Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Gde mogu da kupim F12 ventilatore sa pwm, tj ko ih ima na stanju?
 
1) Zavisi koji tačno model imaš, http://www.itsvet.com/proizvod/scythe-slip-stream-sy1212sl12m/comp_comp_cooler/274/814 nije tih već preko 900-1000rpm

2) Buka je individualna stvar.

Ako je ovo upuceno meni, imam stock vent koji je dosao uz Scythe Ninja 2 kuler (SS na 1000rpm). U kucistu od ventova ima 12-ica u Cors napajanju (takodje necujna), kao i Twin Frozr 2 od skoro na grafici. I dalje je ceo setap poprilicno tih.

Dakle, nema intake/outake fanova...
 
Stigla su mi dva komada F12-ki:
attachment.php

Meni su tihi i na max obrtajima (~1400RPM), ali ja nisam mnogo osetljiv na buku, meni je i CM Blade Master (stock vent na 212+) bio umereno bucan. Stavljeni u push/pull kombinaciju na CPU kuler, i mogu reci da nisu bolji od stock venta, ali su bar tisi. Stock vent ce morati u napajanje (vrti se na 2000RPM, bice dovoljno da ohladi PSU)

Sve preporuke za ventove, za cenu su zaista best buy :)
 

Prilozi

  • DSC02916.jpg
    DSC02916.jpg
    123.1 KB · Pregleda: 335
Potdrav svima. Evo imam pitanja za vas iskusne: Naime imam CM Hyper 212(nije plus verzija) eh pošto je vent pošeo da "krčka" došlo je vreme da ga zamenim, ali vent Scythe S-Flex koji sam hteo da kupim trenutno nemaju nigde u BG-u?
Da onda sam naišao na još jedan problemčić, a to je postavljanje. Koliko sam mogao da vidim biće frke oko toga, pošto ima šrafove sa donje strane coolera(onoj koja je okrenuta ka ploči) znači ne znam na koju foru da odvrnem to, osim da se skida ceo cooler, a to nikada nisam radio. PA ako može neki savet da nešto ne zafrknem, jer stvarno to nisam radio, a vidim da ima iskusnih ljudi ovde.
Evo i slikice da vidite na šta mislim:

heatsink1.jpg
CMhyper212_top.jpg


Vidite te šrafčiće sa gornje strane, takvih ima i dole.
 
Sta si ti hteo , da zamenis vent a da ne odsrafljujes te dole srafice, pa ocigledno nece da moze ;) . Od sve prilike najpametnije je da skines lepo ceo kuler ocistis ga, razmontiras ovo i zamenih vent pa sve lepo sa novom pastom vratis i ne razmisljas ;)
 
Hehee. Pa mislio sam da neće biti toliko posla, ali je ovde baš fora u tome "koliko lepote toliko šljakanja"... :D...
uglavnom, nemam nikakvog iskustva sa skidanjem coolera sa CPU-u, kao ni čišćenja one dodirne površine tj. poliranja i kako već to ide.
Dakle siguran sam da ima neka tema o tome, ali ne uspevam da je nađem. Pa ako može uputnica na nju. :)

I da, da li se iko usuđivao na bojenje coolera, da znam da li da pokušavam nešto ovakvo?
http://www.computerlounge.co.nz/forum/default.aspx?g=posts&t=1757
 
Meni je to bojenje estetski bas bzv, mislim da se dosta gubi i na disipaciji toplote ovim, nek me neko ispravi ako sam pogresio.
 
ne gubi se nesto znacajno, neki su cak i plastifikaciju radili..i kazu da nije ozbiljno oborilo performanse kulera..
meni se ovaj na linku ne svidja, ja bi iso na mat farbu,
 
Pazario sam Prolimatech Megahalems. Sad treba kupiti i jedan ventilator (za sada, kasnije planiram p/p).
Posto je poznato da Megahalems trazi kulere sa velikim protokom, interesuje me sta preporucujete do 1200 dinara. Ne moraju biti ultra tihi.
 
Ako možeš da dodaš još 50ak dinara uzmi Scythe S-FLEX.
 
Ako možeš da dodaš još 50ak dinara uzmi Scythe S-FLEX.
Prvi pik mi je bio bas Scythe S-FLEX. Pretpostavljam da je najbolja varijanta fan sa najvecim protokom, tj. Scythe S-FLEX 1900RPM, ili mogu i neki sa manjim brojem obrtaja.
 
Igrao sam za praznik fifu sa drustvom, posle 1-2 utakmice, kuler pocinje da se vrti oko 4500 obrtaja sto postaje dosta bucno i zaista mi smeta. Kuler se ne usporava dok ne iskljucim komp i opet pokrenem. Kada pokrenem Win drzi ga na nekih 2600-2800 obrtaja. Kako da drzim kuler procesora konstantno na 3000-3300 obrtaja? Nije mi klokovan procesor.
 
Prvi pik mi je bio bas Scythe S-FLEX. Pretpostavljam da je najbolja varijanta fan sa najvecim protokom, tj. Scythe S-FLEX 1900RPM, ili mogu i neki sa manjim brojem obrtaja.

Imam u p/p dva S-Flexa 1900rpm, isprobavao sam koje su najbolje kombinacije i ispada da je cpu najhladniji kada vent koji je u push stavim da se vrti ~1600rpm, ovaj koji je u pull-u pišti na većim brzinama od 900rpm. Moj predlog ti je da ako nemaš kontroler za ventilatore uzmeš s-flex na 1600rpm (za push položaj), a ako ga imaš onda možeš i ovaj najbrži, mada nema potrebe. A za pull eventualno da uzmeš s-flex na 800rpm, ako postoji, mada nema potrebe za njim.
 
Imam u p/p dva S-Flexa 1900rpm, isprobavao sam koje su najbolje kombinacije i ispada da je cpu najhladniji kada vent koji je u push stavim da se vrti ~1600rpm, ovaj koji je u pull-u pišti na većim brzinama od 900rpm. Moj predlog ti je da ako nemaš kontroler za ventilatore uzmeš s-flex na 1600rpm (za push položaj), a ako ga imaš onda možeš i ovaj najbrži, mada nema potrebe. A za pull eventualno da uzmeš s-flex na 800rpm, ako postoji, mada nema potrebe za njim.

Za sada ce biti samo jedan vent, videcu, bice 1600RPM ili 1900RPM....
Hvala na savetu
 
Izvinjavam se sto dupliram post...

Da li ima smisla dodavati novac za NOCTUA - NFS12B FLX?

Bitan mi je svaki stepen. Planiram da masinu iz potpisa poteram do 4GHz, pa ako ce znaciti gore pomenuta NOCTUA, dodacu novac.
 
S12 je predvidjen kao ventilator za kuciste dok je P12 predvidjen da se kaci na kuler (heatsink).

Ovo vec nisam znao. Lepo je sto si pomenuo. Reci mi, molim te, da li ima smisla davati nekih 500din i uzeti P12 u odnosu na S-FLEX....
 
Igrao sam za praznik fifu sa drustvom, posle 1-2 utakmice, kuler pocinje da se vrti oko 4500 obrtaja sto postaje dosta bucno i zaista mi smeta. Kuler se ne usporava dok ne iskljucim komp i opet pokrenem. Kada pokrenem Win drzi ga na nekih 2600-2800 obrtaja. Kako da drzim kuler procesora konstantno na 3000-3300 obrtaja? Nije mi klokovan procesor.

Najbolje da kupiš barem Hyper 212+.
 
Izvinjavam se sto dupliram post...

Da li ima smisla dodavati novac za NOCTUA - NFS12B FLX?

Bitan mi je svaki stepen. Planiram da masinu iz potpisa poteram do 4GHz, pa ako ce znaciti gore pomenuta NOCTUA, dodacu novac.

Ato ti je akcenat na temperaturi,i bitan ti je svaki stepen kao sto kazes,nema poente da kupujes Noctue.

Bez obzira shta neke paljevine mislile P12 nije najbolji vent na kugli zemaljskoj. ;)
Bolje idi na S-Flex. Ako nista drugo brzi je,staticki pritisak je tu negde kao kod Noctue,a i tu su negde po tisini manje-vise.
 
Pazario sam Prolimatech Megahalems. Sad treba kupiti i jedan ventilator (za sada, kasnije planiram p/p).
Posto je poznato da Megahalems trazi kulere sa velikim protokom, interesuje me sta preporucujete do 1200 dinara. Ne moraju biti ultra tihi.

Ja sam na Prolimatech stavio dva Xigmateka Crystal Blue 120mm u P/P, 1500 rpm, oko 20dB, a oba su oko 1400din plaćena. Veoma lepo hlade, nećeš imati problema, mislim da su bolje rešenje od tih Noctua. Trenutno nema da se uzmu Xigmatek Crystal, ali ima par drugih modela, istih specifikacija, npr: http://is.gd/pBsVmZ
Ja sam zadovoljan, a verujem da ćeš i ti biti, ukoliko ih pazariš.
 
Imao sam 10 komada NF-P12 i 5 komada button NF-S12.
Noctua uziva samo u lepom izgledu,odredjenom kvalitetu i tisini.
Za rad tj performanse je jako losa.
Meni je na TR IFX14 radio bolje obican Cooler Master Led fan od NF-P12 koji je u odnosu na njega dizao temp
procesora kada je nakacen na cooler!
Odlicno mi se pokazao Cooler Master SickleFlow 120 (2000 RPM) i njih
trenutno koristim cak i na radijatorima vodenog sistema!
Inace Noctue sam uporedjivao sa mnogim ventovima koje sam imao,Thermaltake,Cooler Master ... i ima ubedljivo najmanji airpressure
a to je najvise potrebno kada se vent koristi za Cooler !
 
Poslednja izmena:
E pa malo je tesko spojiti tisinu i performanse, kod ventilatora.
 
Imao sam 10 komada NF-P12 i 5 komada button NF-S12.
Noctua uziva samo u lepom izgledu,odredjenom kvalitetu i tisini.
Za rad tj performanse je jako losa.
Meni je na TR IFX14 radio bolje obican Cooler Master Led fan od NF-P12 koji je u odnosu na njega dizao temp
procesora kada je nakacen na cooler!
Odlicno mi se pokazao Cooler Master SickleFlow 120 (2000 RPM) i njih
trenutno koristim cak i na radijatorima vodenog sistema!
Inace Noctue sam uporedjivao sa mnogim ventovima koje sam imao,Thermaltake,Cooler Master ... i ima ubedljivo najmanji airpressure
a to je najvise potrebno kada se vent koristi za Cooler !


Stavio si tihi ventilator na heatsink koji ima gust raspored pera i optimizovan je za brze (glasnije) ventilatore?
I za ocekivati je da ce bolje da radi brzi.

Al' stavi Noctua na Megahalems i Sunon (koji ima 3x visi static pressure i duplo veci protok) i videces da nema razlike u temperaturi, osim ogromne razlike u zvuku.
 
Zahvaljujem se svima na trudu.
Odluka ja pala.
Scythe S-FLEX 1900RPM
:wave:
 
samo bih ja taj vent povezao na neki fan controler, 1900rpm je meni jako bucno. meni je na TRUE S-Flex F (1600rpm) i spusten je na ~1200rpm
E pa malo je tesko spojiti tisinu i performanse, kod ventilatora.
Scythe Gentle Typhoon :)
 
1900rpm je meni jako bucno

BOX u idlu okrece ~2000RPM. Sasvim dobro podnosim toliku buku.
Dakle, Scythe ce pod maksimalnim opterecenjem da vrti 1900RPM, a cenim da je tih 1900RPM podosta tise od BOX-ovih 2000RPM, sto implicira da mi nece biti preveliki problem da trpim toliku buku. Svakako mi je ukljucen "CnQ", pa ce, verujem, u idlu raditi na 800RPM.
Eventualno se predomislim i uzmem Scythe 1600RPM, ali u tom slucaju me brine kolika ce biti razlika u temperaturama sa Megahalemsom u koji duva 1600RPM u odnosu na 1900RPM. Voleo bih da cujem vase misljenje vezano za prethodno pitanje.
 
Ako neces preterano da se izivljavash,ne velika,ako i ikakva.... Taj na 1900RPM je zgodniji ako imas kontroler,imas vecu slobodu da stelujes po potrebi.
 
BOX u idlu okrece ~2000RPM. Sasvim dobro podnosim toliku buku.
Dakle, Scythe ce pod maksimalnim opterecenjem da vrti 1900RPM, a cenim da je tih 1900RPM podosta tise od BOX-ovih 2000RPM, sto implicira da mi nece biti preveliki problem da trpim toliku buku. Svakako mi je ukljucen "CnQ", pa ce, verujem, u idlu raditi na 800RPM.
Eventualno se predomislim i uzmem Scythe 1600RPM, ali u tom slucaju me brine kolika ce biti razlika u temperaturama sa Megahalemsom u koji duva 1600RPM u odnosu na 1900RPM. Voleo bih da cujem vase misljenje vezano za prethodno pitanje.
box nije 120mm :) a sto se tice CnQ ovi ventovi nisu PWM (imaju samo 3 zice)
 
Nazad
Vrh Dno