Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Meni evo danas stiglo napajanje! ;)

A onog lika iz "carina" teme neću ni da komentarišem, plače mi se i od smeha i od jada... 😅
Ali sam se ipak dobro ismejao čitajući!! 😂
 
Super...prvo je "kineska veza" sa Alijem otišla u penis usled raznih zezancija (Korona, propisi, shipping), sad će da ubiju i HU šverc a ti se slikaj ako ti zatreba nešto čega nema kod naših lopova...mašala.
Uvek ostaje Amazon kao poslednja opcija, kao i gomila drugih sajtova poput Thomann-a koji salju u Srbiju.
 
Kaze jedan "madjar" da su sve prodavnice zatvorene i da nema narucivanja do 23.marta, jel to tacno ili me voza?
Sta se desava generalno, mnogi uopste i ne odgovaraju na poruke na kp?
 
Tačno, nove covid mere kod Mađara, ja sam imao sreće! 😅
 
Uvek ostaje Amazon kao poslednja opcija, kao i gomila drugih sajtova poput Thomann-a koji salju u Srbiju.
Od kad to Thomann salje? Koji tacno sajt, nemacki? Mozes li malo vise o uslovima slanja?
 
Stikliraj box pored kojeg piše "prikaži i poruke starije od 6 meseci". Kad uđeš na poruke, gore u desnom uglu.
Izvinjavam se zbog off topica ali ovo citirano me veoma zanima :)
Moze li malo detaljnije gde se to nalazi. Ja se ubi trazeci da mi prikazuje stare poruke :)
Ako sam dobro skapirao kada se taj box odstiklira prikazivece ti se i poruke pre apdejta foruma?
 
zaokružio crveno
 

Prilozi

  • kp primer.jpg
    kp primer.jpg
    177 KB · Pregleda: 188
Od kad to Thomann salje? Koji tacno sajt, nemacki? Mozes li malo vise o uslovima slanja?

Cene paralelno u dinarima i evrima.


Srbija je na listi zemalja za slanje.
 
Od kad to Thomann salje? Koji tacno sajt, nemacki? Mozes li malo vise o uslovima slanja?
Odavno, nemacki, uslov je onomad bio 40e za postarinu ALI smanje cenu narucene robe za nemacki porez (PDV, VAT ili po nemacki MwSt)
Thoman je prodavnica muzickih uređaja i potrepština.
 
Jel moze na PM kontakt "dobavljaca" sa KP koji posluju sa alza.hu?
 
Molio bih i za mene informaciju za nekog ko dobavlja sa alza.hu, nema na iponu to sto mi treba...
 
Molio bih i za mene informaciju za nekog ko dobavlja sa alza.hu, nema na iponu to sto mi treba...

Ipon jer prazan zadnih mesec dana koliko pratim. Može i meni kontakt na pm za alza.hu
 
Madjari su sve zatvorili do 22.03. (valjda), ako i dalje ostane visok broj bolesnih, radice reviziju odluke da se sve ponovo otvori.
Takodje ostaje pitanje granica posle otvaranja kako ce biti regulisane.
 
Koliko je ovo sve frustrirajuce. Ne moze covek da nabavi nista "kao treba". Kod nas nema, na granicama zezaju redom sve, a preko sve zatvoreno osim za dostavu. Pakao. Ja sam narucio malo pre zatvaranja madjara neko hladjenje i covek mi rekao da ce mi poslati... mada sumnjam nesto u tu recenicu, videcemo sledece nedelje...
 
Odavno, nemacki, uslov je onomad bio 40e za postarinu ALI smanje cenu narucene robe za nemacki porez (PDV, VAT ili po nemacki MwSt)
Thoman je prodavnica muzickih uređaja i potrepština.
Ima li jos neki sajt koji salje? Za komponente za pc?
 
Ja ne znam.
Kome bas treba deo iz D i sl. moze online poruciti na adresu svog naloga nekog od nemackih forvardera koji ce isporuciti robu za SRB.
 
Mozda ovako nesto? www.judotrans.com

Nisam koristio njihove usluge. Nasao sam na googletu.

Znam neke koji rade iz Londona - porucis na njihovu adresu u UK i preuzmes u BG
 
Mozda ovako nesto? www.judotrans.com

Nisam koristio njihove usluge. Nasao sam na googletu.

Znam neke koji rade iz Londona - porucis na njihovu adresu u UK i preuzmes u BG
Svaka preporuka za judotrans. Sa vlasnikom sam trenirao BJJ nekoliko godina dok me posao nije pregazio (a i on) pa sam morao da pauziram ;)

Inace jako odgovoran i profesionalan pa je svaki dogovor moguc
 
Zna li neko da li postoji ista stvar za Nemačku, kao ovo za UK? Daju ti adresu, ti naručiš šta hoćeš i stigne ti posle 2 nedelje najkasnije.
 
"Madjari" su alza.hu izbegavali jer su ih zezali za afu
 
Odavno, nemacki, uslov je onomad bio 40e za postarinu ALI smanje cenu narucene robe za nemacki porez (PDV, VAT ili po nemacki MwSt)
Thoman je prodavnica muzickih uređaja i potrepština.
Pretpostavljam da carine sve pakete po automatizmu? :D
 
Pa slusalice kod nas prolaze carinski postupak 99,99% jer je kutija, veliko ili barem nije malo, bubice, kabl, jastucici mogu proci mozda bez carinjenja ( i PDV-a).
Kod thoman-a je problem sto im je 40e postarina (za slusalice), nisam probavao za male posiljke, nesto sto staje u kovertu.
Verovatno salju sa brojem za pracenje.
Dobro je sto umanjuju cenu za nemacki pdv kad se salje van EU, a moze se i tamo kupiti pa kad se licno prenese i overi na izlasku iz EU, poslaje im se taj overen racun (sta i vec) i onda izvrse povrat poreza na karticu.
 
може ли неко послати контакт тог Фанте? Видим сви га хвала...
 
може ли неко послати контакт тог Фанте? Видим сви га хвала...
I jeste ubedljivo najkorektniji sto se tice mog licnog iskustva. Jedini problem sto niko od njih jos uvek ne radi i ne zna se bas kada ce
 
Da li su otvorili prodavnice u HU?
 
da li je neko kupovao laptop u Segedinu? Razmišljam da odem za mesec-dva (ako bude ok stanje sa granicama) i uzmem Macbook air (koji je koliko vidim tamo trenutno 1070e a u istyle 151 000). Da li postoji neki rizik na granici ako se resim kutije i samo stavim laptop u ranac?
 
da li je neko kupovao laptop u Segedinu? Razmišljam da odem za mesec-dva (ako bude ok stanje sa granicama) i uzmem Macbook air (koji je koliko vidim tamo trenutno 1070e a u istyle 151 000). Da li postoji neki rizik na granici ako se resim kutije i samo stavim laptop u ranac?
Pa logično rizika uvek ima; ali ako kupiš torbu, baciš kutiju i napraviš nalog na svom imenu, jako je mali...
 
Nazad
Vrh Dno