Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Jel kupovao neko tehniku (mobilni npr) u Turskoj?
Ako jeste kakve su cene?
 
Prošao sam kroz celu temu i vidim da do sada nije bilo odgovora na par puta postavljeno pitanje, a to je da li neko zna koje prodavnice računara i elektronika u Budimpešti (nintendo switch u mom slučaju) rade u sistemu Global Blue? Idem na par dana tamo krajem meseca pa bi iskoristim priliku da ga kupim, a cimanje mi je da se kasnije vraćam u istu radnju po PDV.
 
Dajte da sastavio spisak radnji koji rade povraćaj poreza u Mađarskoj, pa da se stavi u prvi post.

Koliko sam do sada video na tom spisku su:
Edigital
Ipon.hu
Medimarket

Jel ima još neko neku radnju da doda?
 
220volt.hu
Nisam siguran za euronics.hu

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mediamarkt vraca samo deo poreza jer ide preko *Global blue TF.
 
Ima li povracaja poreza za kupovinu u Austriji i koliko? I da li ima GB za taj povracaj? Izvinjavam se sto upadam u temu za Madjarsku.
 
U celoj Evropi imas
 
Jel kupovao neko tehniku (mobilni npr) u Turskoj?
Ako jeste kakve su cene?
Gledao sam ja letos, kad sam bio na odmoru.. Nisu ništa posebno jeftiniji, ni telefoni, ni tehnika.. Jedino sa povracajem poreza, ali to je opet kao i svuda..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li moze neko laiku da pojasni...
Sta se dobija povratom PDV ili delom povrata ako se placa carina na robu iz Madjarske? Konkretan primer...

PS4 sa 2 dzoja kosta 29000 forinti, ako imam pravo na povrat, koliko bi me izaslo sve zajedno, kada se plati carina, umanji i vrati pdv?
Koliko je max po osobi preneti bez carine, ako pak uzimam konzolu, jel postoji neka sansa da se amuva bez kutije, papira i ostalog kao licna svojina?
Ako ide nas 5 u kolima i uzme se ps4, da li sve osobe mogu da se racunaju ili samo 1(ako je npr. 100e maximum po osobi, nas 5,to je 500e konzola ne kosta toliko, ne placa se carina ili...?) ,kao sto je za hranu(kako neki kazu) xxx iznos po osobi?

Ima li jos neka radnja tu kod granice sa tim povracajem ili samo gore pomenute 3?
 
Poslednja izmena:
Pa dobija se da 99% ljudi ne plati kod nas, a i da se plati i dalje je jeftinije. Kada ti se vraca cela afa, racunas cena *0.79/330.5 i eto cena u evrima na danasnji dan.

segedin:
digicam
laptopszalon
220volt
edigital

pesta:
pcland
ipon

U Srbiju legalno moze da se unese do 100e/osobi, ali racun ne moze da se deli. Znaci ne moze racun 200e a idu 2 osobe u autu. Nego 2 racuna po 100e.
 
^ I da dodam da ako vrednost prelazi tih 100€, carina se naplacuje na punu vrednost, a ne na umanjenu za 100€. Dakle, za 99€ nema carine, za 120€ ide 120*10% (12€).
Pozdrav
 
^ I da dodam da ako vrednost prelazi tih 100€, carina se naplacuje na punu vrednost, a ne na umanjenu za 100€. Dakle, za 99€ nema carine, za 120€ ide 120*10% (12€).
Pozdrav

Ili sam lud ili ne da nisam nasao povoljno PS4... nego :trust: da li ne znam da trazim.... 250e pa to ima i ovde.
inace na argep.hu ima dostaaa povoljnije, samo nije bas toliko blizu, bar msm i ne znam da li se vraca taj "pdv".
 
Pa ne znam šta si tačno očekivao, da ih dele džabe... :)

argep.hu nije firma koja prodaje tehniku nego sajt koji indeksira cene proizvoda sa sajtova raznih prodavnica (nešto kao itsvet ili eponuda kod nas).
 
Pa ne znam šta si tačno očekivao, da ih dele džabe... :)

argep.hu nije firma koja prodaje tehniku nego sajt koji indeksira cene proizvoda sa sajtova raznih prodavnica (nešto kao itsvet ili eponuda kod nas).

... shopmania... znam, ramo sam gledao, samo ogromna je razlika u ceni od mesta do mesta.
 
Mozda je malo off, ali moram da pitam.. Naime nema sanse da nedjem nekoga ko radi kupovinu i donosenje tehnike iz Rumunije. AKo neko zna, moze na PM.. Pozz

^ Isto pitanje i za mene. Ako neko zna nekog ko donosi tehniku iz Rumunije, da mi pošalje kontakt, bio bih zahvalan.

Alternativno - išao bih sam po te zvučnike. Našao sam ih na rumunskom EMAG sajtu. Cena im je 150€, pa me zanima sledeće:

1. Koliki povraćaj poreza bih dobio od Rumuna (i gde se obavlja taj povraćaj)?
2. Da li bi našima platio samo carinu ili carinu+PDV?
 
Kakva je situacija sa garancijom na stvari iz madjarske... Konkretno pazario bih sony sluske...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
garancija je u principu 2 godine...ali naravno moras da ih odneses tamo gde si ih kupio...ako ne ides cesto sigurno neces ici samo zbog toga, osim ako su neke skuplje sluske..
 
Neki proizvođači daju univerzalnu međunarodnu ili evropsku garanciju, pa je možeš ostvariti i kod nas.
Ali nekim drugima, garancija je vezana za lokalno tržište.

...ali nemam pojma ko daje koju i za čega. Znam npr. da tako radi LG sa televizorima, i Panasonic sa nekom HiFi opremom. Za ostale/ostalo, nemam pojma.
 
Ako neko ima neku proverenu kombinu za sluske, po mogucstvu da je iz bga a radi madjare... Nek vice u iMbox [emoji4]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Meni su drugari kupili Sony WH-1000XM3 u Svajcarskoj. Na njihovim garantnim papirima koje su dobili uz sluske je bila odstampana i srpska Sony adresa (Nbg, airport city) i kontakt telefon.

Pitaju me oni da li da donesu sve papire i racune (kad, jelte, garancija vazi i u Srbiji), ja rekoh cek da ipak pozovem i proverim. Na kontakt tel mi se javilo neko momce na bugarsko/makedonsko srpskom, kaze vazi garancija ali godinu dana krace nego u CH :D.

To mi nije bilo dovoljno nego odem u Sony servis kod Sava centra i Darko(vlasnik) mi rece da ne vazi, pobunih se, pokazem skenirane papire iz CH, ispricam mu razgovor sa Bu/Mu operaterom, on pozove sefa postprodaje u predstavnistvu i pusti ga na spikerfon - kaze covek ne vazi jer nismo u EU. Tako moji papiri ostase u CH.
 
Nije ali imaju posebne regulative za eu i van eu.

...riding on 720p...
 
Isti slučaj je i za Samsung. Ja zvao da pitam važi li garancija ako mi zatreba za uređaj kupljen u Nemačkoj, kažu ne u Srbiji, ako bude potrebe da se servisira, mora da se nosi u Mađarsku ili Hrvatsku.
 
A Hrvatski ogranak Samsunga je zaduzen za Srbiju, nekad je bio Madjarski, da imamo poseban samo za Srbiju verovatno bi vazilo kao kod LG.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno