Šta je novo?

14,1" WXGA 1280x800 X-Black LCD??

mishop

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2007
Poruke
88
Poena
310
Imam Sony Vaio VGN-CR2Z/R kome je pukao display.

Da li zna neko koji display za njega odgovara?

U njemu je display na kome sam nasao jedinu oznaku 141WB05
img


Servisi u Beogradu mi traze od 130-150eura. I "muljaju" razlicite price: "odgovara do ibm t60; za sony samo sony display;" itd..

Nasao sam 14.1" LP141WX1 (TL) (A2) display u jednoj od susjednih drzava mnogo jeftinije nego sto je ovdje, ali nisam siguran da li odgovara za ovaj model.

Ako neko ima iskustva ili neki dobar savjet valjalo bi mi.

Hvala Misho
 
ako mene pitas, samo posalji mail u sony, costumer service, kazi im problem i pitaj koji model ekrana je ugradjen u tvoj lap. kad ti daju kataloski br. ili nesto slico, gugla i nadji na netu, pusti ti te price, MA MOZE. bolje proveri
 
Jesi li uporedio konektore ?

Mjenjao sam licno u nekom sony-u displey i odgovarao je iz acera. Najvaznija stvar da odgovara konektor i da rupe koje se nalaze na samom lcd sa strane se nalaze na istom mjestu kako bi se nosaci mogli zavrnuti.
 
Nisam jos dosao ni do jednog ispravnog, najlakse je isprobati pa vidjeti.
A Sony podrska je. Katastrofa
Sat vremena sam chatovao i objasnjavo gdje se nalazi Balkan (Sony US) (Jer me ubjedjivao da je to posaljem u ovlasteni servis), Sony EU daje samo telefonsku podrsku. Ovi u Bg kao fol ne mogu da me upute.

LG (14.1" LP141WX1) Mi je obecao da ce provjeriti i javiti. Naravno jos nista od toga.

Ostaje mi samo da cujem vasa iskustva, posto mogu da narucim ovaj LG.
Nasao sam ovdje da stima sve i svasta, ali koliko je to sad tacno?
 
Da li neko zna u Bg-u gdje moze da suzme (nebitno nov ili polovan) a da nije neki derikoza?
 
Našao sam nov, pa ako nekome zatreba da zna štima od dell-a. Inverter ne štima (konektor) i ima ličić na dnu koji drži iverter, on se lagano otkine i sve radi kako valja.
 
Nazad
Vrh Dno