Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

ja ovo ne bih snimao bez grila na ventu :D
 
Da ne odu prsti u ćevape...
 
1900 :)
 
1600 ali vrteli su se na 1200 i manje rpm. Ahh, rušim nekome mantru o tihim ali preskupim ventovima? :d Kvarim posao...
 
Poslednja izmena:
Naravno da 1600 nisu tihi, nisu ni na 1200, kao i svi ostali ventovi koji imaju prosecan protok. Poenta je da su bolji od vecine konkurencije... generalno gledano..
 
1600 ali vrteli su se na 1200 i manje rpm. Ahh, rušim nekome mantru o tihim ali preskupim ventovima? :d Kvarim posao...
Slipstream preskup vent? :) U radnji gde ih ima, a gde sam uzeo AC ventove, slipstream je jedan od jeftinijih, mislim da je skoro duplo jeftiniji od Noctua ventova. :p

Da li moze neka preporuka za tihi 140mm ventilator. Video sam upravo SStream za koji pise 500rpm. Verujem da je tih, ali koliko vazduha gura?
http://www.itsvet.com/proizvod/scythe-slip-stream-140mm-sm1425sl12sl/comp_comp_cooler/274/1023

POZ
Vidi na sajtu Scythe-a. ;)
 
slipstream nisu ni pravljeni da budu tihi, to si ti nesto pobrkao.

Nisam ja ništa pobrkao već je proverena ekipa skočila kao oparena kada sam napisao da ss nisu tihi i da nisu odgovarajuća solucija, a ti si "pokušao" sa svojim krotkim komentarom da budeš primećen, valjda. Hajde lepo pogledaj prethodnu stranicu i pročitaj šta je jedan korisnik napisao i šta sam mu odgovorio.

Napisao si 1900rpm čime impliciraš da su na nižim obrtajima tihi (ubeđen sam da bi svako to tako tumačio), što naravno nema veze sa stvarnošću. Pritom sam dao link za vent koji je 2.5 puta jeftiniji, tiši i ima fin potisak. Dajte još neki predlog čoveku, nemojte mene da ubeđujete u nešto što sam imao i koristio i mogu da dam poređenje. Da je ss bolji od većine konkurencije - dogma.

Zamisli ovaj CM je tiši i bolji protok ima od SS (hajde da se ogradim da je ovo subjektivno), a dosta je jeftiniji. Nemoguće, jel da?:eyebrows:
 
Slipstream preskup vent? :) U radnji gde ih ima, a gde sam uzeo AC ventove, slipstream je jedan od jeftinijih, mislim da je skoro duplo jeftiniji od Noctua ventova. :p

Ma šta uključuješ sad Noctu-u? Oni su u "bezobrazno preskupi" kategoriji. Poslednja cena ovih SS koje sam ja imao je 8€ po komadu. Meni to nije malo ako znam da za dosta manji novac imam bolje rešenje. Niti branim CM niti napadam Scythe. Operisan sam od brendomanije jer ovca nisam i vodim se samo "uloženo - dobijeno" motoom. Uostalom nema smisla da raspravljamo.

Btw zašto bi neko proveravao na Scythe-ovom sajtu protok? Mislio sam da je opšte poznato da svi redom tu baronjaju pa čak i "Holly Scythe" :D...
 
Nisam ja ništa pobrkao već je proverena ekipa skočila kao oparena kada sam napisao da ss nisu tihi i da nisu odgovarajuća solucija, a ti si "pokušao" sa svojim krotkim komentarom da budeš primećen, valjda. Hajde lepo pogledaj prethodnu stranicu i pročitaj šta je jedan korisnik napisao i šta sam mu odgovorio.

Napisao si 1900rpm čime impliciraš da su na nižim obrtajima tihi (ubeđen sam da bi svako to tako tumačio), što naravno nema veze sa stvarnošću. Pritom sam dao link za vent koji je 2.5 puta jeftiniji, tiši i ima fin potisak. Dajte još neki predlog čoveku, nemojte mene da ubeđujete u nešto što sam imao i koristio i mogu da dam poređenje. Da je ss bolji od većine konkurencije - dogma.

Zamisli ovaj CM je tiši i bolji protok ima od SS (hajde da se ogradim da je ovo subjektivno), a dosta je jeftiniji. Nemoguće, jel da?:eyebrows:
kako nisi pobrkao, rekao si da slipstream nije tih, a taj vent nije ni pravljen da bude tih, pogledaj specifikacije na sajtu. to sto taj korisnik mislis da su tihi ne znaci da i jesu tihi. ako je vec zeleo necujen Scythe onda neka uzme Gentle Typhoon.
a koliko vidim nikakva proverena ekipa nije skocila kao oparena, samo je garson napisao koji to nije tih tj na koliko rpm, a ja odgovorio koji nije tih (sa smajlijem na kraju).
napisao sam 1900rpm zato sto se na 1900 cuje (na 1900 se cuje svaki vent), a iizgleda da nisi video onaj smajli na kraju? evo kod mene u kucistu je Slipstream 1900rpm spusten na 1000rpm i ne cuje se, sta cemo sa tim? btw njega sam i stavio jos u CM690 kuciste koje dolazi sa ovakvim slicnim CM ventovima, sta mislis sto sam ih zamenio? da bi stavio nesto sto mogu da cujem? spusten im bio rpm preko fan controlera i opet nije kao Scythe.
a i ovaj link sto si stavio prvo taj vent uopste nije 2.5 puta jeftini od Slipstreama, a drugo nema bolji protok od Slipstreama. ok mozda ima od one verzije sto se vrti na 800rpm, a to nema veze sa proizvodjacem nego sa rpm.
 
Djaba raspravljate nema idealno tihog venta za male pare:D cak mi i Noctua nije necujna:d a bezobrazno skupa a duva ko moja baba:d
 
Slip Stream nisu tihi.
Možda će mnogi ovde da vrište, ali ja sam pre neki dan, onako iz zezanja, kupio dva komada ovih http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-ncr-12k1-gp/comp_comp_cooler/54/714. Rekoh sebi cena smešna pa i ako se zaye8em, ništa strašno. Ljudi moji, za smešnu lovu, fenomenalno tih vent. A ti bi za jedan SS dao 900 din. Pa ja sam pre par dana prodao čoveku dva takva za tu lovu (u perfektnom stanju sa garancijom)
Kupio sam Z600 kuler i dok on stigne, moram da pogledam za ventilatore(on dolazi bez njih).
Trenutno imam samo jedan 80mm koji bi stavio da izvlachi vazduh iz kucishta(odmah tu u visini procesora), da li ce to biti dovoljno za rad bez OC-a dok ne kupim neshto drugo ili da se ne igram sa tim?
Da li bi 2 komada kvotiranog ventilatora bila dovoljna da ohlade procesor za neki malo lepshi overklok(4+GHz na 9.5 mnozioc) ili bi za tako neshto trebao da kupim maloprespomenute Scythe Slip Stream ilipak neshto od Noctua-e?
 
Hajde lepo pogledaj prethodnu stranicu i pročitaj šta je jedan korisnik napisao i šta sam mu odgovorio.
Rekao si ss nije tih, sto neko moze da protumaci da onaj na 1900 nije tih ili sl. :p
Napisao si 1900rpm čime impliciraš da su na nižim obrtajima tihi (ubeđen sam da bi svako to tako tumačio), što naravno nema veze sa stvarnošću. Pritom sam dao link za vent koji je 2.5 puta jeftiniji, tiši i ima fin potisak. Dajte još neki predlog čoveku, nemojte mene da ubeđujete u nešto što sam imao i koristio i mogu da dam poređenje. Da je ss bolji od većine konkurencije - dogma.
Oni na 500 i 800 jesu tihi, onaj na 1200 se vec cuje ali i odlicno duva.
Pa imas i AC koji kostaju manje od 4e, pre bih to na slepo uzeo (i jesam) negoli taj CM. :)

A sto se cene tice, niko ne spori da postoje jeftiniji ventovi od SSa, ali ponovicu, cena mu je prosecna kad se uporedi sa ostalima a tu ne mislim samo na Noctua, sto se moze proveriti na sajtu firme na G. ;)



Ma šta uključuješ sad Noctu-u? Oni su u "bezobrazno preskupi" kategoriji. Poslednja cena ovih SS koje sam ja imao je 8€ po komadu. Meni to nije malo ako znam da za dosta manji novac imam bolje rešenje. Niti branim CM niti napadam Scythe. Operisan sam od brendomanije jer ovca nisam i vodim se samo "uloženo - dobijeno" motoom. Uostalom nema smisla da raspravljamo.
Zasto da ne? I oni su konkurencija.
Po tebi ispade da postoje samo CM i Scythe. :p
Btw zašto bi neko proveravao na Scythe-ovom sajtu protok? Mislio sam da je opšte poznato da svi redom tu baronjaju pa čak i "Holly Scythe" :D...
Pa ono, ja svakako nemam uredjaj za merenje protoka, tako da mogu samo da kazem da nesto dobro ili lose duva a i to je subjektivno.
Vecina laze, slazem se ali Scythe bar ne preteruje kao CM. :D
 
Ma i ja sam do juče pljuvao o CM kulerima. Npr onaj što ide uz 212+ je leš neopevani, dere se i krt je kao grisina (pucaju mu lopatice samo tako), ali eto, u gomili gomana ima i poneki biser. Predrasude su loše...
 
Poslednja izmena:
Ma šta uključuješ sad Noctu-u? Oni su u "bezobrazno preskupi" kategoriji. Poslednja cena ovih SS koje sam ja imao je 8€ po komadu. Meni to nije malo ako znam da za dosta manji novac imam bolje rešenje. Niti branim CM niti napadam Scythe. Operisan sam od brendomanije jer ovca nisam i vodim se samo "uloženo - dobijeno" motoom. Uostalom nema smisla da raspravljamo.

CM ventovi su bolji od Scythe? :)
 
^Jel ti dobro?:p

Trulo je i da ti odgovorim na ovo... :D
 
Poslednja izmena:
zavisi koji CM i koji Scythe :)
Ma i ja sam do juče pljuvao o CM kulerima. Npr onaj što ide uz 212+ je leš neopevani, dere se i krt je kao grisina (pucaju mu lopatice samo tako), ali eto, u gomili gomana ima i poneki biser. Predrasude su loše...
pa naravno da se dere kada vrti na 2000rpm :)
 
Dere se on i na 1500rpm. Odličan kuler je onaj koji je išao uz Gladiator Max (ne sećam se koji je tačan model ali kupio bih ih kesu samo da znam i da ga ima). Maksimalni rpm mu je 1500 i neverovatno je tih na tim obrtajima
 
SS na 1000rpm je necujan...
 
Trebaju mi tri tiha venta za kuciste. Molim vas uz predloge mi pustite i link gde ih ima da se kupe. Scythe na 500 i 800 rmp nema nigde. F12 nema nigde. Ili sam ja nesto promasio. Frka mi je pa vas molim za predloge. Postavljao sam vec pitanje ali nisam dobio odgovor. Hvala
 
Poslednja izmena:
Trebaju mi tri tiha venta za kuciste. Molim vas uz predloge mi pustite i link gde ih ima da se kupe. Scythe na 500 i 800 rmp nema nigde. F12 nema nigde. Ili sam ja nesto promasio. Frka mi je pa vas molim za predloge. Postavljao sam vec pitanje ali nisam dobio odgovor. Hvala

Kako nisi dobio odgovor? Mi se ovde umal` ne zakrvismo jbt :D
 
Nema ovih preporucenih nigde da se kupe( ac i scy). Sta jos dolazi u obzir? Ako neko ima privatan stek mozemo da se dogovorimo nesto;)
 
^Jel ti dobro?:p

Trulo je i da ti odgovorim na ovo... :D

Super sam. ;)

Samo mi je delovala smesno konstatacija da su CM ventovi bolji od Scythe ventova a pogotovo uzevsi u obzir da si naveo da su jeftiniji a to iskljucuje one bolje... zbog toga sam i pitao da bi obrazlozio. ;)

Takodje sam imao te cm-ove..

Sto se tice rpm-a za Slip, cuje se preko nekih 900 u nekom pristojnom setup-u gde su utisani hardovi i gde nema bucnijih ventova od njega...
 
Poslednja izmena:
Po mom nekom iskustvu nijedan vent koji se vrti na preko 'iljadu obrtaja nije necujan. Ili se cuje,ili mu je protok sr@nje...
 
Super sam. ;)

Samo mi je delovala smesno konstatacija da su CM ventovi bolji od Scythe ventova a pogotovo uzevsi u obzir da si naveo da su jeftiniji a to iskljucuje one bolje... zbog toga sam i pitao da bi obrazlozio. ;)

Takodje sam imao te cm-ove..

Jel ti mene zaye8avaš :D?
Ja sam rekao da je onaj model CM-a tiši i bolja kupovina od SS 1212sl12m. Gde sam ja rekao da su globalno CM ventovi bolji od Scythe? Neozbiljan si bre. Imam oči i uši koji mi pomažu u razlučivanju. Neće logotip firme da mi govori šta ne valja a šta ne. Odoh u krpe...
 
Poslednja izmena:
takodje je bitno i gde ih montiras u kuciste, ako je exhaust iza onog sace nije ista buka kao da je iza fan grilla ili ako je ruoa cista bez ikakvih prepreka. isto i intake da li ima filter, da li je sace ili cista rupa. sve to utice na strujanje vazduha i zvuk koji vent proizvodi
 
Nema ovih preporucenih nigde da se kupe( ac i scy). Sta jos dolazi u obzir? Ako neko ima privatan stek mozemo da se dogovorimo nesto;)

CHIEFTEC AF-1225S (prepakovani yate loon). Uporedjivao sam ga sa Xilence COO-XPF120R i pominjanim F12, od prvog je bio primetno tisi i protocniji, od drugog za nijansu.
Po meni najbolji odnos ulozeno/dobijeno medju ventilatorima, narocito s obzirom da kod mene rade vec 3 godine (jedan u horizontalnom polozaju) bez ikakvih promena u buci ili protoku. Inace, jos uvek ih vidjam povremeno u "no-name" prodavnicama.
Kada bih sklapao novu masinu, ipak bih odabrao F12 zbog pwm zezalice - stvarno je mocno nakaciti 4-5 komada na plocu i imati termalnu regulaciju bez fan kontrolera.
 
Nazad
Vrh Dno