Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

a kolege ima li koji fan da ima realnih preko 100 cfm-a, sta biste preporuculi (ili bar tu oko)?

kakvi su na kraju F12 PWR?
 
taj je ok, po karakteristikama, ali je sirok koliko vidim 35mm...
 
Jadna ploca na koju se nakace ovi ventovi... :D
 
Ovaj R4 nema nigde, ima li kod nas josh neki 20x20cm?
 
Nisam ni gledao. :) Pade mi na pamet neciji komentar kako je spalio vod na ploci sa nekim Deltinim fanom...:D
 
Nisam ni gledao. :) Pade mi na pamet neciji komentar kako je spalio vod na ploci sa nekim Deltinim fanom...:D

Ima budala. Cak i da ima tri zice samo zuta se spoji na plocu da senzor registruje da se ventilator vrti, a crvena i crna direkt na molex i sve radi. Mislim da bi slican princip radio i sa PWM kontrolom, ali nisam testirao.
 
Koji mi ventilator preporucujete velicine 92mm,po mogucnosti sa led svetlom?Posto mi je kuciste malo starije pozadi mogu da stavim samo toliki ventilator?
 
Mene zanima da li ima neko ove ventilatore,pa da mi kaze kakvi su,jer ne pise skoro nista o njima.
m1134900.jpg

Kostaju 260 din. i 12cm su,i pise garancija,drugo nista ne pise,ni ime ni obrtaji ni nista! (u toj radnji,ne znam da li smem da je pomenem pa...)

I kakvi su akasa "venti"?

b1127139.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji mi ventilator preporucujete velicine 92mm,po mogucnosti sa led svetlom?Posto mi je kuciste malo starije pozadi mogu da stavim samo toliki ventilator?
Verovatno ce ti reci noctua i meni se svidjaju,a nisu skupi,a imas i tvoju dimenziju. Samo sto ja tu gde jurim vente da kupim nema pomenutog. Imas u it svet dosta komentara,samo kucas neki od 92 mm led.i ja bi tu pogledao ali,nema komentara za ove moje...
 
Verovatno ce ti reci noctua i meni se svidjaju,a nisu skupi,a imas i tvoju dimenziju. Samo sto ja tu gde jurim vente da kupim nema pomenutog. Imas u it svet dosta komentara,samo kucas neki od 92 mm led.i ja bi tu pogledao ali,nema komentara za ove moje...

Noctua, sa diodama, i nije skupa?
Nesto si ti tu gadno pobrkao.
 
Ups :d,nesto sam prevideo,posto sad vidim bez diode 10 evra,zaleteo se covek,izvinjavam se,desava se:d,sledeci put cu dobro proveriti sta pisem...i gledam.
Usput sta stvarno mislite o onim ventilatorima gore navedenim,necu posle da se kajem...:lupko:

Laku noc!
 
Poslednja izmena:
Koje (pre)tihe 12 bi preporučili? Imam antec fusion remote htpc pa su ovi što dođu s njim počeli da se čuju. Ima ih 3 a možda promijenim i onaj na hladnjaku za cpu - pa onda 4.
 
Ljudi sta mi preporucujete od ventilatora.
Planiram da uzmem 5 kom. da stavim na ovog mog C.M. gledao sam one Xigmatek narandjaste ventilatore.
Da preporucite mi neke sa Led-diodama.
 

Ovaj ventilator sasvim pristojno vrši svoju osnovnu funkciju pri 1200 obrtaja, nije previše bučan ali daleko od toga da je nečujan.
Snižavanjem broja obrtaja se doduše može donekle utišati, ali manjeni protok se itekako oseti i temperatura se povećava, i to ne samo temperatura chipseta već i CPU, napajanja, grafičke kartice i HDD-a.
 
Ajmo kolege, sto smo stali ima toliko ventova :-D!
 
Meni treba 3 komada za kuciste, da su 120mm, da ne svetle i da su necujni(jako tihi). Scythe Slip Stream nema nigde. Dao bih do 800 kinti po komadu. Preporuka sa linkom gde ih imaju na stanju bi bila sjajna.
 
Ima li obican F12 istu foru za konektovanje dva venta kao i PWM verzija?


Pitam jer u e**i-u ima samo obicna verzija, a ja bih uzeo dva komada za hladjenje CPUa :)
 
Mene zanima da li ima neko ove ventilatore,pa da mi kaze kakvi su,jer ne pise skoro nista o njima.
m1134900.jpg

Kostaju 260 din. i 12cm su,i pise garancija,drugo nista ne pise,ni ime ni obrtaji ni nista! (u toj radnji,ne znam da li smem da je pomenem pa...)

I kakvi su akasa "venti"?

b1127139.jpg
Imam ja ali 140mm. Zadovoljan sam. Tihi su i fino izbacuju topao vazduh
 
Ovo je ventilator:d:d
 
Meni treba 3 komada za kuciste, da su 120mm, da ne svetle i da su necujni(jako tihi). Scythe Slip Stream nema nigde. Dao bih do 800 kinti po komadu. Preporuka sa linkom gde ih imaju na stanju bi bila sjajna.
Slip Stream nisu tihi.
Možda će mnogi ovde da vrište, ali ja sam pre neki dan, onako iz zezanja, kupio dva komada ovih http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-ncr-12k1-gp/comp_comp_cooler/54/714. Rekoh sebi cena smešna pa i ako se zaye8em, ništa strašno. Ljudi moji, za smešnu lovu, fenomenalno tih vent. A ti bi za jedan SS dao 900 din. Pa ja sam pre par dana prodao čoveku dva takva za tu lovu (u perfektnom stanju sa garancijom)
 
Nazad
Vrh Dno