Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Da li iko moze da mi pomogne...Ne znam kako da dodjem do fante..Kupio sam kod njega graficku i napajanje...Napajanje sam reklamirao i stiglo mu je novo...Pre mesec dana se javio da je stiglo novo napajanje,ali smo se dogovorili da napojnu proda i odradi mi povrat novca...Proslo je dosta vremena od tada,a on je apsolutno nedostupan,a na kp sajtu nema oglasa....Nemam nacin da stupim sa covekom u kontakt...Ostalo mi je napajanje zarobljeno kod njega...Ako neko moze da stupi sa njim u kontakt neka pomogne....

Fanta je meni najavio odmor do februara kad sam ga zadnji put cuo, vrlo verovatno zato je ugasen. Nestabilno je i vreme, da sad ne slutim ali...

Po mom nekom iskustvu, Fanta zaista nije ispaljivac, cima se dosta pa moras da ga podsecas, nije da nece, nego ni on vise ne zna gde tera. Sve mi je uvek resio, i povrate kesha za stvari koje su bile u cetvrtom kvartalu garancije recimo. Probaj posle 01., verujem da ce se javiti.
 
Poslednja izmena:
Test/karantin je i dalje obavezan pri povratku, tako da se ne isplati ici dok to ne ukinu

eDigital naplacuje 2000 huf za afa formular. Ali se valjda dobija kompletan iznos... za razliku od global blue
 
Poslednja izmena:
@svi
Pre neki dan sam se čuo sa Fantom i ovo vam je info iz prve ruke:
Zbog trenutne situacije ne ide u HU, kad se steknu uslovi rešavaće garancije i eventualne porudžbine.
COVID-19 je svima zakomplikovao život, pa je i ova kombinacija trenutno na ledu.
 
Test/karantin je i dalje obavezan pri povratku, tako da se ne isplati ici dok to ne ukinu

eDigital naplacuje 2000 huf za afa formular. Ali se valjda dobija kompletan iznos... za razliku od global blue

3000.
I vracaju ceo iznos afe, da.
 
A bilo je 1990 huf na kraju 2020... to su podigli od 01.01?
 
Da li bi mogao neko da mi dostavi broj telefona čuvenog fante u inbox? Diskrecija zagarantovana.

Kupio sam 5x16gb memorije i 5x3100 ryzen procesora, jedna memorija riknula tj nije valjala, čekam 75 (SEDAMDESET PET DANA) da mi se čovek javi, tj krajem godine mi se javio i kao biće u januaru, "poručeno je".. Što me najviše trigeruje, na tom accountu nema broja telefina, a msm da je fantasmo account preimenovan u PC EMPORIUM. Poruku nije pročitao 5 dana - što me takođe nervira a mrzi me da rovarim da li ima neki account sa njegovim imenom.

Hvala unapred.

Edit: ok vidim da nisam jedini, barem nešto.
 
Poslednja izmena:
Dok ne ukinu dve nedelje karantina teško da šverceri mogu bilo šta rešavati u HU.
 
^ i onda neko zagovara kupovinu kod Madjara kao sigurniju od domacih radnji...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
U normalnim uslovima je bila. Sada je sve samo ne normalno...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Relativno lako se ulazi u Mađarsku i bez karantina. Dovoljan je poziv HU firme.
 
:D

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Pa nije problem ulaz u HU... nego povratak u SRB
 
Nije ni to problem, uradiš PCR test svake nedelje...
Dok ti oci ne ispadnu od onih štapića...


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Kao i svaka druga trgovina, tako i šverc iz Mađarske je pitanje isplativosti, da li im se isplati plaćati 9000 din svake sedmice...
Na to se doda da bi bili upadljivi sa tako učestalim prelascima granice kad nikog nema na granici, mada svi oni sigurno imaju nekog ko ih pusta bez pregleda da prođu, svaki put...
 
“Dodala je i da je razmatrano pitanje ulaska u Srbiju iz Mađarske uz negativan PCR test, ali da se u Kriznom štabu još nisu odlučili na tako nešto. “
 
Ja bih dodao da je fanta promenio ime naloga tj izbrisao ga sada piše nešto korisnik+neki broj... Izbegavam da ga zovem, bojim se da se ne iznerviram a onda...
 
Jeste bili svesni rizika kad kupujete kod "mađara", jeste, pa zasto sada kukate i ljutite se na švercere.
Nisu tu oni radi vaseg zadovoljstva i zelje razbijanja monopola povlastenih i zlih trgovaca raznom elektronikom vec radi svoje zarade...

Bi li ste vi isli i resavali neciju garanciju kad vas vreba finansijska i granicna policija, kada se prelazak granice placa papreno kroz tesove. ;)

Ova bi se tema mogla komotno zakljucati do daljeg barem...
 
Ja uopšte ne mislim da će čovek da ispali, ipak je on neko ko je snadbeo i snadbeva komponentama enormno veliki broj ljudi. Drugim rečima, ne može nikako da pobegne...
 
Imam jednog drugara koji je počeo sličan posao kao Fanta, ali je jako brzo batalio.

Imate li pojma kolika je logistika potrebna kada se nagomila više hiljada prodatih uređaja, svaki sa svojom garancijom, svaki prodat nekom drugom korisniku, (od kojih su tek poneki smorovi koji bi leba preko pogače, koji sami mute šta su kada dobili...)?!?

Garancija na uređaje ne počinje kada ste ga dali korisniku, već kada ste ga vi uzeli u radnji. Što neki korisnici nikako da ukapiraju.
Trajanje reklamacije treba da pokrije preuzimanje uređaja, odlazak u HU, rešavanje problema tamo, odlazak po uređaj u HU, vraćanje korisniku. A u HU se ne ide na dnevnom nivou. Što neki korisnici nikako da ukapiraju.
Ponekad servis u Mađarskoj ne prizna garanciju, jer je stvarno korisnik nešto usr'o, ili i tamo ima problem sa servisima, ili se korisnik i servis ne slažu oko toga da li uređaj (ne)radi kako treba (nije retkost). Što neki korisnici nikako da ukapiraju.
Ponekad garancija vrati refubrished uređaj u blister pakovanju umesto pokvarenog (desilo se meni sa jednim OCZ SSD-om), a onda korisnik galami da hoće novi uređaj, neće refubrished...
Ponekad SVI prodati uređaji jedne serije budu škart (spomenuti OCZ SSD-ovi sa onim nesrećnim sandforce kontrolerom).
Meni se pokvario i spomenuti refubrished SSD posle manje od godinu dana, ali uz njega nisam dobio produžetak garancije. Ajd sada to objasni nekom korisniku.
A bilo je problema da korisnici vrate uređaj na reklamaciju, pa se ispostavi da to nije isti uređaj koji su dobili od trgovca. Serijski broj nije isti kao na garantnom listu.

Dovoljno vam je da se u 2-5 godina (koliko obično traju garancije) "nakupi rep" od par hiljada normalnih korisnika kojima morate da pružite podršku, i u ozbiljnom ste problemu kako sve to pratiti i hendlovati.
Kako i gde voditi evidenciju šta ste sve kome prodali, imati svoje kopije računa i garantnih listova, porediti datume kupovine/isporuke/trajanja garancije?!?
Kada se na to doda po nekoliko ne.baš.korektnih kupaca (verujte da ih ima i koji pretnjom inspekcijom vrše pritisak ako nisu zadovoljni uslugama švercera), meni nije jasno kako je Fanta do sada uspevao da se uspešno bavi time?!?
Sem ako nije imao nekoliko zaposlenih.

...

Reklamacije na ovakvu robu su APP. Ako bude da Nije Prošlo, e onda MjauMjau, uvak možete da se obratite npr. ovde.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kod Fante imao par reklamacija koje su rešene bukvalno za 7 ili manje dana. Verujem da trenutno sve ide dosta sporije zbog trenutne situacije.
 
Da li mislite da će mađarski servisi produžiti garantni rok zbog problema sa prelaskom granice za državljane Srbije?

:p :D
 
Danasnja vest je da se od ponoci ne trazi karantnin ni pcr test za prelazak u Madjarsku i vracanje u Srbiju.
 
Super. Gde je to objavljeno?
 
Na sajtu Pastor Istvana, predsednika SVM.
 
Ja sam gro stvari kupio od "mađarona". Pošto držim igraonicu, tu su bili ps3, ps4, xb360, televizori, grafe... NIsam imao losih iskustava, ali sam doziveo da jedan prodavac od koga sam kupio 4 grafe dobije u kratkom periodu 7-8 negativnih ocena (zbog reklamacija) i popije ban na KP (a imao je više od hiljadu pozitivnih) te sam strepeo za iste (srećom, još rade). Imao sam tri reklamacije kod "mađarona" i to različitih prodavaca. Fanta mi je odradio grafu, neki nepoznat lik 3D Orion TV 32inča i najbolje sam prošao sa Samsung Plasma 51" 3D. Tu me je moj tadašnji dobavljač ispoštovao maximalno.

Posle jednog nestanka struje, desi mi se na plasmi da iskoči par horizontalnih linija. Ja, koji obično dobro vodim evidenciju, promašim godinu do kad važi garancija. Odnesem u servis, oni otvore, kad vide pečate. Kažu ovo ti još u garanciji. Da ne diuramo. Ja pozovem mog mađara (pravi mađar), on proveri i kaže još mesec dana do isteka garancije. Kaže šalji što pre. Odande je lako prebaciti ali u kontra smeru malo teže. Pošaljem ja njemu TV, u original kutiji jer ih sve čuvam zbog garancija, ali me iz Aksa nateraju da potpišem da šaljem na savoju odgovornost (2013 u pitanju). Ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* potpišem. Sutradan, lik me zove, kaže TV stigao, ali razlupan. Kaže, upravo rade zapisnik. Ja popizdeo. Kaže on meni da iskuliram, da će on završiti sve. Možda čak i bolje što tako ispalo. Od tog razgovora prošlo 20tak dana, ja se već oprostio od TV-a. A ne usuđujem se da zovem lika. Kad zove on mene jedan dan, kaže moram na brzaka da kažem šta hoću u zamenu. Ja sam TV platio 800eu, a dobio sam 550eu za reklamaciju. Ja kažem kako, on objasniću. I *mjau**mjau**mjau*, kažem mu da doda još 250eu i uzme mi neki LG (zbog pasivog 3D) ko svet.

Kad se vratio od preko, on objasni meni, da su u servisu mega marketa gde je uzeo TV napravili zapisnik da su ga oni oštetili, da njihovo osiguranje pokriva 70% vrednosti TV-a, i da je to tih 550eu koje su mi priznali. Naravno, uslov bio da uzme drugi TV kod njih. Tada sam se pitao, da li bi me bilo koja prodavnica/lanac u Srbiji tako ispoštovao. E da, dodatno mi je lik spakovao nazad (kad je slao novi TV) 3D naočari od starog Samsunga koje su bile poprilično skupe u to vreme (aktivne). 8 komada. Izvukao sam 120eu za njih posle na KP, tako da me doplata nije izašla 250 već 130eu.

Inače, sa likom sam imao izuzetan odnos. U prvom razgovoru mi je objasnio kako sve funkcioniše. Rekao mi je koje sajtove da gledam i da su to cene prema meni. Ja pitam a tvoja zarada a on meni objasni ovako: Cene u mađarskoj su znatno niže nego u Srbiji. Veće tržište, manje cene zbog količine. Dodatno, u Srbiji tad te ekološka taksa, te akcize i sl. gluposti.Te karteli i ekskluzivni uvoznici. I TV koji je tamo 300eu, kod nas 400. On uzme TV, plati. Na granici dobije povraćaj PDV (u madjarskoj najvisi u eu - 28%). On je dobar pdv (kažimo 60eu), carinik je dobar 10-20eu, a ja sam zadovoljan jer sam dobio TV po normalnoj ceni. Jedni gubitnik država Srbija.

Sad vidim da su se stvari malo promenili (nije PDV više dovoljan kao zarada), ali opet su niže cene nego kod nas.

Doduše, retko uzimam više od njih. Jurim ovde akcije (black friday, novogodišnje, mi akcije i sl.) što mu svede stvari na isto. Uz mogućnost plaćanja na rate.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja LG tv kod Mikija sa KP...proslo 3 godine od tada, garancija istekla, i takodje bio neki problem sa strujom i tv crkne...pozvao ga da vidim sta ima u ponudi, on mi rekao, otkupicu ti taj tv i samo dodaj pare za novi, tako sam i uradio i resio 2 problema odjednom. :)
Sad je problem zbog karantina, testova, itd...mislim da ce biti dosta bolja situacija za mesec-dva, cim krene malo lepse vreme, tako da ce preprodavci tada resavati reklamacije itd...mislim da ce to biti pakao za njih, svi ce da nagrnu... :)
 
A što se trajanja garancije kod tih kp prodavaca tiče - treb da naglase da garancija važi od dana kada su oni kupili a ne kada su prodali robu. Mislim da bi 90% ljudi shvatilo i prihvatilo to. A preostalih 10% bolje i da izkuliraju i ne daju im robu.
 
Salecg je na drugom delu foruma lepo naveo novosti iz Madjarske. Promenila se garancija na sve koja zavisi sad od iznosa robe.

Do 100.000 ft 1 god.
Od 100.000 do 250.000 ft 2 god.
Preko 250.000 ft 3 god.

Mislim da je to izuzetno npr za apple proizvode, ali stvarno treba naci dobre podavce. I npr kod Apple proizvoda mora biti zvanica prodavnica u pitanju.
 
A to po starom je kako?
Treba li za HU test il je slobodan ulazak?
 
Nazad
Vrh Dno