu, a ovih dana je cena pala na oko 610k.
Pitam sada iste prodavce, svi i dalje nude skoro istu cenu kao sto su u novembru rekli, iako su sami rekli da uzimaju sa ipon-a. Razlika je ocigledna (250e), a njihova cena se ne menja.
Tako da je moja sumnja, da svi navode da uzimaju sa ipon-a, jer su tamo cene vece, a zapravo kupuju na drugim mestima.

P.S. Ukoliko moze i meni neko da prosledi kontakt za dobavljaca sa eDigital-a, bio bih zahvalan.
1650e ,nekih 60e manje od cene sa ipona 610000f..
Ako ti treba prodavac pusti pm.
 
Zanimljiv slucaj sa prodavcima sa KP, raspitivao sam se za samsung QN90A jos u novembru, vecina je rekla da nabavlja sa ipon-a. Tada je cena bila preko 700k forinti na tom sajtu, a ovih dana je cena pala na oko 610k.
Pitam sada iste prodavce, svi i dalje nude skoro istu cenu kao sto su u novembru rekli, iako su sami rekli da uzimaju sa ipon-a. Razlika je ocigledna (250e), a njihova cena se ne menja.
Tako da je moja sumnja, da svi navode da uzimaju sa ipon-a, jer su tamo cene vece, a zapravo kupuju na drugim mestima.

P.S. Ukoliko moze i meni neko da prosledi kontakt za dobavljaca sa eDigital-a, bio bih zahvalan.
lol pa naravno moraju i dileri da zive od neceg :p
 
Hteo bih da kupim lap, dva telefona i sluske u iStyle u Budimpesti. Ceh mislim da je realno oko 6-7k eura. Koliko je procenata AFA, ako neko zna? Na netu pise 27%, drugar mi kaze da bude izmedju 15-17%. Da li to vazi od prodavnice do prodavnice? Da li carinici sabotiraju tj da li javljaju? Ne bih imao problem da tutnem kes, ako prolazi, jer u suprotnom kontam da bih prosao direkt u zatvor :D
 
Uzmes na eDigital.hu jer oni izdaju AFA papir (2000 huf) i dobijes svih 27% kod njih u radnji.

Mozda iStyle daje Global Blue, a oni se ugradjuju i previse.
 
Uzmes na eDigital.hu jer oni izdaju AFA papir (2000 huf) i dobijes svih 27% kod njih u radnji.

Mozda iStyle daje Global Blue, a oni se ugradjuju i previse.
Hvala ti puno - sad sam im pustio mejl, jer taj lap top nemaju na stanju, pa cu videti sta kazu!

Da li moze neki info za carinu na PM, ako slucajno imas info? :D
 
Druze ni ti ne bi trebao postavljati ovakva pitanja javno, a niko ne bi smeo ni da ti odgovara. Razmislite malo.
 
Druze ni ti ne bi trebao postavljati ovakva pitanja javno, a niko ne bi smeo ni da ti odgovara. Razmislite malo.
Zašto ne bi smeo niko da odgovara? @salecg nije ništa loše napisao, samo je rekao na koji način da se dobije celokupan povrat poreza. Nije nigde napomenuo da ne plaćaš porez kod nas ako si na to mislio.
 
Zašto ne bi smeo niko da odgovara? @salecg nije ništa loše napisao, samo je rekao na koji način da se dobije celokupan povrat poreza. Nije nigde napomenuo da ne plaćaš porez kod nas ako si na to mislio.
Onda nisi procitao pazljivo ono sto je napisao bkovacev. Posto se na njega odnosi. No nebitno, neka se svako eksponira koliko zeli :) cheers
 
Na šta se tačno odnosi "Hungarian Localization" u opisu laptopa na KP oglasu? Prodavac uvozi iz Mađarske, da li se to odnosi samo na layout tastature ili ima još nešto?
 
Verovatno layout tastature, nema sta drugo da bude.
 
Pozdrav, išao bi ovih dana turistički do Budimpešte, i palo mi je na pamet da uzmem kod njih uspust tastaturu (ne znam za sad koju tačnu pogledao bi šta imaju), pa mi trebaju preporuke za neke radnje, inače mi ne treba nešto što bi mogao odma da uzmem, eventualno da sačekam dan, dva, pošto sam kratko tamo pa mi se ne čeka. Hvala unapred! :)

(verovatno postoji odgovor na moje pitanje u temi, ali nemam vremena da čitam detaljno sve)
 
Mediamarkt, Edigital, Emag.
 
Mediamarkt, Edigital, Emag.
Edigital i Emag su se spojili, ako se ne varam.


Ne znam da li Emag daje AFA obrazac kao i Edigital, ali mislim da se isto njihova roba može preuzimati u radnjama od Edigitala i obrnuto.
 
Meni AFA i nije važan, pošto ću pazariti manje od 45000 forinti
 
Spojili su se ali imaju svoje prodavnice.
 
Meni AFA i nije važan
Ipak mi je važan, uzimao bi u EMag-u pošto mi se čini da imaju najbolji izbor periferija, pa imam par pitanja
Koliko treba da potrošim da bi dobio afu, i koliko procenata bi mi bilo vraćeno.
I da li mora na jedan artikal da se potroši ta cifra, ili na celom računu za više artikala
 
Oko 52.000 ft je bilo, moze biti i jedan artikal i vise artikala ali mora da bude na jednom racunu. 27% je afa ako vracaju ceo iznos. Da bi dobio venu bez afe, bruto cenu delis sa 1.27.
 
Tastature su obicno sa madjarskim rasporedom slova, pa obrati paznju da na vreme porucis US/EN, ako imaju
 
Mislim da je za tebe Mediamarkt posto tamo imas izlozene modele, ali oni rade Global blue, tj. vracaju manje. Dobar je jos i ipon.hu
 
Jel ima još neko predlog za još neke radnje? Pretežno me zanimaju periferije tj. tastatura
Imaju dosta izloženih modela u MM, ali većinom neki king fu modeli za koje nikad čuo kod nas. Mislim da postoje bolje specijalizovane gaming radnje u Budimpešti, baci se na Google i translate nemoj si lenj. Stavi HU IP još lakše ide pretraga.
 
Jel moze neko da mi kaze da li je Fanta prisutan na KP-u? Moze na PM. Hvala.
 
Ja mislim da se on vise ne bavi time
 
Ne bavi se više švercom, sad radi ono za šta je obrazovan - IT.
 
Pozdrav, moze li mi neko reci gdje se u Madarskoj nalazi onaj ogromni market (nesto kao kod nas u Bosni koridor) gdje se uzima roba na veliko i ima bukvalno sve. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno