Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Treba mi pomoć oko pravljenja 2-pin prključka za ventilator.

Kupio sam ventilator koji ima molex priključak (sa dve žice - crvenom i crnom), a na matičnoj imam 2-pinski priključak na koji bih želeo da priključim ventilator.
E sada, ja sam mislio da ove dve žice izvadim iz molex-a i zalepim izolir trakom za jedan kraj druge dve žice (jedna za jednu žicu, druga za drugu žicu), jer lemilicu nemam. U suštini napravim produžetak tih žica (jer je kabl ventilatora svakako kratak), a da njihov drugi kraj povežem na 2-pin priključak koji bih gurnuo u matičnu.

Naišao sam na ovaj tutorijal: http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=360468

Samo mi treba savet (na srpskom) kako se zovu ovi delovi koji mi trebaju kako bih znao šta da tražim u radnji, ili još bolje link do mikroprinc/kelco/silcen ili sličnih radnji sa opremom.
Dakle treba mi:
- 2 žice (koji promer i na koju količinu se to uzima, nemam blage veze)
- 2 "nožice" koje bih ugurao u plastiku za 2-pin priključak (ženski)
- 2-pin female connector (google sa 2 pin konektor ne daje rezultate)
- crimper i stripper klešta (stripper i ne mora, mogu nožem)

Dakle ako imate najbolje link, a ako nema onda može i srpski naziv kako da tražim u radnji.
 
Zar nema tih adaptera da se kupe?
 
Nema kod nas, a i bolje mi je ovako, manja gužva :)
Hoću to najkasnije sutra da odradim, pa aliexpress otpada.
 
Da li bi ti ovo zavrsilo posao?
 
Da, to bi vršilo posao ako je molex ženski. Gde to može da se nađe?

Nije meni problem da uzmem klešta i sve odradim onako kako sam zamislio (znam da bi me klešta koštala mnogo više, ali makar imam za neredni projekat i naučim nešto novo), samo da znam šta da tražim u radnji :)
 
Moleks je hermafrodit, s jedne strane muski a sa druge zenski.

To moze da se nadje kod mene, u Bloku 37, ako ti je zgodno.
 
Ti mene malo zavrkavas, a? :)
Kakva crna prodavnica, ja cu ti dati taj adapter. Dogovaramo se preko PP.
 
Komsija?
Pa gde si ti? :D
 
Dakle ako imate najbolje link, a ako nema onda može i srpski naziv kako da tražim u radnji.

Ako ne rešiš sa ovim gore onda:

To su Nylon konektori, imaš to u prvopomenutoj radnji, valjda ti treba 2.54mm sad ne zmak kakav je taj 2-pinski što imaš.

verovatno možeš i sa produžnim 3-pinskim za ventilator ima isto u toj radnji, ako je isti razmak iglica trebalo bi da može da ubodeš i tropinski.
 
Ako ne rešiš sa ovim gore onda:

To su Nylon konektori, imaš to u prvopomenutoj radnji, valjda ti treba 2.54mm sad ne zmak kakav je taj 2-pinski što imaš.

verovatno možeš i sa produžnim 3-pinskim za ventilator ima isto u toj radnji, ako je isti razmak iglica trebalo bi da može da ubodeš i tropinski.
Hvala druže, da znam makar kako se zovu, kad tad će zatrebati.

99% sam siguran da može i 3-pin i da će raditi ovaj nastavak od johnlock-a. Jer je 2-pin koji imam zapravo Y spliter i ima isti razmak iglica (rekao bih) pa i samo jednu plastičnu pločicu postavljenu po dugoj stranici pravougaonika.

Slika u sutra kad otvaram kućište.
 
Nema na cemu. Drago mi je da sve radi kako treba. ;)
 
pojavili su se na ekwb-u vardari za po 8.5€, korisceni jedan dan pa mozda nekome bude zanimljivo. u pitanju su f4 2200rpm modeli.
 
Koliko su Noktua ventilatori kvalitetni i tihi i dali moze da se nadje neki tih noktua ventilator do 1000 dinara
 
Polovan, presao 4-5 godina minimum i da je 12cm, mozda...
Ja sam nesto takvo prodao proljetos.
 
Rekao sam i njemu na PP, aj da kazem i ovde. Slucajno sam u Usponu naleteo na neki crveni MS cooler, 12cm, trebalo mi nesto bezveze, da hladi risiver. Nisam mogao da verujem, ali bukvalno je necujan. Kupio sam jos 2 posle toga, jedan sam stavio na graficku, jedan ugradio u AV risiver. Deklarisan na 1000 obrtaja. 499din. :) E sad, koliko ce da traje ne znam, ali za dve pljeskavice, dobar je. :D
 
LJudi trebam pomoć
Imam neku grafu i skinuo sam joj org vent pošto slabo ladi i stavio na molex druge ventove ovaj org skinuo i to je to ali me zanima mogu li da napravim da te ventove napravim da pojačavam ili smanjujem brzinu
Ovaj na grafici sam mogao ali nznm za ove što su na molexu
 
Ne mozes imati PWM kontrolu ako vent koristis preko molexa.
 
a ako ga stavim na 3pinski konektor na plojku? može li onda i ako može reci mi šta da radim pošto moram da pojačam izgore mi grafa
 
Ako je na molex-u nedovoljan da ohladi, kako misliš da ga pojačaš kada već radi na 12V?
 
a to je divlji kuler tako da nznm ni koliko može da vrti, Može li se sa tropinca da se kontoliše msm da se napravi
 
Obično ploče imaju više 4-pinskih konektora koji imaju i PWM regulaciju ali i mogu da regulišu preko promenjivog optora. Znači, možeš da nakalemiš 3-pinski konektor na taj fen i onda ga priklučiš na 4-pinski pwm konektor na ploči i kontrolišeš ga preko speedfana ili preko utilitija za tvoju ploču, ako postoji. Možeš i da kupiš neki fen kontroler. Može i preko originalnog konektora na samoj grafičkoj, ali on verovatno ima samo pwm.
 
Ako je konektovan na molex ide na max obrtaja vec.
 
stavio sam na tropinski na ploči e sad kako da preko speedfana kontrolišem to pošto ni je nešto nejasno na njemu
 
Ne može na tropinski, oni obično nemaju nikakvu kontrolu. Priključi na 4-pinski.
 
Tropinski obično imaju DC kontrolu. Samo ne znam zašto i dalje ide diskusija za kontrolu, kada je u ovom slučaju. Kaže da mu je grafička pretopla. Drugi su mu rekli da se ventilator već vrti na max i da mu kontrola broja obrtaja neće pomoći.
Nego, nije mi jasno, skinuo org ventilator, jer slabo hladi, da bi nsmestio neku budževinu koja takođe slabo hladi. Ako je sve ispravno i nije overklokovano, fabrički ventilator ne bi trebalo da loše hladi. Ako je zbog starosti počeo loše da hladi, onda treba proveriti/zameniti i pastu.
 
Nazad
Vrh Dno