Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Ima li još prodavaca na kupujem prodajem koji donose i prodaju robu iz Mađarske?
 
Jel neko ima update za Fantu, jel planira da nastavi da radi ili je batalio skroz?
Update je da memorija koju mi je reklamirao takođe ne radi, mada postoji šansa da je nije ni reklamirao, dao mi je račun iz druge radnje u odnosu na onu u kojoj je kupljen. Takođe, ne javlja se na telefon, tj kada sam zvao nedostupan, ali viber poruke prolaze, no bez odgovora.

No kolega fanta ne zna koliko sam uporan u ovakvim situacijama. :D Tu je adresa na koju sam reklamirao memoriju prvi put ako neko ima neki svež broj, neka šibne u inbox, biću zahvalan, diskrecija zagarantovana.
 
Bitno je da se pomažemo :)
 
Nazalost, salju aks-om. Aks mi je prosli put naplatio paket sa memorijskom karticom da ima vise od 1kg da bi mi naplatili 400din. Ne volim te sitne lopovluke...
 
Ljudi pomagajte !

Potreban mi je FANTA zbog ostvarivanja garancije za graficku kartu (nije rudarila, nije OC, kvalitetno napajanje...).
Imam pisanu garanciju iz Blue Chip-a ali vise nemam nikakav FANTIN aktivan kontakt, pa molim sve koji imaju neke informacije da mi ih proslede na PM.

Znacio bi mi i neki drugi predlog ili iskustvo za realizovanje garancije u Budimpesti.
 
I meni treba :)
 
Taj broj koji imam na nega se više niko ne javlja
 
Probaj sa ostalima, mislim da su svi oni povezani, ovi veci sto donose, da je to jedna te ista ekipa ljudi.

Ali stvarno steta ako se lik "penzionisao", bio je jako korektan za saradnju.
 
Probaj sa ostalima, mislim da su svi oni povezani, ovi veci sto donose, da je to jedna te ista ekipa ljudi.

Ali stvarno steta ako se lik "penzionisao", bio je jako korektan za saradnju.
Dugo je i trajao, valja odmoriti, ostavi i taj posao traga na čoveka.
 
Neka odradi reklamacije pa nek ide na bora bora da se banja.
 
Mislim da je najbolje pomiriti se s time da reklamacije nema, ili otici sam kao sto kaze kolega gore.
Njegov je rizik da zavrsi u zatvoru za sverc, a svaki kupac je morao biti svestan rizika da postoji sansa da ostane bez garancije, iz bilo kog razloga. A u takvoj trgovini razloga za to ima mnogo.
Mislim da sam cuo da su zategli malo carinike zbog mita, mozda je to razlog sto je prestao. A iz price znam dvojicu koji gule robiju zbog istog posla sto je taj Fanta radio.
A sama kupovina na crno, a posle trazenje nekih zakonskih prava koja pripadaju kupcu ne idu jedno uz drugo. 😀
 
Svi smo znali rizike kad smo kupovali od njih...bar bi trebalo da smo znali.

Pre par meseci sam pazario ploču i procesor, na KP sam imao ponudu za ploču od 120e dok je kod nas ista ploča bila 140. Rešio sam da dam 20e više i uzmem kod nas samo zbog garancije jer sam video da su stvari krenule na gore što se HU veze tiče, a matične umeju da zezaju...

Plus, cene za dosta toga od hardvera su se maltene izjednačile. Ima stvari koje su i dalje dovoljno jeftinije u HU da bi se rizikovalo, ali je daleko manje isplatljivo no ranije. Mada, i dalje imaju daleko bolji izbor...
 
Poslednja izmena:
Izbor je upravo problem, ja sam hteo kvalitetno napajanje, a ovde nije bilo niti jednog...
Znao sam za rizik, i prihvatio ga!
 
Ljudi pomagajte !

Potreban mi je FANTA zbog ostvarivanja garancije za graficku kartu (nije rudarila, nije OC, kvalitetno napajanje...).
Imam pisanu garanciju iz Blue Chip-a ali vise nemam nikakav FANTIN aktivan kontakt, pa molim sve koji imaju neke informacije da mi ih proslede na PM.

Znacio bi mi i neki drugi predlog ili iskustvo za realizovanje garancije u Budimpesti.
Pozdrav!

Pošalji mi na p.m. sliku te garancije ako hoćeš da probam kontaktirati tu prodavnicu da vidim šta će reći da li može da se uvaži reklamacija bez računa,i ako neko zna pravo ime Fante isto neka pošalje na p.m.
 
Ljudi dok je bilo lepo bilo je, sad kako uspe da se ispegla OK je
 
Izgleda da stiže kod Mađara - oko 10 avgusta 2021

"
AMD Ryzen 5 5600G
  • Description: with Radeon Graphics.
  • Class: Desktop.
  • Socket: AM4.
  • Clockspeed: 3.9 GHz.
  • Turbo Speed: 4.4 GHz.
  • Cores: 6 Threads: 12.
  • TDP Down: 45 W.
  • Typical TDP: 65 W3"
Biće to dobra kupovina do 300€
 
Kome treba reklamacija i dalje može da se završi lično ili preko aktivnog "madjara" uz nadognadu. Samo nadjite preko serijskog broja gde ste kupili(pošaljite mail) i rećiće vam dal je kod njih i koliko traje još. Mislim da vam ne treba ni račun ni kutija.
Tako da polako sa pljuvanjem eu garancije.
 
Da li ima neko ko bi doneo nesto od tehnike koja nije ponudjena na KP?
 
To svi rade. Nađeš na ipon hu šta te zanima i pitaš za cenu za konkretan model.
 
Potrebno mi je nesto sto ima u Alzi. Alza ima samo u Budimpesti
 

AMD Ryzen 5 5600 je 315€ u Ipon hu


da vidim koja će cena biti kod nas
 
A2000 od 500 gb košta, 7.070,00 dinara. U BS firmi, sa cenkanjem. Poštarina je besplatna. Garancija 5 godina.
 
Nazad
Vrh Dno