Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Da, preko quiet-a. Planiram ih za 2 front panel i 1 pored napajanja, ima mjesta - kao usisni ventovi, a ove FD cu na top panel pa nek izbacuju koliko mogu.
 
Ima da cekate i cekate. :D Nisu bas oni brzi oko slanja. ;)
 
Ja bas procitao suprotno, jednom liku iz Podgorice stigo za 4 dana... Svakako su napisali od 5-21 dan tako da...
 
Isto kuciste, ista namera :)

Kog dana si narucio?

Sinoc porucio....identicno kuciste :) Dva naprijed, jedan kod napajanja dolje, a ova tri FD kao sto rekoh idu na izduv na top panel. 4 venta idu na kontroler, 2 na plocu.

Ih, da sam znao to za Podgoricu, narucio bih dolje da mi stignu ... :)

Uzeo sam i jedan 140mm filter za stranicu, da vidim hoce li pomoci mada ne ulazi mnogo prasine tuda...
 
Poslednja izmena:
Ja u Ponedeljak, verovatno ce istim prevozom da stigne. Ja uzeo dva komada, za napred. Koliko se secam bilo je samo 3 prikljucka na onom kontroleru, kako mislis cetvrti da povezes? Ili sam ja zaboravio koliko kontroler ima?

Gde je bolje prikljuciti ta dva napred, ploca ili direktno iz napajanja? Ovo drugo bi mi vise odgovaralo...
 
Ja imam Scythe Kaze Master kontroler i na njega mogu da prikljucim 4 komada, a onaj kontroler (i ima 3 konektora za 3 venta) koji je dosao uz kuciste nisam montirao. Nije mi se dopadalo kako lezi (potenciometar je malo uvucen u odnosu na ivice onog lezista, + komp mi je u stolu, pri zidu tako da mi nije pristupacno).

Ako prikljucis na napajanje, onda ce raditi na full rpm. Ako prikljucis na plocu onda uz pomoc EasyTune-a (vidim da imas Gigabyte MB kao i ja) mozes malo podesavati brzinu rada.
 
Pa trebalo bi da moze da dohvati do sys_fan2...a sto se tice pwr_fan,jel ti ukljuceno sada nesto na njega ?
 
Sad mi stigao mail da su mi poslali paket :)

EDIT:

Pise da ce stici izmedju 19. marta 4. aprila :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam cekao malo vise od nedelju dana, ne znam sto im je toliko dugo trebalo al' krastavac. :)
 
Stigla dva Arctic Cooling Arctic F12, u kombinaciji sa CM Excaliburom i prednjim CM koji sam dobio uz kućište ne treba mi klima na leto :)
 
Cekaj imas jedan CM Excalibur, 2 F12 i jos jedan CM? Uzmi jos jedan Excalibur za CPU, ovo ostalo postavi u kuciste, sve ostalo nema smisla.
 
Cekaj imas jedan CM Excalibur, 2 F12 i jos jedan CM? Uzmi jos jedan Excalibur za CPU, ovo ostalo postavi u kuciste, sve ostalo nema smisla.

Koje to ostalo nema smisla :) Excalibur izvlači pozadi, CM originalni s kućišta uvlači od napred, na bočnoj stranici jedan F12 ubacuje vazduh a drugi na vrhu izbacuje :) Meni dovoljno
 
Pa nema, Excalibur ti nije case fan jer se okrece na 2000 rpm, on ti je tu da stvori potisak i da skine toplotu sa rebara hladnjaka.
 
Dobro, druze neka ti bude, nemoj mene da slusas, nije kao da imam malo veci staz na forum-u. Nadam se da ce te svi ventilatori dobro sluziti uz sto manje buke.

Pozdrav
 
Blueberry g52 kuciste,5x 12cm i 1x14cm. gornja dva i pozadi izvlace,donji,napred i sa strane ubacuju :)
 

Prilozi

  • promaja.jpg
    promaja.jpg
    281.3 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Evo i mojih rezultata :) Buka je solidna ali ne i neizdrživa :) Razlog-oba AC rade preko molexa na max broju obrtaja :)
 

Prilozi

  • 12.jpg
    12.jpg
    233.2 KB · Pregleda: 69
Momci trebaju mi sto jeftiniji 80mm ventilatori, da budu tihi, nije problem da se cuju, ali da ne nadglasaju jedan ThermalTake Volcano 11+ na 2500RPM(znaci 2000RPM eventualno 2500RPM) ali da tada i dalje pomeraju neki vazduh.
Povezao sam jednu masinu za surf i WEBTV, neki Thoroughbred B hladjen TT Volcano 11+ na Abit NF7-S i mislio sam da ce dovoljan exaust da mi bude 12cm ventilator od napajanja, ali on ne vrsi posao, pa mi treba neka osmica da obavi posao kako valja.
Sve je u redu u dok racunar se ne koristi za YT, ali posle jedno 20 min YT klipova temp mu poraste jedno 5 stepeni sto je meni malo nezgodno pa bih da ubacim jedan da izvlaci, a mozda i jedan da uvlaci vazduh, ali posto je masina mnogo stara hteo bih da troskove svedem na minimum.
 
Blueberry g52 kuciste,5x 12cm i 1x14cm. gornja dva i pozadi izvlace,donji,napred i sa strane ubacuju :)

Mislis da ti je temperatura tih 17c? :p
Kod buldija se gleda nesto drugo, procitaj u temi o njemu.
 
Kakav je Excalibur za montažu na TRUE? Da li će spadati one žice za fiksiranje venta pošto ne mogu da se uglave u rupe za zavrtnje jer se ove protežu celom njegovom debljinom? Zamenio bih AC F12 PWM sa nekim ventilatorom koji ima malo veći broj obrtaja dok je leto, a Excaliburovih od 600 do 2000 rpm bi mi bilo baš taman + svidja mi se kako izgleda, jedina mana mu je što je malo skuplji...
 
Uzmi CM Blade Master, u svim opisima ga hvale i kazu da je manje vise isti, ako ne i malo bolji od Exalibura.
 
Ako ništa bar je duplo jeftiniji, pa i da je malo lošiji ne može mu se uzeti za zlo. Meni je tišina prioritet, naravno, ako ga montiram podesiću ga da ne prelazi 1500-1600 rpm. Svidja mi se od Cooler Mastera i XtraFlo, i on je sličnih karakteristika kao i ova prethodna dva sa PWM, ali koliko sam gledao izgleda da nije dobavljiv kod nas.
 
Pa ne greje ti se heatsink vec procesor, tako da heatsink mora da ima nize temperature od procesora, nego dobra ti je temperatura hard diska.
 
Ako ništa bar je duplo jeftiniji, pa i da je malo lošiji ne može mu se uzeti za zlo. Meni je tišina prioritet, naravno, ako ga montiram podesiću ga da ne prelazi 1500-1600 rpm. Svidja mi se od Cooler Mastera i XtraFlo, i on je sličnih karakteristika kao i ova prethodna dva sa PWM, ali koliko sam gledao izgleda da nije dobavljiv kod nas.

Nema teorije da nadjes XtraFlo, ja se ubih i nista :( Inace BladeMaster je sasvim ok vent...

Dovoljno mi je ruku da stavim na heatsink :)

Kao sto sam rekao milion puta, kod AMD procesora se gleda cpu package/cpu (kod jeftinijih ploca i TMPIN 0/TMPIN 2) temperatura a nikako temperatura jezgara... Samo malo se upotrebi mozak i shvati se da nista ne moze da bude hladnije od temperature ambijenta ako to isto hladis vazduhom ili vodom koja ima temperaturu ambijenta ili vecu (sto je cesci slucaj)...
 
Poslednja izmena:
Ne vredi pricati, imaju oni ruku kojom mere :d :p
 
Nazad
Vrh Dno