Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Jel ima neko one žičice za kačenje noctua ventova na hladnjak od procesora?
 
Koliko vidim, Lian Li P28 i dalje bolji a nije skup.
 
Nije baš da nije skup, na Iponu košta oko 30€ komad ili skoro 80€ za 3 komada. To je high end cena...
 
Vec neko vreme istražujem ventilatore da bi se resio zavijanja P12ica i P14ica na 1000-1300 rpm koje imam vec par godina, i režanja GPU ventilatora 4080 Gamerock modela koji je prisutan dok god radi, ali za svaki review koji pogledam nadjem mane koji ljudi posle prijavljuju po forumima i redditu.

Uzeo sam par a12x25 chromax Noctua i prezodovoljan sam profilom zvuka i kvalitetom, ali posto nema ni njih ni obicnih a12ica za manje od 4200 nigde, otpada kupovina jos 4,5 komada koliko sam planirao da uzmem. Jedina zamerka je sto sam posle 2 srafljenja vec video blago "ljustenje" plastike na jednom od njih, sto je bizarno za proizvod od 4,5k al ajd sad.

Hteo sam da bacim pogled i na T30 ali koliko vidim, nema ih nigde u prodaji kod nas, a nemam nikog ko bi mogao da mi uvozi modele iz inostranstva. Ima mnogo drugih modela kao Silent Wings 4 ali su svi blizu/preko 30e.

Kakav je trenutni konsenzus na zvuk skorasnjih Arctic modele, pozeljno iz perspektive ljudi koji su dosta osetljivi na zvuke motora i zavijanje kao sto imaju ranije P12ice? Koliko znam, crni P12 max isto ima neki budjavi zvuk zbog loptica, i samo su beli P12 max, P14 max, i obican P12 pwm rev 4 bez ovakvih anomalija (mozda i P12 pwm argb?) Da li je ovo 100% sigurno i ima li ikakve razlike u njihovim zvučnim profilima onda?
 

Ja sam zamenio "obične" p12 sa P12 PWM PST A-RGB i P12 PWM PST RGB , 3 od svakog i potpuno su tihi na svim obrtajima izuzev maksimalnim kada se nešto više čuju ali ne baš mnogo.


 
Ja sam zamenio "obične" p12 sa P12 PWM PST A-RGB i P12 PWM PST RGB , 3 od svakog i potpuno su tihi na svim obrtajima izuzev maksimalnim kada se nešto više čuju ali ne baš mnogo.

Cela RGB/A-RGB serija i P12 i P14 od prvog dana je savrsena po pitanju zvuka

Ekstra onda jedna briga manje, vidim da je p12 max bolji po svim parametrima od starog p12 u normalnom okolnostima ako je verovati reviewovima, a p12 argb isti ili za nijansu gori.

Jel bi beli FDB 12 max ili rev 4 verzija p12 bili bolji izbor onda ako mi rgb nije bitan? Beli max je malo jeftiniji u odnosu na 1 argb ventilator iz pakovanje od 3, a rev 4 p12 solidno ispod, 900 / 1500 rsd.
 
Da li uopšte možeš pouzdano da znaš da dobijaš FDB pre kupovine...?
Ja bih radije ARGB verziju, znaš sigurno da je dobar, iluminaciju ne moraš da povežeš a tu je ako zatreba...
 
Za beli koliko sam razumeo nema sumnje da je FDB, bilo je diskutabilno za P14 max, mada u pravi si svakako nemam poverenje u Arctic QC posto za svaki drugi model ispadne neki problem koji ne pohvataju revieweri 😅.

Nije isključeno da i beli ima neki defektni zvuk samo sam ga razmatrao jer deluje kao "dzabe" performans u odnosu na ostale i cenu.
 
P14 Max i P12 Max beli su FDB, po recenzijama do sad, i par utisaka korisnika.

Odnosno nisu FDB, nego Rifle (svaki Arctic je oduvek Rifle bearing unutra bio i ostao)

ARGB su sigurnija kupovina svejedno, jer je poznato kako ponasaju i koliko traju, necemo znati kakva je Max serija dok ne bude na trzistu barem godinu dana
 
Jel bi beli FDB 12 max ili rev 4 verzija p12 bili bolji izbor onda ako mi rgb nije bitan? Beli max je malo jeftiniji u odnosu na 1 argb ventilator iz pakovanje od 3, a rev 4 p12 solidno ispod, 900 / 1500 rsd.
obrati pažnju na naziv teme
 
Nazad
Vrh Dno