Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Zbog cega je Vegas tako skup,misim osim lajt-sou-fensi-kazino varijante?:) Kako radi,na koliko obrtaja je prihvatljiv za usi,kako hladi ili sta vec radi?:,,:
 
Zbog cega je Vegas tako skup,misim osim lajt-sou-fensi-kazino varijante?:) Kako radi,na koliko obrtaja je prihvatljiv za usi,kako hladi ili sta vec radi?:,,:
Pa prvo sama izrada venta, premazan je nekom svetlucavom metalik farbom, drugo ima 18 led dioda, kontroler za obrtaje venta na kome stoji i dugme za menjanje led fazona, ima 7 modova, od kojih su 2 za gasenje i paljenje led dioda.
Ima Twister Bearing koji ima magnetne lezajeve, predvidjen rad ventilatora je 100.000 sati, moj radi na 1200 obrtaja i ne cuje se u kucistu, u ruci na max obrtajima se cuje jedino protok vazduha, nema nikakvo zujanje motora itd a pritom na max duva k'o blesav! :D
Sve to utice na cenu.
 
da li vam se stvara neki rezonantan zvuk,zujanje i sl, na bocnoj stranici kada postavite ventilator da uvlaci vazduh u kuciste?Kada je postavljen da izduvava vazduh tog zvuka nema...da li tripujem ili...?
 
Ne tripujes ;) To ti je standardno za one satjaste rupe,pogotovo ako ti vent pravi dobar protok vazduha. To sto cujes je vazduh koji vent usisava kroz te sitne rupice i jedini nacin da to eliminises je da smanjujes obrtaje dok ne prestane :D

Da cujes Noctua-u 14-ticu kako se cuje na ovom mom 912+ HAF-u kad je montirana na stranicu. Kad je odvrnes do kraja,k'o usisivac da je ukljucen... :D
 
Ne tripujes ;) To ti je standardno za one satjaste rupe,pogotovo ako ti vent pravi dobar protok vazduha. To sto cujes je vazduh koji vent usisava kroz te sitne rupice i jedini nacin da to eliminises je da smanjujes obrtaje dok ne prestane :D

Da cujes Noctua-u 14-ticu kako se cuje na ovom mom 912+ HAF-u kad je montirana na stranicu. Kad je odvrnes do kraja,k'o usisivac da je ukljucen... :D
I jedna i druga konstatacija su sušta istina.
Jedino što se može dodati je da smanjenjem broja obrtaja smanjuješ i protok, čime se efekat postavljanja ventilatora bitno umanjuje.
Možeš pokušati da ventilator postaviš uz pomoć gumenih pritezaca ("šrafova") malo ćeš ublažiti vibracije koje se prenose na stranicu.
Kod mene su 2 ventilatora Xilence Red Wing Quiet Fan - 92mm na stranici postavljena sa XILENCE Rubber Screws (jedan uduvava,drugi izduvava) , povezana na 5 V, nije uopšte bučno.
 
smanjio sam obrtaje na 850 rpm-a koliko je trenutno i sad se ne cuje...nezgodno je kod mene jer mi je vent zavrnut na dva gornja srafa a dva donja nisu na rupama jer ih nema,mada nedostaje samo neki mm...uglavnom,elise su na rupama.:) A ne bi da busim nista...tako da,dole je prilepljen a gore zavrnut...sto se tice cevke za odvajanje 5-10mm ne bi bilo lose uopste al sa cime to uraditi ili ima nesto slicno da se pazari mozda? Sta je u svemu dosta zanimljivo...kada sam smanjio na 850 rpm-a bocni a prednji stavio na 1100 rpm-a a zadnji na 1200 rpm-a,Scythe na Ninji drzim na 950-1000rpm-a SMANJILA se temperatura sistema za 2 stepena! A dok je bocni bio na 1300-1400 rpm-a podizala se temp...znaci da taj bocni i ne mora da bude na puno obrtaja?!
 
smanjio sam obrtaje na 850 rpm-a koliko je trenutno i sad se ne cuje...nezgodno je kod mene jer mi je vent zavrnut na dva gornja srafa a dva donja nisu na rupama jer ih nema,mada nedostaje samo neki mm...uglavnom,elise su na rupama.:) A ne bi da busim nista...tako da,dole je prilepljen a gore zavrnut...sto se tice cevke za odvajanje 5-10mm ne bi bilo lose uopste al sa cime to uraditi ili ima nesto slicno da se pazari mozda? Sta je u svemu dosta zanimljivo...kada sam smanjio na 850 rpm-a bocni a prednji stavio na 1100 rpm-a a zadnji na 1200 rpm-a,Scythe na Ninji drzim na 950-1000rpm-a SMANJILA se temperatura sistema za 2 stepena! A dok je bocni bio na 1300-1400 rpm-a podizala se temp...znaci da taj bocni i ne mora da bude na puno obrtaja?!

Zanimljivo. :D
Kod mene je bocni 20 cm intake kao i napred, isto 20 cm vent, dok pozadi imam jedan 12 i gore dva izduvna, 12 i 14 cm koji su dosli uz kuciste.
Nisam mnogo experimentisao sa obrtajima da bih dobio na temperaturi, ali na max obrtajima temp proca u Prime95 i Linx-u je 40c, ploca je 26-27c, soba je topla zbog radijatora, kapiram da ima nekih 30c u njoj.
Dok mi se zadnji izduvni i dalje vrti na nekih 1100-1200 obrtaja ( Appolish Vegas je u pitanju ).
Sve u svemu, ja sam zadovoljan. :)
Cekam Aerocool Shark Devil Red Led da mi stignu pa da opet opalim neki test, mozda padne temperatura ispod 40c u full loadu. :D
 
Hadje da ponovo pokrenem pricu o arctic cooling. Vidim da ih ima ponovo pa bih da uzmem par komada jer su nahvaljeni. Trebaju mi i za cpu i za kuciste

Zasto uzeti f pro pwm verziju kada ima manji airflow od obicne f pwm (54cfm u odnosu na 74cfm)? Jos je i skuplji i deblji.
 
e vide stvarno, dobri ventovi a nisu skupi... napokon bio uvoz!
 
enermax.jpg


Stigao. :D

:) Dao si draj und cvancik jura za vent?!
 
Jedno pitanje, postavio sam dva ventilatora 120mm na dno kucista, da duvaju tacno u grafiku ali u njene venilatore, da li ce ta dva donja ventilatora sada napraviti neku vrstu pritiska na vazduh koji gpu ventilatori vec uvlace pa ce se oni okretati jos brze ili ? Ili je mozda bolja varijanta staviti da ta dva donja ventilatora izbacuju vazduh (ispod njih je mreza,u pitanju je stacker 830 koji ima tako napravljeno bottom resenje za ventove), mada ne znam na koji nacin bih tako dodatno ohladio grafiku , sto mi je i cilj, jer je malo bucna na nekih 65% obrtaja a moj prag tolerancije buke je veoma nizak pa sam tako mislio da je dodatno ohladim da ne prelazi nekih 55% obrtaja ako je moguce :)
 
Ay, ay, ay que tragedia :)
 
pa vidi kako lepo svetli :)
 
Svetli mi ceo zid iza kucista! xD
 
mozda bolje da si uzeo lampione kod chineza,mislim da bi bilo isplativije...Ej gde ima tih AC CUVENIH ventova,bas da uzmem i proverim...?
 
Ima ih u E..i-ju. Kupih pre dva dana
 
Ja isto uzeh u e..i-u, f12 pwm....Za 450din sjajno radi. Postavljen tako da vuce topao vazduh napolje.

Iako vrti na ~1300rpm, ne cuje se skoro uopste.
 
A jel moze neko da mi objasni razliku izmedju pro i obicne verzije. Pro radi na vecem broju obrtaja, a vuce manje vazduha. Zbog cega je to "pro" verzija i zasto je skuplji?
 
Pro moze da bude samo exhaust ventilator tj izduvni, nema klasican frame (okvir).
 
Da li ih je neko postavljao kao bocni intake fan?Mislim na AC ventove...da li ima rezonantnog zvuka? I da li je bolji SickleFlow CM od AC F12?
 
Svaki vent preko 1000 rpm će davati rezonantni zvuk preko saća.
 
@ppredrag

Da li bi bio ljubazan da proveris koliki je RPM kod AC F12 PWM na maximalnom naponu? Ako je moguce kod svih primeraka koje imas. Nesto mi tu nije jasno, znam da je ranije bilo deklarisano da je to 1500RPM-a, sad vidim na web-u da je to 1350 RPM-a, kao kod obicne verzije. A u opise nasih prodavaca se tek ne mogu pouzdati... Kanda postoje stariji sa tih 1500RPM-a i ovi novi koji su kao i F12 sa 1350RPM-a.

Uros vidim se izjasnio za taj svoj jedan, kaze da je 1300 RPM-a.

Hvala. :)
 
ima li negde kod nas S-Flex F (1600rpm)? ili opet moram od napolje da narucujem
 
Nazad
Vrh Dno