Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Vaistinu. Trazice ti (i pronaci) mesto boravista pa se slikas posle.
 
Fama se isto digla i oko toga da li onaj ko ima madjarski pasos ima pravo na taj povrat poreza? Secam se da su mi govorili da se nije zezati sa tim, mada ako neko ima dvojno državljanstvo i zivi u Srbiji ne vidim sto bi to bio problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li moze savet oko radnje iz Budimpeste oko kupovine TV-a i PS4 pro?
Poznanik cesto putuje tamo i ponekad nesto kupi uz povrat poreza pa mi se ponudio da mi to uzme kad bude isao za 2 nedelje.

Ako moze savet gde to da pogledam,bilo bi dobro da sve bude u jednpj radnji da ne cimam coveka? I kako da prodjem sto jeftinije? :)
 
Da li moze savet oko radnje iz Budimpeste oko kupovine TV-a i PS4 pro?
Poznanik cesto putuje tamo i ponekad nesto kupi uz povrat poreza pa mi se ponudio da mi to uzme kad bude isao za 2 nedelje.

Ako moze savet gde to da pogledam,bilo bi dobro da sve bude u jednpj radnji da ne cimam coveka? I kako da prodjem sto jeftinije? :)
Ipon.hu је добра радња која нуди велики избор технике али нисам сигуран да ли су најјефтинији. Наши већином у њој купују.
 
Fama se isto digla i oko toga da li onaj ko ima madjarski pasos ima pravo na taj povrat poreza? Secam se da su mi govorili da se nije zezati sa tim, mada ako neko ima dvojno državljanstvo i zivi u Srbiji ne vidim sto bi to bio problem.

Nema nikakve fame. Ko ima Mađarski pasoš, ne može da ostvari pravo na povrat AFA, bez obzira što nije rezident Mađarske (ne stanuje tamo, nema adresu u Mađarskoj) i što ima još neko državljanstvo.
 
Poslednja izmena:
U praksi moze, nikakav problem nisam cuo da je neko imao. Kazem fama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kolega sa posla ima dvojno državljanstvo, i HU carinik mu je jasno rekao da nema pravo na povrat AFA.

Prilikom overe AFA papira, HU carinik popunjava on-line formular, i odmah mi iskoči prozor da dotični ima dvojno državljanstvo.
Ne znam da li se sada tu nešto promenilo.
 
Očigledno se promenilo tamo posle 2016 ne znam nikog ko je to radio. Ali pre toga je moglo ljudi se zaborave i odu sa srpskim pasosom i bez problema odrade. Posle dodjes pa razmisljas da to stvarno nema smisla i ja licno to ne bi radio. Ali znam ljude koji su to radili. Verovatno su posle uveli neki nacin provere.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da bude vezano za državljanstvo, nego za državu u kojoj će se koristiti proizvod, no to ne menja činjenično stanje.

Da li moze savet oko radnje iz Budimpeste oko kupovine TV-a i PS4 pro?
Poznanik cesto putuje tamo i ponekad nesto kupi uz povrat poreza pa mi se ponudio da mi to uzme kad bude isao za 2 nedelje.

Ako moze savet gde to da pogledam,bilo bi dobro da sve bude u jednpj radnji da ne cimam coveka? I kako da prodjem sto jeftinije? :)

Argep.hu
 
Vazno je gde je prebivaliste, tako da dvojno drzavljanstvo ne menja nista. Provereno.
 
Da li je uzimao neko povraćaj poreza u Mađarskom MediaMarktu, jer vidim daju 10% na plćanje BudaPest Bank karticom,a da daju i povrat novca, pa me zanima koliko se dobije kod njih. Jer u 8/10 prodavnica telefona su mi rekli da ne rade povraćaj a i to me čudi..
 
@pedja9 Ja sam poslednji put pre 5, 6 godina kupovao i tada je bio povraćaj punog iznosa u samoj radnji, ali pošalji im email, možda se promenilo.
 
Slao mejl na vise njihovih radnji u Budimpesti jutros i nijedni se nisu udostojili da odgovore....
 
Meni je receno da je 14% u Mediamarktu povrat, iskljucivo preko Global Blue. Tako mi je receno u Arkadu u Segedinu.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Jel se isplati zezancija sa povratom pdv-a pored povoljnih cena robe kod KP prodavaca ?
 
Исплати се ако је човек близу границе, иде у Мађарску и ако је вредност робе већа. 21 % од пуне цене је ипак значајна разлика.
 
Mislio sam sa jedne strane umanjenje pdv od 21% i sa druge strane cena prodavca na kp koja je takodje znatno ispod mp cene u Madjarskoj. U prvoj varijanti cekas na granici i moras da ides vise od jednog puta, dok u drugoj varijanti je sve znatno lakse, cak i za ostvarivanje garancije.
 
Isplati se ako svakako ideš u Mađarsku. Ili ako planiraš veliku kupovinu (tipa komponente za kompletan bolji računar). Ili ako nešto nema na KP (a mnogo toga nema...).
 
Ljudi molim pomoc... Ima li u Segedinu negde Ipon radnja i kako funkcionise kupovina i ostvarivanje prava na AFU kod njih?
 
Ljudi molim pomoc... Ima li u Segedinu negde Ipon radnja i kako funkcionise kupovina i ostvarivanje prava na AFU kod njih?
Мислим да нема. А како функционише повраћај пореза најбоље ће ти објаснити неки продавац са КП сајта. Они од ипона највише узимају робу.
 
Najbolje što će prodavac da ti objašnjava kako da ništa ne kupiš od njega :)
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se zbog ne preciziranja pitanja. Za Afu mi je jasna procedura i sve sto ide uz to. Ali mislio sam na Ipon. Jer na sajtu nisam nasao info o tom da li daju Afu fizickim licima. Mislio sam da je neko ovde vec kupovao kod njih i da bi bio voljan podeliti info.
 
Obzirom da naši KP trgovci mnogo uzmaju kod njih, 99% da rade povrat AFA lično kupcu po ponovnom dolasku u radnju. Ako ide preko GB posrednika koji uzima 1/3 iznosa za povraćaj, naši KP "uvoznici" bi ih izbegavali u širokom luku. :p
 
Nadji na njihovom sajtu email pa proveri sa njima, sigurno ima neko ko zna engleski (ako ne znas madjarski). Info koju ja imam od pre godinu i po je da rade ali moras sam papire da nabavis jer nemaju u radnji.
 
Hvala svima, mislim da sam se snasao
 
Skoro se vracam iz Beca, i na Madjarskoj granici, na salteru za tax free, lik ispred mene predaje papire, a pored parkirana cetiri nova dzipa, i svaki napunjen monitorima do vrha. *mjau**mjau**mjau*, pa koliko ovi sverceri mogu da preteraju od jednom.
 
Skoro se vracam iz Beca, i na Madjarskoj granici, na salteru za tax free, lik ispred mene predaje papire, a pored parkirana cetiri nova dzipa, i svaki napunjen monitorima do vrha. *mjau**mjau**mjau*, pa koliko ovi sverceri mogu da preteraju od jednom.

Vise nego sto nasi "trgovci" mogu da naduvaju marze i cene.
 
Na kom sajtu gledate ponudu tehnike i garderobe za soping u Madjarskoj? Idem 1-od decembra pa da vidim sta ima u ponudi. Nemam nista odredjeno sto bih kupio, ali ako ima nesto povoljno sto da ne.
 
Nazad
Vrh Dno