Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Stavio na 25% i resio sam problem. Nije da smeta, ali cesto se zabaci pogled kad se pokrece/staje... A buka nije problem ni na 50%, posto se ni tada ne cuju ventovi sa CPU. A postoji i mogucnost i da skinem prvi vent, i onda nece da smeta, to sad zavisi sta ostavlja bolji utisak, gromada od hladnjaka ili venta :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, imam kućište Raidmax Viper 321 sa kojim sam dobio taj fabrički fan/hladnjak. Već izvesno vreme tandrče i slabo hladi, rešio sam da ga zamenim. Da li je zamena jednostavna ? Da li ima neko neki savet koji da kupim ?
 
Da li bi prihvatili reklamaciju na Fractal ventilator koji "klikće" slično kao na ovom klipu?
Pretpostavljam da bi, mada ko zna, bolje da pitam prvo. :)
 
Pozdrav ljudi, imam kućište Raidmax Viper 321 sa kojim sam dobio taj fabrički fan/hladnjak. Već izvesno vreme tandrče i slabo hladi, rešio sam da ga zamenim. Da li je zamena jednostavna ? Da li ima neko neki savet koji da kupim ?

Kupis neki koji ti odgovara, odsrafis stari, ubacis novi, povezes odgovarajuci konektor i gotova prica. Vidi koji konektor stari koristi, je li molex ili 3/4pin ? Ako je molex onda ga kacis direkt na napajanje, a ako je 3 ili 4 pin odna ga ukaci na maticnu plocu ako ima slobodan konektor, ako nema preko adaptera opet ukacis na molex od napajanja.
 
Da li neko zna koji je tih ventilator od 4cm 2 pina, i gde ima da se kupi ?
 
Ti mali su u principu svi tihi, ali ih je tesko naci.
 
Jedini solidan izbor kod nas je Xilence ili Noctua ako mozes da nadjes te velicine, pa da malo kasapis kablove ako bas ne moze 4 pin da stane na konektor.
 
Da li bi prihvatili reklamaciju na Fractal ventilator koji "klikće" slično kao na ovom klipu?
Pretpostavljam da bi, mada ko zna, bolje da pitam prvo. :)

Nazoves prodavnicu, probas, trebalo bi da prihvate ako je pod garancijom jos uvek.
 
Star je par meseci a garancija mu je 3 godine. Takav je od prvog dana. Kupio sam dva, jedan je nečujan, dok se ovaj čuje.

Probaću da ga reklamiram lično u prodavnici.
 
Arctic F9 PWM za 479 dinara, mnogo bolji izbor od tog Chiefteca.

Ali nije na molex, nego 4pin koji se bode u plocu.
 
Sad sam bas gledao specifikacije dobar je vent ali moja ploca ima samo 3 pin ulaz :p, jel mogu da stavim onda 4 pin na to? Vidim i kablovi su im 40 cm dugacki...
 
Kod onih sto ne salju garantne listove, na E. :)

Inace, pise da je garancija 72 meseci.

Samo, u njihovom opisu pise da je 3 pin, a u naslovu da je PWM sto bi trebalo da je 4pin.
Takodje, u naslovu pise oznaka koja na Arctic sajtu pokazuje obican F9 ventilator, a ne PWM, tako da bi trebalo da se proveri pre kupovine.
Mada, ako ploca moze da kontrolise obrtaje i 3pin ventilatora, onda mislim da nije bitno da li je PWM ili ne.


Edit: @CSKA, moze 4pin da se bocne na header gde je 3pin.
Nego, izgleda da ovaj ventilator ima 3pin konektor.
 
Poslednja izmena:
Mare1601, hvala na informaciji, rekao mi jedan prijatelj da ploca moze da kontrolise broj obrtaja na 3 pin prikljucku ako sam ventilator podrzava menjanje obrtaja. E sad je da li je tako treba probati...
 
Ventilator na CM 412S sve češće prestaje da vrti, pa razmišljam čime da ga zamenim, hladi mi FX-8350 na stock 4.0GHz, tako da nešto u sličnom rangu ventilatora (može i bolji možda) bi odgovaralo. Nikad nisam stavljao CPU ventilator koji ne ide u paketu sa hladnjakom, pa ne znam da li treba da pazim na neke posebne detalje. Koliko vidim, ovaj što ide uz 412S je 120mm, vrti na oko 1300 RPM, buka 22.5 dBa na 100%. Drži mi CPU na idle oko 25 C (kad radi jelte) i prilično je tih, tako da nisam imao problema do sad, ali nažalost krepava.
 
Ja imam dva komada na 240mm radiajtoru, i na 1200rpm su tihi i guraju fino vazduha. Radice lepo i na tom hladnjaku. Mozes da uzmes i CM Blademaster, odlican na malom broju obrtaja i bas je dobar za vazdusne hladnjake.
 
Ja imam dva komada na 240mm radiajtoru, i na 1200rpm su tihi i guraju fino vazduha. Radice lepo i na tom hladnjaku. Mozes da uzmes i CM Blademaster, odlican na malom broju obrtaja i bas je dobar za vazdusne hladnjake.

Uzeću neki od ova dva svakako, hvala puno na preporuci.
 
A noctua nf- a15 pwm .... kako vam se cini ovaj vent? Ima li neko iskustva sa njim! Jel dobar?
 
A noctua nf- a15 pwm .... kako vam se cini ovaj vent? Ima li neko iskustva sa njim! Jel dobar?

Dowlamen,

Koliko vidim po tvojoj masini, imas Noctua NH-U14S, kao i ja. Ventilator na ovom mom je upravo taj Noctua NF - A15 PWM. :) Ukoliko ti se svidja kako ti se cuje vent za CPU, to je to. :)

Poz
 
Moze, dobar je Sharkoon, mada ne pise koji je model u pitanju. Naravno, ovo ocito nisu najbolji modeli, sto se vidi i po ceni.
 
@dowlamen
Ima nas :D Ja imam 3x NF-A15, s tim sto je treci (dokupljen) 1200rpm umesto 1500rpm.
Brza verzija se jedino moze nabaviti uz hladnjak.
 
Jedno pitanje. Crkao mi je ventilator na grafickoj, Radeon R7 270. Oko 93mm je precnik. Jel ima neko ideju gde se prodaju ventilatori za graficke kod nas? I ako moze neka preporuka za neki sto tisi. Hvala.
 
Jedino po oglasima, kineskim sajtovima, a i imaš u domaćim prodavnicama: "Ventilator za R9 270 Dual-X hladnjak M010-0123-00" ako je tvoja ta.
 
Nazad
Vrh Dno