Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Bitfenix ventilator na 1000rpm je apsolutno necujan i ima dobar airflow.
Posto nije 4-pin i maksimum mu je 1000, stavicu ga kao sekundarni na heatsink, da izvlaci, ostavicu ovaj lc power da duva u heatsink posto ima maksimum od 1800.

Sam ventilator deluje dosta kvalitetno. Sutra ako budem stigao montiram na heatsink i pisem razliku u temperaturi.
Jos jednom cu reci, jako lep gest od kolege forumasa!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel greh montirati non pwm ventilatore na maticnu jer nema teorije naci pwm verzije arctic f12 f14? Ako se povezu ovi obicni oce li ludovati?
 
Nikakav greh, radice na maksimalnom broju obrtaja, ali nije to previse bucno - zavisi i od kucista koliko ce se cuti.
 
Šta mislite o be quiet! Pure Wings 2 PWM 120/140mm ventilatorima,da li su okej za kućište?Cena im je 8€.
 
Ta marka je poznata po necujnim ventilatorima.
 
Ako neko bude jurio high-performance ventilatore(i low noise), novi Corsair ML-120 su san snova. Ispod 1200rpm necujni, na 1200rpm tisi od NB eloop-ova (verovatno najbolji odnos noise/perf), obaraju se na 450 a idu skroz do 2400.
 
Koji su najbolji ventovi od 140 mm a da mogu da se nabave kod nas?
Koliko sam video kod nas je jedini izbor Noctua A-14 PWM ili A-14 FLX osim Noctue nista drugo nisam nasao kvalitetno kod nas....?
 
Thermalright TY-143,a za nabavljanje obrati se cika demiosu,mozda ima jos :D
 
Poslednja izmena:
Ok vidim da su ekstra :) samo su dosta bucniji od Noctue minimalna buka je 21 db kod Noctue je daleko manja buka a alergican sam na buku...
U svakom slucaju hvala ti na preporuci :D.
 
Jel imaju neki nižebudžetni 12 ili 14 ventovi za kućište da preporučujete? Ne mora da bude baš ekstremno tih.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Jazavac12-Koristis te Arctic ventove ili ne?Ako koristis kako su se pokazali kod tebe?:)
 
I dok dodje do Srbije (ako uopste moze da dodje?) izadje na mnogo vise?
 
Često idem ja ili neko iz porodice u DE,pa ću tako doneti ako se odlučim na kupovinu.
 
Nije mozda tema, ali ako nekog zanima eLoop Noiseblocker ventilator - Model B12-P neka mi se javi na PP.
 
Ako neko bude jurio high-performance ventilatore(i low noise), novi Corsair ML-120 su san snova. Ispod 1200rpm necujni, na 1200rpm tisi od NB eloop-ova (verovatno najbolji odnos noise/perf), obaraju se na 450 a idu skroz do 2400.
To se traži :)
Da ima odlične performanse ali da može da se spuste obrtaji i tada budu apsolutno nečujni.

Jel ima tako nešto od 14cm?

Plan je da se kompjuter ne gasi ali da može da se podesi da tokom noći bude nečujan. Zato i gledam što veći prečnik. Konfiguracija iz potpisa (samo će doći Kaby/ZEN sa matičnom i RAM-om), a kućište ne znam koje će biti.
 
I EKWB 120ER i 140ER isto imaju, ali su ipak bucniji. (mislim da idu cak do 350rpm).
Imas i Corsair ML140 ventove.
 
Mali off
@nemanja123

Ms Titan kuciste podrzava odozgo 2x 14 i napred 2x14, pozadi 1x12, moze dosta dobar airflow da se napravi i ima kontrolere za sve fanove ugradjene, samo ga stavis na off ili low u toku noci i necujni su, pogotovo ako su 14-tice.
U podforumu za kucista sam napravio temu o KitGuru-om review-u Falcona, a Titan je unapredjeni Falcon. Baci pogled.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ML120 jesu, jer sam imao i Vardare i ML120 kod sebe. Ali to kazem u scenariu bez otpora sredine. Nemam trenutno oba da testiram na radijatoru same performanse.
Sto se tice ML140 nisam ih imao licno, ali evo ti chart:

http://i.imgur.com/u4WahUY.jpg

Po subjektivnom osecaju manjak buke od lezaja je veoma znacajan na low rpm, na velikom broju obrtaja huk vazduha pregazi zvuk motora svakako.
 
Ljudi sto se tice vardar ventilatora ja sam zaista razocaran sto se tice buke pri maksimlanom obrtaju, pa cak i pri umerenijem broju obrtaja. Govorim za model F3.
Dakle na radijatoru stvaraju nesnosnu buku, ali nije to samo buka nego i zujanje. Evo pogledajte link, ovo je snimljeno na mom radijatoru (obratite paznju na pozadinski zvuk):

https://clyp.it/4fguasyo

Bilo koja druga kombinacija ventiatora koju sam probao: Rajintek, Antec, Noiseblocker ne daju ni priblizan zvuk na radijatoru kao Vardari F3.
Sad sam porucio Corsair SP, pa cu njih testirati na performanse i buku.
 
Corsair SP su nevidjeno djubre. Sto se tice Vardara, to nije standarno za njih i zvuci mi vise kao prenos vibracije na metalni deo kucista.
https://youtu.be/WRFupviIVgg?t=23s


Sto se tice velikog broja obrtaja, jednostavno previse vazduha guraju da bi bili tihi.
 
Videcemo za Corsair. Inace u mom slucaju nema veze sa vibracijama jer se pomenuti zvuk desava iskljucivo sa Vardarima.
 
Zato sto ti drugi nemaju toliki airflow, kao i drugaciji motor.
 
Da li ti je Vardar mozda iz ove serije?
 
Nazad
Vrh Dno