Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Hahahahahaha,pa kakve veze ima koji je cooler,ako ac radi odlicno sa tim cooler a coolink ne,pa to ti sve govori.

Ja sam imao lc cc120,njegov fabricki cooler na 7v je losije hladio od cm sickleflow na 7v,iste te ventilatore sam probao i na raijintek themis,cooler master 212evo,rezultati su isti.
Tako da ventilator coolink nece doci do izrazaja kod drugog coolera.


coolink bi itekako dosao do izrazaja npr na noctua ili phantex telu, razlika u vazduhu koji "probije" rebra na nic f3 izmedju f12 i coolinka je ogromna ali problem je sto tri heatpipe na nicu jednostavno ne sprovedu dovoljno toplote koju bi veci staticki pritisak coolinka odveo dalje od hladnjaka..

Nic je jednostavno usko grlo u sistemu i nista to nebi popravilo, gentle typhoon od 40e bi drzao temperature kao i ova dvojica, hladnjak je bottleneck.

Sto se cene tice, pogledajte review-ove za tog coolinka, nimalo bezazlen ventilator, na 1700-1800 u mom r4 kucistu VEOMA podnosljiv (sto se nemoze reci za originalni tt-1225 vent), jednostavno boja zvuka ne zamara usi kao rezak zvuk tt-a (sto je jedan moj poznanik rekao, za tt contac, kao da neko motorkom sece drva negde daleko)... :)
 
Dobro,svako misli drugacije,100% sam siguran i stojim iza onoga sto sam rekao,ako imas neki drugi hladnjak probaj,videces.
 
Dobro,svako misli drugacije,100% sam siguran i stojim iza onoga sto sam rekao,ako imas neki drugi hladnjak probaj,videces.

to je razlika izmedju tebe i highlandera: ti mislis to sto pricas, a on zna ono sto prica. sa razlogom se prave ventilatori koji imaju jak staticki pritisak/veliki airflow, i drugacije su im namene.
 
to je razlika izmedju tebe i highlandera: ti mislis to sto pricas, a on zna ono sto prica. sa razlogom se prave ventilatori koji imaju jak staticki pritisak/veliki airflow, i drugacije su im namene.

Jedno je airflow drugo je potisak,ovaj ventilator ima airflow ali za potisak nigde nisam nasao da uopste pise...Nemam ja sta da mislim,sve sam ja to vec probao sa cooler master sickleflow ventilatorima koji imaju odlican airflow i mnogo jak potisak vazduha.Takvi ventilatori se koriste za vodeno hladjenje,to im je namena.A ti ako imas dobre ventilatore,pa kakav god hladnjak da imas i zamenis stare ventilatore sa coolink razlika mora da se vidi.
 
Jedno je airflow drugo je potisak,ovaj ventilator ima airflow ali za potisak nigde nisam nasao da uopste pise...Nemam ja sta da mislim,sve sam ja to vec probao sa cooler master sickleflow ventilatorima koji imaju odlican airflow i mnogo jak potisak vazduha.Takvi ventilatori se koriste za vodeno hladjenje,to im je namena.A ti ako imas dobre ventilatore,pa kakav god hladnjak da imas i zamenis stare ventilatore sa coolink razlika mora da se vidi.


To je ovaj sickleflow ovde jel tako.... :)


Ja trenutno kuci imam: Arctic cooling f12 pwm i stariju i noviju verziju, AC f12 non pwm, TT 1225, coolink swif2 pwm, arctic cooling f12 PRO pwm i non pwm, raidmax 120mm, xilence 120mm, gigatech 120mm, na intelu 2200 je ac freezer 7 pro, u proteklih nekoliko meseci probao sam kombinacije koje nemozes ni da zamislis, single, push pull, passive, sa thermaright telima, cm 212+, noctua, nanoxia,akasa venomom, jednim megahalemsom, phantexom, sa raznim pastama i raznim kolicinama istih, metodama nanosenja, veruj mi da znam da prepoznam bottleneck kada ga vidim.

99 posto PWM ventilatora je namenjeno HLADJENJU komponenti, ne cistom protoku vazduha, poenta Pulse Width Modulation koncepta je precizna kontrola obrtaja usled promene temperature komponente koja se hladi, tj ako pravis ventilator za hladnjak sa gustim rebrima onda ga pravis da PROBIJA taj prostor, tj da ima staticki pritisak, ako ti je vazna kubikaza protoka onda te boli cosak za intenzitet protoka na 1,8cm od ose ventilatora jer ti hoces prostorni pomeraj u kucistu ili gde vec.



ps.. http://www.anandtech.com/show/6177/...or-fan-testing-eight-fans-with-corsairs-h80/6

citat: CoolerMaster's SickleFlow's grossly exaggerated specifications fall apart in practice as it proves that it's entirely possible to buy a bad radiator fan. I actually nearly burned myself on its plastic housing when I went to remove it.
 

Prilozi

  • 49399.png
    49399.png
    49.7 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
highlander, a zasto objasnjavas.

momak(iako nema istorije da to pokaze) ocigledno ima enormno znanje hardvera, a bogami i odlicno znanje mehanike fluida, o cemu mi nemamo pojma. i molim te highlander da ubuduce koristis ispavne izraze, a ne ove pogresne sto su te ucili godinama neki sajtovi, serviseri, testeri... pfffft.

ili je mozda zato sto su bas za vodeno hladnjenje, pa se tako zovu. sta mislis?
 
Poslednja izmena:
Coolink je noctuina firma ako se ne varam?
 
Poslednja izmena:
koliko ja znam,a znam iz druge ruke,fractal je brend tamo nekih tajvanaca i stvarno autsorsuju dizajn u svedsku.dakle stvarno ta kucista dizajniraju neki likovi iz svedske.e sad,kakva je demografija tog dizajnerskog tima,ko ce mu ga znati.:d
 
Mozda su u pocetku te firme (AC, Noctua itd) zaista bili mali dizajnerski timovi sastavljeni od inzenjera sa zapada ali kao sto to biva kada je potrebna masovna proizvodnja mora se na daleki istok. Ja ne vidim u tome nista lose sve dok mi dobijamo ono sto platimo. Razgovarao sam sa jednim engleskim inzenjerom koji je saradjivao sa nekoliko velikih kineskih kompanija i rekao je da su kinezi sasvim sposobni da naprave apsolutno vrhunsku stvar samo ako neko hoce da je plati...
 
Da li neko ima iskustva sa ovim ventilatorima, treba da mi stigne cm storm stryker za koji dan pa sam gledao da ubacim 2 takva na dno i nasao sam kako da napravim push/pull na gornjem delu, pa bih stavio jos 4 takva u push/pull na hladnjak jer imam cm seidon 240m.
 
Imaju ogroman staticki pritiska i guraju veliku kolicinu vazduha, samo su bucni preko 1000rpm. Kvalitetno su napravljeni, samo prilikom montaze otvor za srafofe na njima su daleko vezi od srafofa koje dobijes uz Stryker ili Trooper, tako da moras postaviti neku podlosku da bi bio u centru :)
 
Bitno mi je da su kvalitetni, velik br obrtaja i da imaju dobar protok vazduha, za zvuk me stvarno nije briga i ne smeta mi sto ce da bruje, hucu, mucu itd. Bitno mi je da rade posao, a za podloske ne brini, vec samo pripremio male prohromske podloske cini mi se da je to nesto malo manje od M4 ako sam dobro sacnuo sa slike. Da li mislite da bi neki drugi ventovi odradili bolji posao, opet napominjem buka mi nije bitna :)
 
Bitno mi je da su kvalitetni, velik br obrtaja i da imaju dobar protok vazduha, za zvuk me stvarno nije briga i ne smeta mi sto ce da bruje, hucu, mucu itd. Bitno mi je da rade posao, a za podloske ne brini, vec samo pripremio male prohromske podloske cini mi se da je to nesto malo manje od M4 ako sam dobro sacnuo sa slike. Da li mislite da bi neki drugi ventovi odradili bolji posao, opet napominjem buka mi nije bitna :)

corsair af serija..
 
Bitno mi je da su kvalitetni, velik br obrtaja i da imaju dobar protok vazduha, za zvuk me stvarno nije briga i ne smeta mi sto ce da bruje, hucu, mucu itd. Bitno mi je da rade posao, a za podloske ne brini, vec samo pripremio male prohromske podloske cini mi se da je to nesto malo manje od M4 ako sam dobro sacnuo sa slike. Da li mislite da bi neki drugi ventovi odradili bolji posao, opet napominjem buka mi nije bitna :)
Znači ti JetFlo prave neverovatnu promaju i kroz prednji filter za vazduh i imaju ogroman pritusak. Onda će da radi posao odlično, dok bi AF serija bila lošija zbog loseg pritiska, a i jetflo ima veci protok od 122CFM :D
 
Potvrda za JetFlo. Stavio 4 komada u kuciste, duvaju kao uragan, 27C procesor u idle. Nisu previse bucni na 1000-1300 obrtaja, tek posle 1600 urlicu. I led varijante su vrlo suptilne, nisu kao stock bljestavci sto dolaze uz kucista.
 
Ne sijaju maksimalno jer nemaju odvojenu zicu za LED, te u zavisnosti koliko struje dobijaju toliko i sijaju, to jest sto se brze vrte, vise sijaju :D
 
Meni je temperatura na cpu konstantu izmedju 8 i 11 stepeni pod max opterecenjem ode na 25-30, pa me interesuje da li to moze da pravi neki problem, sada kada sam sve malo kloknuo temp je konstanto na 12-18 stepeni a max opterecenje ne prelazi 36,37
 
Sacekaj uskoro CM pusta u prodaju Silencio FP 120 koji su dosta tisi od Jetflo ventilatora a istih performansi. Da ne bude da pricam napamet imam po dva komada oba tipa. Sacekaj FP 120 moj ti je savet, jer Jetflo cim predje 1200 rpm ode sve u karirano
 
Meni je temperatura na cpu konstantu izmedju 8 i 11 stepeni pod max opterecenjem ode na 25-30, pa me interesuje da li to moze da pravi neki problem, sada kada sam sve malo kloknuo temp je konstanto na 12-18 stepeni a max opterecenje ne prelazi 36,37

Moraš staviti kućište pored radijatora, neće valjati ako bude ispod 10°C... :D
 
Meni je temperatura na cpu konstantu izmedju 8 i 11 stepeni pod max opterecenjem ode na 25-30, pa me interesuje da li to moze da pravi neki problem, sada kada sam sve malo kloknuo temp je konstanto na 12-18 stepeni a max opterecenje ne prelazi 36,37

tvoj procesor je malo amd... koji ima malo neispravne senzore za nize(idle) temperature... potrazi, pricano je o tome stotinama puta...


da znas o cemu se radi znao bi i o cemu prica :p
 
Neispravne, da li su temp i na maticnoj neispravne ? Da li postoji mogucnost da se to proveri tacno nekako ? Pre FX8350 sam imao Pehnom IIX6 1090t i imao je za 10-15 stepeni vece temperature od FX8350 sa istim hladjenjem...
 
Ovako,posto vidim da je tema vec otvorena.

Imam cm 212+ i dva venata na njemu,AC F14 i onaj koji sam dobio uz njega(taj izvlaci vazduh).E sad ubdjen sam da ovaj F14 ne gura vazduh dobro,tako da ako moze neko da mi preporuci neku dobru jaku 12cm koja ce mi pomogne u hladjenju cpu-a.

Isto ako moze neko da preporuci nekoliko dobrih 14cm,treba mi za kuciste.Pa da pazarim;)
 
Sacekaj Silencio fp 120
 
Ovako,posto vidim da je tema vec otvorena.

Imam cm 212+ i dva venata na njemu,AC F14 i onaj koji sam dobio uz njega(taj izvlaci vazduh).E sad ubdjen sam da ovaj F14 ne gura vazduh dobro,tako da ako moze neko da mi preporuci neku dobru jaku 12cm koja ce mi pomogne u hladjenju cpu-a.

Isto ako moze neko da preporuci nekoliko dobrih 14cm,treba mi za kuciste.Pa da pazarim;)

Ja imam dva Blade Master 120mm montirana na Hyper 212+ i rade odlican posao. Dodavanje jos jednog ventilatora mi je skinulo 3C sa max temperatura i imaju odlican staticki pritisak. I kako si namontirao 140mm vent na hladnjak namenjen za 120mm ?
 
Od pre par nedelja sam vlasnik CM Silencio 652S kućišta.
U njega su ugrađena tri Silencio FP 120 ventilatora.
Osim šuma vazduha jedva da se naslućuje njihov rad.
Sve pohvale za ovaj tip ventilatora.
 
Kada dodju dok nas ti Silencio FP 120 ventovi, ima da pazarim 4 komada, i da maknem ovo djubre sto mi sada radi u kompu trenutno. Jedva cekam, koliko kosta da kosta :D
 
Nazad
Vrh Dno