Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

P12 PWM PST, ako navataš rev. 4...
Mada, i ARGB verzija je dobra kupovina.
 
ako idem na varijantu a-rgb ?
jel Artic P12 PWM isti kao taj gore samo sto je naravno skuplji ?
Sve zavisi jel hoces ili neces RGB. PST ako hoces daisy chain ili ako imas kontroler onda ne moras.
 
Narucio PST verziju obicnu bez RGB-a
Videcemo kako ce da se izbore sa dve 3090-ke u kucistu 🔥
 
meni malo cudno da neko ko kupuje tako skup hardware kupi jeftine ventilatore
 
Meni glupo da u Lian Li Dynamic ne ide vodeno hladjenje. Koja je poenta :D
 
Cekajte polako,
Pored Lian li-a i ventova za mene kompromis sa zenom je bio stapni usisvac za nju 😁
Sta da se radi nije lako u braku sredjivati komp 😭
 
Je l' Arctic Bionix P120 značajno bolji od P12 PWM PST? Mislim, jeste što se tiče airflow-a, ali kako stoje stvari sa bukom? Ne vidim da je Arctic naveo ikakve decibele u specifikacijama na sajtu.
 
Nista posebno bolji. Mozda za nijansu tisi (nema onaj cudan zvuk na 900-1100 obrtaja). Opleten kabl. Nije vredno neke vece doplate.
 
Kakav je to čudan zvuk koji ima P12?

Ja imam Arctic Freezer i35 ARGB na CPU i stvarno je odličan za te pare. Tih je veoma, ali se čuje neko čudno zujanje kad se približim, je l' je zujanje na P12 na sličnu foru?
 
P12 ima neki šum koji se obično javlja u tom rasponu obrtaja, inače je odličan vent, pogotovo za cenu. Navodno je ispravljeno na reviziji 4 (trebalo bi da piše Rev.4 negde na kutiji) kao i na ARGB verziji...ako ti odgovara cena, P12 PWM PST ARGB (kol'ko slova, sunce ti) je odlična kupovina.

Bionix ima blagi problem sa ramom koji nije dovoljno krut pa se pri većim obrtajima javlja buka, preskočio bih ga...pomenute P12 varijante (Rev.4 i ARGB) su bolje.
 
Odakle ti to za Bionix? Istina je da je ram fleksibilniji ali sto se te buke tice, ja nisam primetio. Tri komada napred uvlace vazduh i na max rpm nema cudnih zvukova. Mozda sam ja imao srece, ali bas sa 3 komada... Problem je sto je skoro duplo skuplji od P12 i ne vredi te razlike u novcu.

"Brujanje" na P12 je jos izrazenije kada je vent na krovu kucista i izbacuje na gore. Ali za 700rsd bolje nema.
 
Verovatno se ne vrte dovoljno brzo. To kod Bionixa je na visokim obrtajima, ima jake vibracije zbog tog rama...e sad, ne znam da ti kažem od koje cifre, avaj.

Na nižim je verovatno u redu, ali ako već nabavljam nove ventove uzeo bih neki od ranije pomenutih, P12 ARGB je svega par stotina više od Bionixa...
 
Ja sam uzeo 3 komada P12 ARGB i nema ong zujanja i brujanja na srednjim obrtajima.
 
Update sta na kraju uradih...
Uzeh na kraju 7 Arctic-ovih ventova P12 PWM PST ARGB plus sam i vodeno promenio uzeh Liquid Freezer II 360 A-RGB, tako da sada imam ukupno 10 istih ventova u kucistu o_O.
AIO kuler i zadnji vent su povezani na CPU konektor, ostali ventovi su preko PWM+ARGB HUB-a konektovani na CPU-OPT konektor ploce tako da svi ventovi rade preko istog kontrolera.

20240227_122432_02.jpg
Kontrolu ventova radi Fan Control gde sam regulaciju odradio tako da prati temperature procesora i dve grafike. Temp grafika mi je ovde bio presudan jer 90 % vremena makinu koristim za renderovanje.

Screenshot 2024-02-28 080311.png

Sve ovo radi ko singerica, tempovima sam prezadovoljan (jedino sto ostade problem sa hotspotom jedne od grafika ali tu vrv pomaze jedino zamen pad-ova) bild je bas tih.
Ovo su tempovi nakon nekih sat vremena renderovanja sa obe grafike:

Screenshot 2024-02-28 075801.png
 
Trebalo je da sečekaš za cooler nedelju-dve za LF III
 
lako se zameni :)
 
Ja čekam da mi stigne, poručio sam 360
 
Potencijalno najbolji 140mm LCP ventilatori, odmah za petama Lian Li UNI FAN TL140 -cama




RX120_BLACK_RENDER_09.webp
990 - Copy.png556 - Copy.png
 
taman je kako treba :)

ne moze jos transparent lcp :)
 
Neka, hvala. Mrzim kad kompanije pokušavaju da nametnu neki svoj ekosistem i to još debelo naplate...ima i drugih fanova koji su dobri i tihi, jeftiniji i bez tih gluposti.
Dosta je jedan Apple...i previše.
 
Nazad
Vrh Dno