Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Informacija je proverena.
Ubuduće će ići znatno teže sa nabavkom, tako da očekujem porast cena.
 
Pojačava se želja za migracijom iz ove banana države. Sad kad stvarno dignu cene naše radnje biće veselo. I ovako su nam drali kožu s leđa.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Presao pre par dana iz Hu u Srb na Djali. Ispred mene stariji covek u poluraspadnutom stojadinu i ja iza sa nemackim tablama, niko vise.
Jadnom coveku madjari trazili otvaranje gepeka dok su ga nasi posteno pregledali iako je bio prazan.
Mene madjari pogledali nisu, nasi otvori gepek koji je bio skroz pun - hvala dovidjenja, ni virnuli nisu.
Kaze zena umesto nas sa stranim tablama da terorisu, oni jadnog coveka iscimase... eto nasih carinika...

...A3...
 
Čini mi se nikad veće razlike cena kod nas i u EU.

XPS 7590 OLED u EU 2k€ a kod nas "samo" 1100€ više...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Da li je neko narucivao komponente preko nekog webshopa u Madjarskoj, narucio bih par komponenti, preko emaila pa da pokupim robu u radnji kad dodjem u Budimpestu, da li prihvataju taj nacin?
Prosle god. sam narucio tako u jednom webshopu u Becu i nisam imao nikakvih problema.
 
Pozdrav

Da li se u nekoj od tema diskutuje novi zakon za postanske usluge, koji je stupio na snagu pre par dana, posto ja ne mogu da nadjem pretragom, a voleo bih da procitam ako postoje postovi clanova na tu temu ?
 
Imaš u temi Kurirske službe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna da li postoji mogucnost povrata PDV negde drugde osim u radnji gde je uzet uredjaj? Stvar je u tome da je radnja zatvorena i ne mogu u njoj izvrsiti refundiranje, a inace je Madjarska u pitanju. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Koji si papir dobio od trgovca? Zeleni, ili plavo beli GlobalBlue firme?

Ako imaš zeleni, a trgovac koji ti ga je izdao više ne posluje, možeš s' tim papirom ravno u klozet. :p
Ako imaš GobalBlue TaxFree obrazac, novac bi trebalo da možeš podići na bilo kojem šalteru koji se bavi povratom AFA. Ima mnogo lokacija po mađarskoj gde GB operiše.
 
Zeleni papir je u pitanju, u tome je i problem. A radnja o kojoj pisem je LaptopSzalon u Segedinu, zatvorena zbog utaje poreza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko narucivao komponente preko nekog webshopa u Madjarskoj, narucio bih par komponenti, preko emaila pa da pokupim robu u radnji kad dodjem u Budimpestu, da li prihvataju taj nacin?
Prosle god. sam narucio tako u jednom webshopu u Becu i nisam imao nikakvih problema.
Možeš, tako je i najbolje, da ne ideš na slepo.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Momci zanima me posto posedujem dvojno drzavljanstvo i imam pasos zemlje iz EU da li je moguce uci u Madjarsku sa pasosom EU i kupiti Sony 4 i Iphone XR i odraditi povracaj poreza? Posto kao stranog drzavljanina u Srbiji ovu nasi lesinari na granici nemaju pravo da carine tehniku koju imam kod sebe jer sam u "tranzitu".
 
Kao građanin EU, nemaš pravo povraćaja poreza ni iz jedne zemlje EU, ako imaš prebivalište u EU.

A takođe, kao strani državljanin u "tranzitu" kroz Srbiju, nemaš pravo da to "ostaviš" u Srbiji, ako imaš prebivalište u Srbiji.

Nisu carinici blesavi da ne znaju šta je dvojno državljanstvo. Bitno je gde ti je prebivalište, i prema tome se ravna na koja prava se pozivaš.
 
Ukoliko ti je u srpskom pasošu naša adresa, možeš, nisam jednom to uradio. [emoji28]

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
U pasosu na dvojnom drzavljanstvu mi je nasa adresa. Tako da podlezem carini iako udjem u srbiju sa pasosom EU?
 
Da.
Da s nasim pasosem imas ovde adresu a sa EU pasosem imas EU adresu onda bi na jednoj carini pokazao jedan a na drugoj drugi pasos, s tim da su kontra, na UE nas a kod nas EU...
 
Nikako nije pametno ulaziti sa pasošom jedne države, a izlaziti sa pasošem druge.

Sistem će te flagovati, pa su velike šanse da ćeš proći kroz detaljnu kontrolu, a u nekim državama možeš upasti i u veće probleme ;)
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi potvrdi da li sledece radnje vracaju PUN iznos AFE (znaci bez Globablue i ostalih posrednika):
- Euronics
- Alza.hu
- Edigital
 
Edigital vraca pun iznos.
Alza je webshop.
Euronics ne znam.
 
Da li je neko primetio da sajt edigitala nije dosutupan bez VPN-a ?

Error 1020 Ray ID: 53b21e2d9ebe5988 • 2019-11-25 08:05:29 UTC
Access denied
What happened?
This website is using a security service to protect itself from online attacks.
 
Verovatno ddos napad sa nase strane, pred crni petak... nije prvi put da se koristi kao orudje za razne interese...

...riding on 720p...
 
Meni radi normalno, sada probao.

d9c8c75be78680ddf3e5780c098a40af.jpg
 
Sada radi normalno. Ceo vikend nije radio.
 
Edigital vraca pun iznos.
Alza je webshop.
Euronics ne znam.

Hvala puno, za ostala dva cu da proverim pa javljam. Narucio u edigitalu, koliko im treba vremena otprilike da procesuiraju porudzbinu? Kaze do 5 dana, nadam se da ce moci malo brze...
 
Po pravilu bude toliko dana koliko i pise.
 
Da li je neko primetio da sajt edigitala nije dosutupan bez VPN-a ?

Error 1020 Ray ID: 53b21e2d9ebe5988 • 2019-11-25 08:05:29 UTC
Access denied
What happened?
This website is using a security service to protect itself from online attacks.

Meni je isto već par dana, koristim VPN iz Opere i s njim radi normalno, bez toga neće.
 
Meni isto danas proradio, nije radio 2 dana. Edigital mislim.
 
Ima li neko proverenog covekasa kp koji donosi robu sa edigitala da mi pusti na pp?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno