Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Ima li kod nas da se nabavi ijedan case fan tanji od 25mm, osim ove Noctue?
Mislim, verujem ja da je to dobar ventilator, ali mi treba samo nesto da duva na hardove, posto se T ne spustaju ispod 40 stepeni, a malo mi je preterano da dam skoro 20E za devetku.

Pa toliko to kosta. Mozda mozes da juris Scythe ventove u oglasima, ali tesko da ces ih naci za manje od 1500 dinara.
 
Nekako mi se onda cini da je bolje da investiram u kuciste sa boljim air flow-om, nego u skup vent.
 
Slazem se.
 
Tih splitera koliko znam kod nas nema. Mozes da narucis sa ebay-a i slicnih sajtova za par dolara.
Meni je za 3 pin spliter izasao u susret jedan forumas i to mi napravio pre mozda vise od godinu dana i ovom prilikom mu jos jednom hvala :)
A mozes sam da napravis, delove imas u radnjama elektronike.
 
Moze neko pomoc koliko je tih ovaj ventilator i koliko mu je dug kabal?
http://www.coolermaster.com/cooling/case-fan/sickleflow-120-2000rpm-blue-led/
Pogledajte prilog 173012

Gdje bi se mogao naci adapter da se 2 ventilatora spoje na 4 pin na plocu, znaci 2 ventilatora u taj jedan adapter pa da se ubode u plocu.
Ja naručio sa Alija, još je i sleevovan, lepo izgleda. Stigao za 2 nedelje.

LM, jutros sam konačno ugradio par CM Silencio FP120 fanova, i konačno sam prezadovoljan tišinom (da, kao u onoj reklami za CM što ide na TDI-u) :)

Ovo je treći set kulera koji sam promenio za mesec dana, koštalo me i para i živaca.
 
treba mi 14ica za krov casea.... izmedju NOCTUA NF-P14s redux-1200 PWM i NZXT Enthusiast FN-140RB sem cenovne razlike, jel ima jos neke? da li je NZXT bucan? cuo sam i kritickih komentara u vezi NF_P14s.... moze neki savet? poslusah prethodne savete ovde i kurki mi je na boku case-a i zadovoljan sam sa njim.... ali nema kukrija od 14 cm... :)
 
Ako imas opciju za kupovinu preko TY-147A/147 je najbolji. Ako ne, nemas puno izbora.
Evo ti kako se cuje P14. Pristojan je po pitanju performansi, ali bolji je TY-147. https://www.youtube.com/watch?v=7fqZSPCRZ2s

Sto se tice tog NZXT sleeve bearing nije bas najbolji po pitanju kacenja horizontalno i generalno nije klasa kao noctua.
 
Poslednja izmena:
Po meni kukri razbija.Stavio sam ga bocno na stranicu odvrnuo na max.Sabija kako dduva.Jace mi duva od 2x14cm na krovu
 
treba mi 14ica za krov casea.... izmedju NOCTUA NF-P14s redux-1200 PWM i NZXT Enthusiast FN-140RB sem cenovne razlike, jel ima jos neke? da li je NZXT bucan? cuo sam i kritickih komentara u vezi NF_P14s.... moze neki savet? poslusah prethodne savete ovde i kurki mi je na boku case-a i zadovoljan sam sa njim.... ali nema kukrija od 14 cm... :)

Ako ide na krov, boja nije problem. :)

Noctua NF-A14 FLX

Ako mora PWM, onda:

Noctua NF-A14 PWM
 
Videh ga, prilicno slican i jako dobro se ponasa na X61/X60 AIO. Zato su i toliko bolji od corsair H110, iako je sve ostalo isto :)
Thermalright je ubo izgleda najbolji dizajn lopatica i sada svi zivi kopiraju. Cudi me kako nemaju neki patent.
 
Poslednja izmena:
Imam kod sebe baš sada X61... pa mogu lepo uporediti buku i performanse sa NF-A14. :)

BTW, nema patetna jer dizajn verovato potiče od neke OEM kompanije. :) A i svakako ne bi mogli to pantentirati... mogli bi probati kao Apple. :D
Inače Noctua i Thermalright lopatice nisu 100% iste.... Noctua lopatice imaju oble ivice, dok su kod Thermalrighta donje ivice lopatica malo "pokošene".
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li je neki OEM u pitanju. Ja bih rekao da je TR to dizajnirao, pa poslali OEM-u specifikacije.
Dobro, to sto apple radi je *****izam, "lici na apple proizvod sa druge strane sobe". :D
Nisam video noctue A-14/A15 uzivo pa nisam video da li postoji razlike u ivicama, ali to verujem da pravi skoro pa nista razlike.

Javi bas utiske o razlici :)
 
Ukratko, samo Noctua bajo moj.... Nisam još merio, niti snimao ništa, ali NZXT-ov vent se ne može spustiti ispod 800 RPMa a pritom se čuje i motor. Komp koji je do sada bio bukvalno nečujan, ima primetan huk ventilatora... i ako prisloniš uvo, čuje se i ono specifično "krljanje" iz motora.
 
Ja bih rekao samo Thermalright sto se tice 14-ica :)
Mada moram reci ovi EK ventovi izgledaju sjajno, izbacili su i neke extended range ventove koji idu od 400-2200 obrtaja. Treba da bude u 140mm i 120mm verzija.
Jedva cekam da vidim da li ce Monitor da uradi neki uvoz doticnih u septembru.

ux8lMeKl.jpg
 
Ako bi Monitor uvezao EK Vardar ventove, kupio bih gomilu da zamenim prednje i sa strane. Blademastere ne diram :)
 
Blademasteri su jako dobri ventovi. Ovaj chart su top 120mm ventovi iskljucivo. Fali samo Gentle Typhoon koji je najbolji, ali cena od 30e po komadu je malo :D
Meni se svidjaju ovi EK ventovi zbog tako velikog raspona rada. Mozes lepo napravis da budu silent totalno a mozes i da benchujes na max rpm.
 
Ja kupio te Blademastere, probao i odmah prodao. Bučno je to za mene...

Sad imam par Silencio 120mm kulera plus fabričke napred i pozadi. Jedino što mi se čuje iz kuċišta je jako blago povremeno krčanje pumpe, a i to se čuje tek kad smanjim i TV i zvučnike.
 
Imam Silencio 120mm PWM 1400RPM u kucistu, i ne bi ga preporucio nikome, jer kroz filter najobicniji vent gura vise vazduha od njega, a cuju isto. Meni najbolji balans ima Sickleflow, buka, protok, staticki pritisak za filtere.
 
Ploca ima odlican software za kontrolu, i drzim ga na 1000-1400rpm u zavisnosti od temperature procesora :)
 
Ljudi preporucite neki 90mm ili 2x80mm za naponsku na maticnoj. Trenutno imam 90mm sa amd stock kulera koji ide i do 4500 rpm kada napnem procesor. Treba mi nesto tise da mi odrzi iste temperature. Procesor je klokovan na 4.3ghz, naponska ide max do 63 °C pri potpunom opterecenju procesora.

Evo i slike kako to trenutno izgleda. :)
20150905_153834.jpg
 
Kolege,kakvi su CM Silencio 120 PWM ?

Imam 2 komata kod sebe trenutno. Izuzetno tihi, ali ne guraju uopste znacajnu kolicinu vazduha.
Ako oces kvalitetan vent koji razbija, EK Vardar 120ER. Taman se pravi porudzbina od EK trenutno.
 
Druze,te ventilatore ima Huan Pablo Montoya i vas par ne forumu...
Gde bre njih da nadjem ?
 
Nazad
Vrh Dno