Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

a da bi otvorila paket pre nego ga preuzmes, posiljalac mora da naglasi da se paket otvori pre preuzimanja pred kurirom.. nece kuriri vise da dozvoljavaju otvaranje paketa pre preuzimanja sem ako nije naznaceno tako od strane posiljaoca..
btw, kolika je cifra u pitanju za TV?
 
Trazila bih to naravno. Cena je 435e za tv koji koji u tehnomarketu kosta 60k. Mene najvise brine garancija u celoj prici, to cu sutra da proverim pa da odlucim
 
Kao sto sam i mislila, garancija ne vazi u Srbiji tako da sam narucila TV u Tehnomarketu i sad cekam :) Vise cu da platim ali bar necu da brinem :)
 
Nidje logike :D Pa za tu razliku u ceni mogla si 5 puta da odes u Madjarsku da reklamiras ako mu se nesto desi, mada mi nije jasno sto svi paranoisu pre kupovine da ce da mu se stvar pokvari. Nikad o tome nisam razmisljao i evo hvala bogu nikad nista na reklamaciju nisam trebao da nosim.
 
Za ovaj model bi me taj iz Madjarske kosta 400e sto je skoro 41k,taj TV je u Tehnomarketu na akciji 49k. Ako bi ne daj boze nesto bilo sa tv-om,autom u Madjarsku ne bih mogla vec bi morala nekim busom sa televizorom od 15kg da idem sto je veliko cimanje :) eto logike :)
 
Trebalo bi da odem ovih dana do Segedina da kupim malo tehnike za svoju dusu :)

E sada me zanima kako funkcionise ona caka sa povracajem PDV ili cega vec?
Jel treba da na Madjarskoj granici prijavim robu a kod nasih da precutim?

Ako je neko kupovao u skorije vreme nesto od tehnike neka napise svoja iskustva.

I ako imate neki sajt gde mogu da proverim cene a da je firma u Segedinu, ostavite link.
Zahvaljujem

Pozdrav,

jos uvek nisam otisao do Segedina po Xbox i Wii pa me zanima jel ima neko neku informaciju gde da trazim. Jel postoje tamo neki mega marketi za tehniku?
Link ka sajtu bi mi dobro dosao...

Pozzz
 
Taj sam i ja nasao, problem je sto ne vidim sta imaju od konzola i po kojoj ceni.
Znas jos neki?
 
Ne znam ni jedan drugi čisti tehnički mega market, a MediaMarkt stavlja na sajt samo akcijske/promo proizvode (tako je u Nemačkoj i svuda).
 
Poslednja izmena:
LG nexus 4

jel zna neko da li moze da se kupi u segedinu LG nexus 4 i koliko kosta?
 
Pozdrav
Da li mi neko moze reci koje troskove trebam ocekivati pri kupovini fotoaparata u Madjarskoj?
Kolika je afa za ovakvu vrstu tehnike?
I kako preneti preko granice,posle overe papira za afu da li placam i carinu ili postoji nekakvo resenje i za to?

I da,zanima me koja je fora koju cesto vidim po oglasima,cene kod nasih prodavaca su skoro iste ili malo vece nego cene u Madjarskoj (www.argep.hu) pa me zanima kako oni zaradjuju na tome?
Svakako bih za par nedelja isao za Segedin pa cu odmah tamo uzeti za sebe,ali eto da pitam ako mi neko moze razjasniti.

Unapred hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Zarada im je od povracaja poreza.

Dodatna zarada je ako kupe na nekoj akciji.
 
Evo ako neko planira kupovinu televizora iz Madjarske, posto sam ja pre par dana kupio pa da prenesem utiske. Ja sam uzeo LG LED 42", i razlika u ceni u odnosu na prodavnice je oko deset hiljada dinara. Odlucio sam se za LG jer garancija na televizore kupljene u Madjarskoj vazi i u Srbiji. Pozvao sam i LG korisnicki servis i proverio, i u sustini vazi garancija ali ima par zackoljica na koje treba obratiti paznju: garancija vazi uz garantni list i racun iz prodavnice; garantni list mora da bude na Madjarskom jeziku i OBAVEZNO da na vrhu garantnog lista pored LG logoa stoji natpis LG Electronics MAGYAR KFT (zato sto je LG Srbija clan Magyar KFT grupe), i naravno garantni list mora da bude overen, da sadrzi serijski broj uredjaja, kao i datum kupovine isti kao na racunu. Primer ovakvog garantnog lista moze se nadji na LG srbija sajtu. Univerzalni visejezicni garantni list nije validan u Srbiji. Druga fora kod televizora iz Madjarske je sto u slucaju nekog velikog kvara, kada je tv nepopravljiv i neisplativ za popravku, ne moze se u srbiji dobiti nov ili dobiti povracaj novca, to se moze uraditi jedino u prodavnici gde je kupljen.

Ja sam pozvao par prodavaca koje sam nasao na kupujem-prodajem, uglavnom svi znaju za ovu foru ali prodaju svoje price tipa "to je sve isto, svaka prodavnica daje garanciju koja vazi, nikom vam nece dati racun jer su to zbirni racuni koji sadrze vise proizvoda, ako nesto zafali televizoru slobodno mi posaljite pa cu ja to zavrsim, pitajte u lg predstavnistvu za mene pa neka vam kazu.. itd". Sve su to price rekla-kazala, mozda su neke i tacne ali mirnija je glava kad se ima ispravna garancija. Interesantno je da su me vec u toku dana od 8-9 prodavaca koje sam kontaktirao polovina njih zvala i rekla da mogu da mi posalju tv sa tom vazecom garancijom i racunom. Na kraju sam izabrao najpovoljniju opciju, pitajte naravno i da li je dostava ukljucena jer neki stave da je dostava besplatna a cute dok im se ne spomene, a proveravajte i kakve ocene imaju od strane drugih kupaca.
 
Svaka čast za koncizan i više nego informativan post.:wave:
 
'LG Electronics MAGYAR KFT ' stoji i na garanciji LG-a koji se kupuju u PINu. Ja sam slao mail i iz PINa dobio potvrdu da je ,kao sto kazes, garancija moguca ukoliko nije 'totalka' tj da mora da se menja uredjaj.
Inace imao sam tu 'srecu' da moram da koristim Madjasku garanciju i bili su vise nego korektni. Rok im je 14 dana, uradili su za 6 i to veci kvar. Garancija i povracaj AFE nemaju nikakve veze.
BTW, sve kupujem u MM i tamo je moguce ostaviti uredjaj da oni dalje salju u servis, rade i nedeljom, divota jedna.
 
planiram kupovinu tableta koji kosta 200-300e, zavisi za koji se odlucim.

zanima me koliki je porez tj afa na ovaj tip robe? i preporuka za prodavnicu(pozeljno da afu preuzmem u banci u beogradu, koja je provizija?)
 
au koja bau bau pitanja postavljam. ccc...
da li je neko kupovao tablet u madjarskoj?
 
Pa obzirom da će dići porez, cenim da će ova tema postati vrlo zanimljiva
 
Krajnje zanimljiva. Elem, vrlo je moguce da ce neki koji rade u maloprodajama izvrsiti spam/flame rush na ovu temu da bi ista bila sto je moguce brze zakljucana.
 
mozda cak span na Madjarsku u celoj Srbiji. Svi smo videli sta s=rade da ugase ove sto prodaju duvan, al moja je ocena da ilegala utihnuti nece :D
 
Rush u Madjariju. Posto je stator ili bese rotor, ugasio onu temu za PDV. :d Ne mogu da pisem tamo za Madjariju, ali definitivno ce moci prodavci da zatvore D. vrata. Sa ovakvim marzama nema sanse da parijaju Segedinu. Ja vec dve godine nabavljam Mikrotik, Ubiquty i ostalu opremu iz Madjarije za 50% nize cene od Netiksa i ostalih. ;)
 
Ok je to sve,ali kako preneti TV od 32-42" preko granice?
 
U delovima? :p
 
Ok je to sve,ali kako preneti TV od 32-42" preko granice?

:d
BiSLFQb.jpg
 
Može li neko ko je kupio TV u Mađarskoj, da napiše u par redova kalkulaciju za carinu, povraćaj AFE i slično. Čitajući razne sajtove, nisam više siguran da li se na TV uređaje plaća carina ili ne. Ako da, koliko je iznos carine? Koji iznos AFE se refundira? Da li je AFA 27% u ceni TV-a ili je drugi procenat u pitanju. Na kraju, koliko bi običan smrtnik uštedeo, ako bi uzeo TV od npr. 150.000 forinti u Segedinu, preneo ga (plaćanje svih dažbina na granici, ako postoje), a kasnije išao ponovo po svoju AFU u istu prodavnicu?

Troškovi goriva su, npr. zanemarljivi.

Hvala svima na odgovorima.
 
Idi na xbr shop izaberi tv i poruči mejlom, stiže na kućnu adresu, laganica, bez cimanja.
 
Nazad
Vrh Dno