Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Jesi li isprobao sa i bez grila ima li ikakve razlike u zvuku i strujanju vazduha. Zanima me posto treba da kupim nekakav filter za prasinu da stavim na bocnu stranicu. Pa ako ovaj gril nema nikakvu pametnu funkciju uzecu neki obican filter. Trebalo bi da ima bas silverstonov od 140mm koji se pricvrcuje magnetima.

nisam probao bez, al cuju se solidno i sa ..ako ti bas interesuje mogu probat za vikend

@zoki
za 12icu, gentle typhoon 1850 rpm ..meni su oni bas interesantni
 
nisu mi jasni ovi gentle typhoon ventovi jer scythe vec ima seriju ultra kaze koji imaju veci protok sa manje buke, bar prema njihovim specifikacijama. do duse, ultra kaze je 38mm debeo dok su ovi standardnih 25, ali to ne bi trebao da bude problem onima kojma ovi ventilatori trebaju.
 
Ja koliko sam pratio tematiku,ti sa debljim okvirom imaju mnogo bolji staticki pritisak od standardnih...
 
GentleTyphoo se cuje, al momacki, kao usisivac :)))!

dobri su i ovi od SS FM123, kao i Scythe "ULTRA KAZE"...
a sta od toga ima uzeti kod nas :-DD!
 
moze ultra kaze da se nabavi. ja sam uzeo 2 probna komada, ali su mi prejaki. na malom broju obrtaja krce.
 
Ma FDB lezajevi su keva;) Trajni,ne cuju se,i moz' da montiras fan u kom god 'oces polozaju. Milina...:)
 
S-Flex,Noctua,ovi socijalni AC su isto ok...:D Vent se cuje vise od prva dva,ali to je vec zbog dizajna lopatica,ne zbog lezaja. Lezaji su vr' :)
Najgori moguci trip je kad se cuje ono odvratno grebuckanje iz lezaja,koje je manje vise karakteristicno za kuglicne lezajeve na malom broju obrtaja...brrr...:crash:
 
S-Flex,Noctua,ovi socijalni AC su isto ok...:D Vent se cuje vise od prva dva,ali to je vec zbog dizajna lopatica,ne zbog lezaja. Lezaji su vr' :)
Najgori moguci trip je kad se cuje ono odvratno grebuckanje iz lezaja,koje je manje vise karakteristicno za kuglicne lezajeve na malom broju obrtaja...brrr...:crash:

Ja nisam primetio da se cuje bilo kakvo grebuckanje na 400-500RPM kada je CPU idle, kolko se ja secam, to vazi samo za model SFF21D ciji je max 800RPM.
 
Mislio sam na kuglicne lezajeve,kod njih je to redovna pojava... :D
 
Probao sam na megahalemu scythe slipstream, noctua nfp12, blade master...cpu [email protected]... takodje sam probao push/pull kombinacije(koje su inace bezveze jer u najboljem slucaju dobijete 1 stepen razlike)...e sad, razlika izmedju scythe i noctua 4 stepena pri full load-u razlika u urlanju neuporediva, blade master 1 stepen losiji od scythe ali se i manje dere iako radi na stotinak obrtaja vise...
 
@Nencak
Koji Scythe Slipstream? Ima ih raznih, 500/800/1200/1600/1900RPM.
 
Pa i ne cudi sto je najbucniji. :D
Interesantno bi bilo videti Slipstream na 1200 kao i SFLEX na 1200. :)
 
probao sam na 55% scythe sto je oko 1250,1300 rpm razlika u temperaturi u odnosu na scythe na 100% 4 stepena pri full load-u, to mi je u stvari bilo najneverovatnije od svega...
sto ti kaze da nema razlike izmedju noctue nfp 12 i scythe na 55% u temperaturi a veruj mi ni u buci..
nfs flex imam ali ga nisam isprobao na cpu jer on ne baca vazduh kao klasican kuler nego samo po ivicama, prakticno pod uglom od 45 stepeni tako da se ne isplati stavljati ga na cpu
 
Imam ja na megahalemu S Flex @1900rpm u push/pull-u, koje držim na 1200/800rpm. I kada sam kupovao kuler dobio sam preporuku na benču za ove ventilatore, jer imaju bolji pritisak (statički, valjda) od slipstream-a. Slipstream je više ventilator za kućište.
 
odlican, identican je kao onaj sto se dobija uz haf912 (prednji vent). Ima ga u crvenoj i plavoj boji.

E sad ako uspes negde da ga nadjes (pozoves i dobijes potvrdnu informaciju da ga imaju na lageru), bio bih ti VRLO zahvalan da mi posaljes pm (ne verujem da cu opet nabasati na ovu temu).
I ja bih uzeo jedan da ga stavim na krov (isto imam haf912). Ovaj crveni 200mm sto mi stoji napred radi odlicno
 
@Nencak
jel ima taj scythe tih 110 cfm ili je naduvano?
koji ispadne onda najbolji?
 
Bravo rushko... odlican sajt...verujem da su podaci tacni jer ne moze blade master sa nekih 77cfm-a da bude tu sa scythe-om a ovaj kao ima 110cfm, ma koliko blade imao bolji static....
30 cfm-a razlike bi moralo da se oseti bar za nekoliko stepeni...ali za 700 din koliko scythe kosta mislim da nema bolje...
 
Slipstream se na 1000 rpm skoro ne cuje. Msm, cuje se kad primaknete usi. Ja ga imam nakacenog na Nindzu 2 (default vent za doticni), a temperatura ne prelazi 42 C (i to je kada teram linx).
 
Bravo rushko... odlican sajt...verujem da su podaci tacni jer ne moze blade master sa nekih 77cfm-a da bude tu sa scythe-om a ovaj kao ima 110cfm, ma koliko blade imao bolji static....
30 cfm-a razlike bi moralo da se oseti bar za nekoliko stepeni...ali za 700 din koliko scythe kosta mislim da nema bolje...

Je, sajt je odlican, ja sam na osnovu njihovog review-a i odlucio da uzmem S-Flex za CPU kuler. Imperativ mi je da mi makina bude silent, trenutno imam jedan Akasa Emperor Blue 14cm 1000RPM kao exhaust, kupio sam ga na slepo, ispostavilo se da je vrlo tih. Jedino sto remeti "tisinu" je graficka, dual fans rade na 30%, ali se cuju drugacije u odnosu na staru karticu, verovatno mi treba vreme da se naviknem.

To je zimski setup, leti po potrebi upalim 23cm fan koji je na vrhu kucista (800RPM) i obavezno jos jedan 12cm Cooler Master od 350din koji ima samo molex konektor i iznenadjujuce je tih (pise na njemu Silence :)), koji hladi HDDs. Moja preporuka ako nekome treba ultra jeftin i tih 12cm case fan. Evo i tehnickih karakteristika.
 
Nazad
Vrh Dno