Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Zna njima naprasno da “padne sistem”, tako da ce biti haos
 
eDigital.hu nije dostupan iz Srb.

Otvaram sa VPN iz EU
 
Yep, svaki put za Blackfriday.
 
Da li se moze do Segedina?

Od 20.12. nasi uvode obavezan test... znaci sutra ce biti haos
 
Moze naravno.
 
Bolje nemojte ići, kolona za povratak je odprilike do istog.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ostaje na snazi resenje da mozete na 24 sata u Madjarsku do 30km od granice i nazad bez testa.
 
A kako to dokazati?
Kako dokazati da se otislo do Segedina a ne do Budimpešte?
 
7 sati od ukljucenja kod Szeged do prelaska nase granice :D

U 3 su “mudraci” odlucili da PCR za ponedeljak
 
Poslednja izmena:
A kako to dokazati?
Kako dokazati da se otislo do Segedina a ne do Budimpešte?

Na granici nikako, ali ako te policajci uhvate u Budimpesti naplacaces se kazni. A auto domacih registracija se dosta lako moze primetiti. ;)
 
Ja sam u Budimpešti već 10ak dana.
Nemojte se zezati. Kombinuju podatke osoba koje su prešle granicu, registraciju vozila, podatke o e-vinjeti. Ne moraju da te uhvate usput, mogu sa te sačekaju na granici, na izlasku.
 
A kako to dokazati?
Kako dokazati da se otislo do Segedina a ne do Budimpešte?
Ja sam zvao madjarski konzulat u subotici. Kaze ne moras dokazivati, ali ako te uhvate na teritoriji daljoj 30km od granice i imas Srpski pasos, dobijas 5 godina zabrane ulaska u EU a ako ima Eu pasos a nisi u tranzitu kroz madjarsku placas kaznu od 500evra

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Tema je kupovina tehnike u Mađarskoj. Sledeći off biće nagrađen poenima
 
Tema je kupovina tehnike u Mađarskoj. Sledeći off biće nagrađen poenima

Pa šta je skrenuto sa teme. Do Segedina možeš do Budimpešte ne. Osim ako ne ideš turistički. Ovo je tačno što je @kibicer rekao. Kombinuju podatke.
 
samo sam na vreme upozorio pošto vidim u kojem pravcu može da odluta tema.
Pitanja kako će neko znati da li sam išao do Pešte ili samo do Szegedina, kolike kazne ako te uhvate itd. Nije tema kako prevariti sistem u mađarskoj.
 
Da li sada treba PCR kod nas za kratke odlaske do Segedina?
 
Rešenja o kućnoj izolaciji izdaje sanitarna uprava Subotica. Najbolje da zoveš njih da pitaš.

EDIT: rešenje izdaje:
Министарство здравља
Сектор за инспекцијске послове
Одељење граничне санитарне инспекције
Одсек за санитарни надзор за гранично подручје Суботица

Na mom rešenju nema njihovog broja tel.
 
Poslednja izmena:
Hvala! Odmah su mi odgovorili iz pokajinske da je nadlezna republicka sanitarna. Oni (naravno) ne odgovaraju.

Nasao sam kontakte

https://www.zdravlje.gov.rs/tekst/344506/kontakt.php

ОДСЕК ЗА САНИТАРНИ НАДЗОР ЗА ГРАНИЧНО ПОДРУЧЈЕ СУБОТИЦА
Адреса: Ул. Максима Горког бр.11; канц. 11; 24000 Суботица,
E-mail: [email protected];
Шеф одсека:
E-mail: [email protected]
Контакт телефон: 024/572-155
 
Poslednja izmena:
ima li neko prodavca koji donosi robu iz alza.hu?
uzeo bih kuciste koje sam nasao samo tu i nigde ga vise nema...
 
Nažalost mislim da ćeš to teško naći, skoro niko ne donosi kućišta jer su velika a ne zarade nešto naročito na tome. Ja sam isto hteo jedno kućište pre nekog vremena ali niko nije bio zainteresovan da donese...
 
ima njih koji donose ali je problem sto ne znam nikoga ko saradjuje sa ovima iz alze. stigao mi je apgrejd koji ne mogu da spakujem u trenutno kuciste a ovo Meshify 2 mi je idealno.
tuga je koliko ocajnih kucista ima. nista kvalitetno i ozbiljno da se probere. mislio sam da se stanje malo promenilo ali je ovo postalo jos gore.
 
Treba mi neki dobavljač koji ima adresu u Madjarskoj na koju roba može da stigne pa da je dotera za Srbiju.

U pitanju je muzički instrument pa ako znate takve ljude, bacite mi kontakt u PP.
 
Da li iko moze da mi pomogne...Ne znam kako da dodjem do fante..Kupio sam kod njega graficku i napajanje...Napajanje sam reklamirao i stiglo mu je novo...Pre mesec dana se javio da je stiglo novo napajanje,ali smo se dogovorili da napojnu proda i odradi mi povrat novca...Proslo je dosta vremena od tada,a on je apsolutno nedostupan,a na kp sajtu nema oglasa....Nemam nacin da stupim sa covekom u kontakt...Ostalo mi je napajanje zarobljeno kod njega...Ako neko moze da stupi sa njim u kontakt neka pomogne....
 
Sta je konkretno pitanje, odes, kupis, zamolis da ti izdaju papire za afu, odes do granice, prijavis, platis carinu i pdv, nekom drugom prilikom se vratis i uzmes pdv nazad iz prodavnice gde si kupio robu.
 
Tačno tako
 
Nazad
Vrh Dno