Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

@ppredrag

Da li bi bio ljubazan da proveris koliki je RPM kod AC F12 PWM na maximalnom naponu? Ako je moguce kod svih primeraka koje imas. Nesto mi tu nije jasno, znam da je ranije bilo deklarisano da je to 1500RPM-a, sad vidim na web-u da je to 1350 RPM-a, kao kod obicne verzije. A u opise nasih prodavaca se tek ne mogu pouzdati... Kanda postoje stariji sa tih 1500RPM-a i ovi novi koji su kao i F12 sa 1350RPM-a.

Uros vidim se izjasnio za taj svoj jedan, kaze da je 1300 RPM-a.

Hvala. :)

EasyTune ga kod mene prijavljuje na ~1355 rpm prikacen na sys_fan na ploci. To mu je max vjerovatno jer je noctua koja je bila tu ranije isla na ~1800-1900.


Btw, kako se rijesiti rezontantnog zvuka? I kod mene malko bruji u pojedinim situacijama.
 
EasyTune ga kod mene prijavljuje na ~1355 rpm prikacen na sys_fan na ploci. To mu je max vjerovatno jer je noctua koja je bila tu ranije isla na ~1800-1900.


Btw, kako se rijesiti rezontantnog zvuka? I kod mene malko bruji u pojedinim situacijama.

Jedino da kupis gumenjake pa da probas sa njima.
 
To niko zivi nije imao prije par dana kad sam uzimao vent....Htio sam da kupim.
 
Fala Urose.

Da, gumenih distancera nema. Mozes napraviti jedan, ja sam se sluzio time i nije tako ni lose. Malo unutrasnje gume iseckas i to je to. Najjeftinije resenje, mozes probati da ga odaljis i sa onon samolepljivom trakom za dihtung stolarije, mada estetski nije lepo kontam da bi bilo efikasno.
 
Xilence gumeni srafovi su krs, gumeni su, pa par puta ako se skida vent odose.
Probajte da nadjete Coolink, oni su silikonski i mnogo su trajniji, i rastegljiviji. :)
 
ne znam nisam probao da stavljam te Xilence al za prvu pomoc mozda resi frku...koristio sam samo gumenjake od CM xcalibura...gde ima Coolinka?
 
EasyTune ga kod mene prijavljuje na ~1355 rpm prikacen na sys_fan na ploci. To mu je max vjerovatno jer je noctua koja je bila tu ranije isla na ~1800-1900.


Btw, kako se rijesiti rezontantnog zvuka? I kod mene malko bruji u pojedinim situacijama.

Ja sam razmisljao o dampingu..kao na patosu i vratima automobila..
nadjem slicnu gumu i zalepim komade na stranice kuciste,pod i gore da apsorbuje vibracije....
 
Mozete da probate i pistolj za plastiku. Samo treba izliti malo oko rupa za srfaove. Nisam probao, ali ne vidim zasto bi lose radilo posao kao odstojnik i anti vibe.


Inace, malo sam se raspitao za AC ventove. Izgleda da su potpuno pogresne cifre na sajtu. Na kutijama pisu prave vrednosti. Da biste videli prave vrednosti morate pogledati download sekciju i poskidati pdf-ove spec sheet i manual.
http://www.arctic.ac/en/support/downloads.htm

Svi ventovi iz arctic f serije su na 1350 obrtaja sa 57cfm.
 
Ja sam nasao jako dobar materijal za umanjenje vibracija,to je onaj materijal u kome se dobija recimo usb adapter ili onaj sto se postavlja u kofere ili akt tasne...ALI opet ista prica,za malo vece dimenzije NIKO ne zna sta je taj materijal i kako se zove...obisao sam bar 20 radnji za izolacioni materijal i nista,niko nece ni da uzme to u ruku,valjda misle da cu ih potrovati ili nesto slicno...uglavnom,pronaci cu to i javljam utiske...inace taj materijal sam koristio za odvajanje bocnog venta i zgodan je jer je dosta tvrd ali i ne previse i mogu lako da se uvrnu srafovi na njega a da se nista ne drma...ne prima toplotu suvise a dovoljno je debeo da bi umanjio vibracije...ekperimenta nikad kraja...
 
Pa vama onda treba Cooler Master Silencio kucishte. Mislim da bi vas jeftinije koshtalo nego da ga tapacirate sami.
 
Pa vama onda treba Cooler Master Silencio kucishte. Mislim da bi vas jeftinije koshtalo nego da ga tapacirate sami.

Kupim Silencio i oprostim se od promaje u mom kucistu zarad malo tiseg kucista i vece temperature u njemu!?
Neka 'fala! :D
 
Pa gde si ti osetio promaju bez da je chujesh? Molim vas kolega :)
 
stavio sam zensku carapu preko ovog venta na stranici koji je intake,znaci zategao je preko gumene podloske koju sam pre toga postavio na ram venta i sve zajedno usrafio na stranicu...ne znam koja je gustina carape u pitanju,devojka misli da je 30-40..:) Uglavnom ne treba da bude gusca od toga...nema vise onog iritirajuceg zujanja venta iznad 1000 rpm-a a i verujem da ce srediti bar malo ulazak prasine...sve zivo sam probao da bi podigao brzinu venta a izgubio to zujanje i nije bilo sanse.SickleFlow je iznad 1000 zujao,evo sada na 1400 nista,samo hujanje vazduha...
 
Treba mi pomoc u odabiru 80mm ventilatora. U kucistu sva 4 ventilatora su prestala da rade, pa sad imam samo jedan koji uvlaci vazduh i on, iako radi odlican posao(bas se oseca i graficki prija) je bucniji od celog racunara u load-u.
Znam da Noctua NH-R8 vaze za kvalitetne ali kostaju 1500 dinara!!! Za pare koje bih potrosio na opremanje ovog kucista mogu da kupim novo i bolje opremljeno kuciste.
Da li bih trebao da gledam CM ventilatore(oni imaju bas dobre 120mm ventilatore) ili su njihovi 80mm isti kao i svi drugi?
 
kako su restala da rade ?
 
Radili su 24/7 4 godina. Nisu ni bili neki kvalitetni, prvi mi je crko tokom prve godine koriscenja.
 
Radili su 24/7 4 godina. Nisu ni bili neki kvalitetni, prvi mi je crko tokom prve godine koriscenja.

Ja imam problem sa xigmatek-om plavim, ima dva komada, namestim 45 % ilinesto manje u speed fan, jedan se vrti drugi ponekad samo stane..i onda moram povecam napon da bi se opet pokrenuo..nije star ni pola godine..:/
I ne bi mi bilo cudno da pre nije radio i na 35 %..sta je fazon ?
 
Zameni im mesta, mozda se kontakt gubi, ako ne onda je feler u pitanju .
 
Fazon je da imaju minimalni radni napon. Zavisi od modela, ali retko koji ima deklarisan min napon ispod 7V. 45% je blizu 5.5V. Neke ploce ni ne dozvoljavaju nize od 60% sto je priblizno tih 7V.

btw, sad vidim neke nove xigmatek ventove.
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=137&type=specification

ako su specifikacije tacne, ovo ce biti fantasticno za cpu jer moze da se kaci i na 12cm. Kosta oko 15e sto uopste nije malo, ali uz ove performanse se verovatno isplati.
 
Poslednja izmena:
Znam ja da imaju min radni napon, logicno..al Oba idu na isti prikljucak na ploci, tako da oba dobijaju isto struje..jedan radi najnormalnije i na 35 % drugi zeza vec na 45 %...Probacu da im zamenim mesta da vidim da nije do polozaja ili sto rece kazanova prikljucka...
A ne bi bila frka sve ovo, da kuleri nisu bucni...-_-
 
Poslednja izmena:
Fazon je da imaju minimalni radni napon. Zavisi od modela, ali retko koji ima deklarisan min napon ispod 7V. 45% je blizu 5.5V. Neke ploce ni ne dozvoljavaju nize od 60% sto je priblizno tih 7V.
btw, sad vidim neke nove xigmatek ventove.
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=137&type=specification
ako su specifikacije tacne, ovo ce biti fantasticno za cpu jer moze da se kaci i na 12cm. Kosta oko 15e sto uopste nije malo, ali uz ove performanse se verovatno isplati.
Wow 90cfm na 1300rpm hmm? Ako je ovo tačno uzimam da probam. Subtractor ajde ako uzmeš javi utiske. Pozz.
 
Pa nemam gde. trenutno ih nema kod nas. Mislio sam da posle nove godine pitam emmi da li mogu da ih uvezu, ali ce to verovatno da potraje. 2 komada bi kostala preko 3k sto mi je previse u ovom periodu novogodisnje besparice. Inace sam se bas zestoko nameracio. videcu jos da li ce ostali da izbace nesto slicno (hibridni bearing type i fanci peraja koja verovatno nisu puno bolja od klasicnih :D) sa nizom cenom.
 
Baš sam gledao nema ih ni ovde kod mene. Samo u USRA:). Ako nabavim javljam.
 
Poslednja izmena:
Ali je buka 27dbA
 
Svuda ga prikazuju kao da zaista ima 90cfm sto verujem da je realno +/-10%, jer vec postoje 14cm ventilatori slicnih performansi, e sad za ovaj......
Npr ovaj a i cena je slicna: http://www.aquatuning.de/product_in...r-NB-BlackSilentPRO-PK3---140x140x25mm--.html

Al' je taj vent na 1700RPM, a Xigmatek na 1200. Noctua 14FLX na 1200RPM gura 110m3/h. Ne bih rekao da su ovi iz Xigmateka uspeli da naprave ventilator sa 50% vecim protokom, bez povecanja buke u odnosu na Noctua :D
 
Nazad
Vrh Dno