Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Trebaju mi 4 ventilatora. 2 "dvanaestice" i 2 "osmice". U pitanju je ovo kuciste http://www.chieftec.com/CH05.html
Trenutno imam neke Xilence ventilatore uzete pre 6 godina. Pocele su "osmice" da tandrcu. Uzeo bih opet te Xilence, ali koliko vidim, nema ih. Dajte neki predlog za nesto sto je dostupno u prodavnicama u gradu, a da nije preskupo (i da nema LED), neki best buy. ;)
 
Izvinjavam se unapred, treba mi pomoc, a nemam vremena da citam prethodnih x strana. Treba mi preporuka za 12cm vent za kuciste da nije bucan, kao i za 92mm ventove za kuciste, isto tisina bitna. Sta je neki best buy?
 
Izvinjavam se unapred, treba mi pomoc, a nemam vremena da citam prethodnih x strana. Treba mi preporuka za 12cm vent za kuciste da nije bucan, kao i za 92mm ventove za kuciste, isto tisina bitna. Sta je neki best buy?

Ako ti je tisina must have, CM silencio su sinonim za to. Ali nisu ne znam koliko jaki. Za kuciste ce odraditi ok posao, ako nije restriktivno, sa hdd kavezima iza venta itd. Ako jeste, u tom slucaju bolje gledaju neki arctic F12 (ne pro).
Sto se tice 92mm ventova ideju nemam.
 
Ako ti je tisina must have, CM silencio su sinonim za to. Ali nisu ne znam koliko jaki. Za kuciste ce odraditi ok posao, ako nije restriktivno, sa hdd kavezima iza venta itd. Ako jeste, u tom slucaju bolje gledaju neki arctic F12 (ne pro).
Sto se tice 92mm ventova ideju nemam.

a sto mu ne preporucis ove bolje, kakve imas ti? ili neke bolje od tvojih? 'a, 'a, 'a???
 
Pa nece valjda ima iste ili bolje od mene?! Boze svasta! :d

Salu na stranu, ako hoces najbolje - EK Vardar 120ER ventovi su bolesno dobri. 300-2200rpm, pwm, necujnost motora na svim obrtajima + guraju jezivu kolicinu vazduha :)
 
^^
Koji bre vardarci nemoj da vas oduvam :p

Ups sry mislio 14-tice u opciji :p
 
Drugari, treba mi savet - gde naći kvalitetan 12 cm fan za cpu cooler, ali uži od standardnih 2,5 cm (dajte neki savet, šta da tražim)? RAM iz potpisa je jako visok, tako da ne mogu da iskoristim prvi slot, a pre par dana sam na KP uspeo da kupim još jedan identičan 2 x 2 kit :).
Druga opcija mi je da umesto push napravim pull kombinaciju na cooleru sa postojećim ventilatorom - koliko bi to uticalo na performanse, pošto imam na umu OC ovog Xeona kada instaliram sav ram?

Hvala unapred! :)
 
Slobodno stavi u pull, skoro nikakve razlike neces videti. Bolje resenje je od stavljanja tankog venta, koji su obicno prilicno losi, a uz to je jako slab izbor kod nas.
 
Slobodno stavi u pull, skoro nikakve razlike neces videti. Bolje resenje je od stavljanja tankog venta, koji su obicno prilicno losi, a uz to je jako slab izbor kod nas.

To i mozes sa trakom da oblepis strane hladnjaka tako da vuce sav vazduh iskljucivo kroz telo hladnjaka, ja sam sa tim dobio 2C nize temp pre skalpiranja :D
 
Hvala na brzim odgovorima, drugari! :)

@Kasa - to su već ekspertske tehnike zlih overklokera, ali možda i probam, ako bude problematičan pull :) Hvala na savetu!
 
Jel zna neko zašto nema Arctic F12-ica nigde? Zapravo ceo asortiman je izgleda nestao oO

Meni isto trebaju 120mm fanovi, 2 ili eventualno 3 komada, za kućište. Prioritet su mi tišina i dugovečnost pa tek onda performanse. Držao bi ih na niskom broju obrtaja.
Trenutno mi je kućište u crno-belo-plavoj kolor šemi, pa ne bi bilo loše da se i fan uklapa koliko toliko.

Nekako mi se najviše dopadaju CM JetFlow, što bi ujedno bila i najveća suma koju bih hteo da izdvojim (~1400din), ali nisam siguran koliko su oni tihi na 1200rpm ili niže.
Jako su mi zanimljivi i TT Pure 12 koji su ispod 500din?! Šta mislite o njima?
Mislim da u izbor još ulaze i gore pomenuti Titan, Silverstone SST-AP122 i ostali CM asortiman. Da li da se odlučim za Jetflow ili mislite da bi neka druga varijanta bila bolja?
 
Poslednja izmena:
Sto se Arctic-a tice, konstantno je takva situacija - uveze se neki kontigent, rasproda se sve, pa tek onda ponovo uvozi. Zasto je tako, ostaje misterija.
 
Videh malopre na KP jednu Arctic 12-cu, baci pogled i tamo povremeno.
 
Jel zna neko zašto nema Arctic F12-ica nigde? Zapravo ceo asortiman je izgleda nestao oO

Meni isto trebaju 120mm fanovi, 2 ili eventualno 3 komada, za kućište. Prioritet su mi tišina i dugovečnost pa tek onda performanse. Držao bi ih na niskom broju obrtaja.
Trenutno mi je kućište u crno-belo-plavoj kolor šemi, pa ne bi bilo loše da se i fan uklapa koliko toliko.

Nekako mi se najviše dopadaju CM JetFlow, što bi ujedno bila i najveća suma koju bih hteo da izdvojim (~1400din), ali nisam siguran koliko su oni tihi na 1200rpm ili niže.
Jako su mi zanimljivi i TT Pure 12 koji su ispod 500din?! Šta mislite o njima?
Mislim da u izbor još ulaze i gore pomenuti Titan, Silverstone SST-AP122 i ostali CM asortiman. Da li da se odlučim za Jetflow ili mislite da bi neka druga varijanta bila bolja?

Ako ti je prioritet tisina, kupi sve OSIM jetflo-a.

Uzmi CM silencio, jeftini prilicno, tihi i na max obrtaja, i 5 godina garancije. Sve sto ti treba u jednom paketu :)
 
Potreban mi je ventilator 12 cm da stavim da izvlaci vazdug sa leve strane kucista gde mi se nalazu SLI.Ventilator treba da je sto tisi i sto izdrzljiviji na obrtaje...hocu reci da sto duze izdrzi ,a da ne poncne da lupa i zahteva podmazivanje.
 
Noctua je onda za tebe, tiho izdrzljivo, solidno gura vazduh, ali skupo.
 
Silverstone - AP121-RL Air Penetrator
 
erice opet hoces da zeznes coveka. ali ovaj put stvarno.
penetrator za izduv???

Nisam mogao da odolim :d
ne bih ga zeznuo, jako dobri su ventovi ali je cena apsurdno visoka. Reko sto da ne, kad vec ima para na bacanje udri :)
 
Sad sam proverio na dno kucista moze jedino 14 cm da ide,a sa strane 12 cm do 14 cm.NOCTUA mogu da izdrze i do 17 godina da ne pocnu da lupaju.

Ubacio sam sad privremeno jedan od 12 cm iz starrog CM kucista koje sam dobio pre 6 godina.Poceo je da lupa pre jedno 3 meseca.Pa sam ga sad izvadio i podmazao sa uljem za masinicu za sisanje kose.I sad radi ali cuje se ipak zato sto nisam koristio onu zelenu mas sa kojom se podmazujem mesalica posto mi je ta na tavanu.

Opteretio SLI sa BF4 i sacekao jedno 15 min kad ono od prilike 70% toplog vazduha duva u moju ruku kada sam primakao dok sa zadnje stane primetno se smanjo izlaz toplog vazduha.

E kad bi mogli i ti areo cool da izdrze vantilatoru 6 godina kao i ovaj sto je bio u CM kucistu to bi bilo ekstra,ali sobzirom da imaju 20.000 radnih sati verovatno nece moci ni toliko koliko pise.

Inace kada pocnu da lupaju ventilatori,jedini spas je da se podmazivaju svakih 4-7 dana.U starom kucistu sam morao da podmazujem ventilatore od graficke i procesora..sistemski ventilator sam izkljucio kada je poceo da lupa...Mada i napajanje se pregrejavalo,ali posto je bilo u pitasnj CM napajanje ventilator u kucistu nije izdao.A kada su bile vrucine 40 C morao sam ektremno haljenje da ukljucim.Koje je kasnije moralo da se preseli na monitor.
 
Nista tiho mu nece pomoci da izbaci toplotu sto generisu dve 980 u sli svakako.

A uopste nije los air penetrator, u ovom testu je kao uduv koriscen, ali nema razlike. I exhaust ce imati restrikciju mesh-a/grill-a ili filtera.
http://www.hitechlegion.com/reviews/cooling/heatsinks/30431-silverstone-ap-fans?showall=&start=4

E sad sto se tice cene, ona je apsurdna, ali moze se coveku pa sto da ne :)

imam dva penetratora u kucistu, ne lupetam napamet.
i da, vrlo je bitno to sto su korisceni kao uduv- jer je uduv poenta tih ventilatora. da naprave stub vazduha koji ce zadrzati oblik i pogoditi datu komponentu sa dovoljnim pritiskom.
tebi je okej 35cfm sa 1.5k obrtaja? to je okej za izduv?

i jos jednom, ima razlike, jer je buka penetratora jaca na bilo kojem nivou obrtaja od ostalih ventova, a protok je manji.
besmisleno je stavljati nesto od dosta eura na mesto gde ce se pokazivati losije od necega sto kosta 5 evropskih jedinica.
 
Nazad
Vrh Dno