Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Naručio sam ovaj phlips

Bolji ja je kupovina, manje muke i bolja kupovina.

Ambylight, android, hdmi 2.1...


 
Sad videh, juče je bio na akciji zadnji dan za 168.000 sad je skočio ponovo. Umeju i naši da naprave nekad dobru akciju, ali je i dalje daleko od 1200e LG oled 65", kao madjari (ja sam polu-madjar btw :D ) Još samo da stgine ovo čudo i da nije izložbeni primerak :) San mi je bio neki Sony, ali dobro, za 7-8 godina kad se opet bude kupovao tv.
 
Znate nekog prodavca sa KP-a da uzima robu sa Alze?
Ima dosta toga povoljnog, samo vidim da su im radnje cak u Budimpesti, sumnjam da nasi zalaze toliko duboko. :D
 
To bih i ja voleo da znam, Ipon (gde gro njih pazari) nije među jeftinima i nema uvek bolji izbor...
 
I mene zanima to odavno. Druge prodavnice imaju dobre cene i neke stavke koje ipon nema.
 
Naručio sam ovaj phlips

Bolji ja je kupovina, manje muke i bolja kupovina.

Ambylight, android, hdmi 2.1...


Da li si dobio nov primerak nekoristen ?

Ako saznate da neko donosi ili za edigital javite. :)
 
i ja :D
 
Imate li preporuku za nekog iz Bg ko donosi, hteo bih akcionu kameru da naučim?
 
Na tvom mestu bih poslao mail LG-u Srbija. Ako oni ne znaju i nemaju zvanični info a ko će? Ujedno sebe donekle osiguraš pisanom komunikacijom.
Ja sam kupio TV pre nekoliko godina kod ovih sto donose sto donose iz Mađarske.
Nešto sam se istripovao da su zvučnici otkazali, odneo u zvanični servis. Tamo kod Ada Shopping Mall, prihvatili, testirali, vratili. Priznali garanciju inostrani.
 
^ ma jasno, znam za to. Ali to je bilo pre par godina, covek je pitao da li to jos uvek vazi jer bi on sada da kupi TV.
Iz tog razloga sam mu rekao da je najbolje da proveri direktno upitom kod LG Srbija.
Uzeo bih ovaj oled za 1200e kad bih vratio afu izaći će mi još manje. Da li još uvek mogu da reklamiram tv u Srbiji ako je kupljen u Madjarskoj kao što je pre bio slučaj sa LG televizorima?
 
Cao drustvo, ima li neko neki kontakt prodavca koji bi mi preneo jedan Sonos zvucnik sa EMAG-a?
Sve “madjare” koje sam nasao uzimaju sa ipon ili nekih drugih sajtova.
 
Zamolio bi kolege za preporuku radnji tehnike u Budimpešti gde imaju Global blue. I da li je to sada jedini način za povrat poreza?
Može I na PM neko da pošalje da pitam neke detalje koji nisu ovako za javnost
 
Mediamarkt na primer, a edigital vraca ceo iznos afe ako se vratis ti ili neko koga opunomocis u prodavnicu po afu.
 
Zanimljiv slucaj sa prodavcima sa KP, raspitivao sam se za samsung QN90A jos u novembru, vecina je rekla da nabavlja sa ipon-a. Tada je cena bila preko 700k forinti na tom sajtu, a ovih dana je cena pala na oko 610k.
Pitam sada iste prodavce, svi i dalje nude skoro istu cenu kao sto su u novembru rekli, iako su sami rekli da uzimaju sa ipon-a. Razlika je ocigledna (250e), a njihova cena se ne menja.
Tako da je moja sumnja, da svi navode da uzimaju sa ipon-a, jer su tamo cene vece, a zapravo kupuju na drugim mestima.

P.S. Ukoliko moze i meni neko da prosledi kontakt za dobavljaca sa eDigital-a, bio bih zahvalan.
 
Ne kupuju sa drugog mesta nego se više ugrađuju jer im se može
 
Popusti koji su tamo u prodavnicama, retko ko od njih ispostuje jer neki imaju pun podrum televizora i high tech opreme pa imaju cenu po kojoj prodaju i ne menjaju je. A naravno tu je opcija dodatnog ugradjivanja, posebno ohih koji imaju hiljade ocena, pa samim tim i imaju samopouzdanje za tako nesto. Sitniji su fleksibilniji.
Dok pri nabavci necega cega nemaju na stanju, uglavnom ispostuju koja je cena na sajtu. Oni koji te slazu i slicno, zaobidjes.
 
Cudi me da niko ne donosi iz Rumunije, tj Temisvara...blizu je granice, ima par dobrih prodavnica emag.ro i flanco.ro itd ...cene su takodje dobre, cak i bez skidanja pdv-a... :)
Ja sam u flanco-u uzeo laptop pre 2 godine...otisao na jednodnevni izlet za 10e...stavio laptop u ranac, niko nista nije proveravao(bez veze bacio kutiju, mogao sam u bus da je stavim)...mislim da autobusom moze i tv da se prenese ili nesto slicne velicine.. :)
Ne znam kakva je sada situacija... :)
 
Zanimljiv slucaj sa prodavcima sa KP, raspitivao sam se za samsung QN90A jos u novembru, vecina je rekla da nabavlja sa ipon-a. Tada je cena bila preko 700k forinti na tom sajtu, a ovih dana je cena pala na oko 610k.
Pitam sada iste prodavce, svi i dalje nude skoro istu cenu kao sto su u novembru rekli, iako su sami rekli da uzimaju sa ipon-a. Razlika je ocigledna (250e), a njihova cena se ne menja.
Tako da je moja sumnja, da svi navode da uzimaju sa ipon-a, jer su tamo cene vece, a zapravo kupuju na drugim mestima.

P.S. Ukoliko moze i meni neko da prosledi kontakt za dobavljaca sa eDigital-a, bio bih zahvalan.
30k razlike u odnosu na Srbiju. Garancija i cimanje sa garancijom ne znam jel vrede zivci toliko :)
 
Veliki kp prodavci resavaju i garanciju, cesto brze nego u prodavnici u SR.
 
Ozbiljni prodavci sa KP ozbiljno i rade. Cene formiraju prema cenama sa ipon sajta, sem kada je neki gabaritniji proizvod u pitanju. Ne znači im 20-30 evra da zarade više kada svakako imaju svoju standardnu zaradu. Zato kontaktirajte više prodavaca pa izaberite gde vam najviše odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno