Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Koliko sam video ventilator drži ona plastika sa dve zakačaljke sa bočnih strana. Pošto se nijedan standardni ventilator tako ne kači, nema neke svrhe da ideš od ranjde do radnje. Bilo koji standardni ventilator da kupiš, zahtevaće malo kreativnosti da se nakači (korišćenjem vezica i slično).
 
Jeste, bas se tako kaci. Nista nosim ga u alti. Hvala max.
 
Evo ovako, uzeo sam 2 osmice da stavim sa strane. Ok zavrteo sam ih, pašu, sve je to ok, ali kako hebeno da ih napajam :s???

Ima onaj klasičan ženski kraj kabla sa 3 pin ulaza? Anyone? Hteo sam da vidim da li bi mi pomoglo oko hlađenja, ali kada sam sve namontirao skontao da nemam predstavu kako da povežem.... Help?
 
Ne kapiram, zavrteo si ih i rade i odjednom ne rade?! "Nabo" si ih u onaj sys_fan konektor na ploci jel tako:trust:?
 
ne, nigde ih nisam nabo, to je pitanje, samo sam ih zašrafio na strani kućišta :D

Gde je ****ni sys fan konektor xD? krastavac noob sam, nisam komp imao 4 godine... samo laptopove... imam ploču iz potpisa
 
Pa imas sigurno u manual-u od maticne, a pise negde kod konektora valjda...;)
 
Nije slika bas najbolja, ali samo za demonstraciju gde ti se nalaze kontektori:
attachment.php

Pored CPU_FAN headera imas jos 3, od kojih onaj 3pin PWR_FAN pored CPU_FAN headera ne podrzava regulaciju obrtaja.

Broj obrtaja regulises u BIOSu ili pomocu softvera u winu (mozes i pomocu ASUSovog AI Suite-a)
 

Prilozi

  • asus_m5a97_pro.jpg
    asus_m5a97_pro.jpg
    113.4 KB · Pregleda: 299
Hvala ti puno na ovome!!!
 
Evo opet potvrde...Chieftech Yate Loon 12-ka...nasao sam od 38mm za zadnji exaust...D12BM-12D sa Ball bearing-om,ogromna ludorija,vrlo blizu zadnjoj strani Ninje 3 pa jos bolje radi...na 1500rpm-a ga ne cujem a spusta mi momentalno temp sistema!SAMO CHIEFTECH...konacno sam zadovoljan sa ventovima,ALI uzimajte SAMO sa Ball bearing-om modele,koji u sebi imaju oznaku ''B'' a ne ''S''...logicno
 
Evo i ja da se pohvalim sa novim ventom za kuciste...ladi ko blesavo!

154036.jpg
 
hahaha ma slab ti je taj :d
 
Morao sam... :p

Salu na stranu,probao sam milion varijanti sa raznim kulerima na kucistu (radim u IT prodavnici pa mogu da se sigram) ali nikako nisam uspeo da oladim bunker iako je redovno CM kuciste,grafa mi redovno podgreva situaciju...
I drugarov cale me pitao jednom prilikom jel mi treba onako neobavezno manji vent koji ide na 220V.Kad ga doneo vidim da je onaj prastari vent sto je isao u cini mi se IBM desktop od pre cara Faraona,17cmx17cm.Ukljucim,necujno radi...
I ja lepo skinuo stranicu kucista,stavio vent na ~25cm i ukljucio: GPU sa 60 pada na 45 u radu,NB i SB sa ~50 na 38-40 stepeni,procesor je ok,on se nije ni grejao...
I tako evo vec po godine,jes da je ruzno do bola al makar ga oladi...
 
Evo i ja da se pohvalim sa novim ventom za kuciste...ladi ko blesavo!

154036.jpg

Obilazio sam ovih dana intenzivno prodavnice u centru Beograda u nameri da kupim Noctua NF-B9.
Naravno uvek sam se po ulasku u prodavnicu obraćao prodavcu sasvim jasnim pitanjem: Da li imate ventilator Noctua NF-B9?
Ne samo da ih nigde nema u prodaji, porazilo me je saznanje da u većini prodavnica za Noctuu uopšte ni čuli nisu , samo u 1 su imali par komada nekih drugih modela ventilatora ovog proizvođača, u 1 su se ljubazno ponudili da naruče pa kad stigne-stigne, a vrhunac je bio kada su mi u onoj dvostruko dobitnoj prodavnici u Balkanskoj nakon što sam postavio prethodno navedeno pitanje počeli objašnjavati da oni ne prodaju rashladne uređaje poput ovog koji je prikazan na slici.
 
Poslednja izmena:
@spectator

Noctua NF-B9 ima kod uvoznika. Pa ako ti baš treba ovaj ventilator, pogledaj kod nekog od Pinovih saradnika.
 
Neko je pitao za ove? :D

imag0114.jpg


imag0116.jpg
 
Jednom sam jedva uspeo da iskopam par komada ovih ventova i prodao sam ih u rekordnom roku, i naravno vise ih nema ni kod distributera...dobra stvar...

141085-arctic-cooling-arctic-f-pwm-3965.jpg



Noktua... nigde nisam mogao da je nadjem...
 
Svi ih hvale, mada vidim da nema ni 12tica vise. :D
Vazno je da imamo Cooler Master i Thermaltake ventove, sta ce nam ostale marke?! xD
Srecom pa sam se resio bede kupovinom ovih Coolink ventova.
 
Da AC ventova vise nema ni za leka, samo ova precenjena cuda. Ispade najbolja kupovina bluebery za 200din.:d
 
Mislim da sam ja pitao za te Coolink-ove... I dobio sam odgovor cini mi se. Kakva je tvoja ocena buke/cujnosti? Pirjatna, nepirjatna buka i koliko su ti glasni?
 
Mislim da sam ja pitao za te Coolink-ove... I dobio sam odgovor cini mi se. Kakva je tvoja ocena buke/cujnosti? Pirjatna, nepirjatna buka i koliko su ti glasni?

Na 1200-1300 rpm se ne cuju, ni protok vazduha se ne cuje a hlade bolje nego Chieftec koje sam imao na Gemini II. Fino pirkaju, pri tom brzinom full load za cpu je bio 40c u Prime i Linxu, dok je sa starim isla i neki stepen preko 50c. Proc je Phenom II 560 x2 klokovan na 4Ghz.
Ako ih "okines" na max brzinu, opet se cuje samo strujanje vazduha koje nije neprijatno ali duva ko blesavo, motori ventova se ne cuju. Isto temperatura grafe mi je pala za 4-5c, ali grafa mi je odmah ispod kulera pa malo pirka i na nju.
Iskreno ja sam odusevljen ventovima, samo pakovanje, dodaci, kvalitet, tisina, protok vazduha i lepo izgledaju. :)
Ako imas mogucnosti, uzimaj bez razmisljanja.
 
Poslednja izmena:
pa sa AC sajta moze se poruci sa nekom revolving karticom...naruciovao sam bar 5-6 puta neke stvarccice
 
Hvala Bobi4ever. :)

Di si ih uzeo, ako smem pitati?
 
Nema na cemu fr0wn3r. :D
Ortak iz Italije je porucio preko njihovog eBay-a pa je poslao meni postom ventove.
 
Coolink na 1200-1300rpm-a se ne cuju a bolji od Chieftech-a?Sta imas?Koji Chieftech,sta mu pise na nalepnici kod motora? Noctua ne valja nista,mada i prodavci nisu culi za tu firmu...nije ni Scythe spasen neznanja...Bitno da ima gomila Gigatech-a,Blueberija i kojekakvih no name ventova...najgore je sto niko od prodavaca NECE da zna o tome nego odma opale po cenama za cpu,mb,gpu,ram...strpaju to u nekog kineza od 1000 din koje ce da napaja kinez od 1001 din i SUUUPEER...ne znam sta uopste znace ''UVOZNICI'',''RECENZIJE'',''TESTOVI''? ne treba nam to...Inace,u NS-u sam ceo grad obisao,bukvalno CEO i slucajno naleteo na JEDAN JEDINI CM SICKLE FLOW,koji je bio 700 din...kad sam pitao da li i koliko cesto nabavljaju te ventove kaze prodavac imaju taj jedan vec mesecima i niko ga nije ni gledao a da mogu da naruce i nabave ga za 10-tak dana...Cekaj,jel treba za vent da cekam 10 dana?!?!? Za Gpu 15 dana...za Cpu 13 dana...za maticnu 12 dana itd itd itd
 
Poslednja izmena:
Ima li gde da se nadje ili poruci Thermalright TR TY-140 ventilator? Po review-ovima koje sam pogledao, ispada jedan od najboljih po pitanju buke i performansi, a ni cena nije nebu pod oblake...
 
@M_M

Kod nas tog ventilatora nema nigde (kao ni ostalih Thermalright proizvoda između ostalog), jedino da ga dovučeš iz inostranstva ako ti baš treba.
 
Još samo da nađem kako da ga dovučem od napolju... Možda kada bi bilo još zainteresovanih, možda bi kod nekoh domaćeg uvoznika moglo da se poruči?

Inače baš čudno da se niko još nije setio da uvozi thermalright, imaju odlične proizvode po korektnim cenama... s vremena na vreme se nađe poneki njihov proizvod, kao TRUE, HR-01+ itd, ali to je sporadično...
 
Svojevremeno sam jedva nasao Coolink 80mm vent, jedan sam i prodavao ali niko nije bio zainteresovan. Fora je sto su ventovi double ball bearing, nisu sleeve, zato su i tihi. Ja sam jednu zbudzio na tx2 umesto default cm 92mm i mnogo je tisi, protok vazduha je bolji nego na cm. Ako nekome cini 80mm Coolink neka me PM. Ostao mi je jedan, neotpakovan, trejd za par piva;-)
 
Još samo da nađem kako da ga dovučem od napolju... Možda kada bi bilo još zainteresovanih, možda bi kod nekoh domaćeg uvoznika moglo da se poruči?

Inače baš čudno da se niko još nije setio da uvozi thermalright, imaju odlične proizvode po korektnim cenama... s vremena na vreme se nađe poneki njihov proizvod, kao TRUE, HR-01+ itd, ali to je sporadično...

Imam ja taj vent. narucen sa sajta koji ti je upravo jumper postavio.
 
Nazad
Vrh Dno