Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

 

Da li su ovo ti "super-truper" ventilatori.tj najbolje što Artic trenutno ima u ponudi od 14 venitlatora?....treba mi bas RGB ne ARGB....i da li je ta cena od 43 eura za set od 3 komada OK?
 

Da li su ovo ti "super-truper" ventilatori.tj najbolje što Artic trenutno ima u ponudi od 14 venitlatora?....treba mi bas RGB ne ARGB....i da li je ta cena od 43 eura za set od 3 komada OK?
Aha, to su ti, jeste 43 eur je sasvim ok cena
 
Ja imam 6 komada ali 120mm i lepo su se pokazali. Za 0dB tl. RPM mora BIOS da podržava.
 
 
Da li su jos uvek best buy slim ventovi ovi p12 pwm pst? Vidim ima 3 pack za 2700 kod nas.
Ici ce ispod graficke, ovi od 25mm stvaraju turbulenciju.
 
Za te pare nema, rekao bih, odlični slim fanovi. Možda kod Mađara ima slim Scythe Kaze Flex, nisam siguran, ali ne znam koliko bi koštalo...
 

Da li je neko koristio ovakve USB adaptere za (case) ventilatore?

Treba mi neki što tiši (i jači) ventilator 120mm za upotrebu van kućišta,pa me zanima da li bi sa ovim radilo OK?..........i da li neko zna ima toga negde kod nas da se kupi,da ne cekam ovo nedeljama dok stigne iz Kine?
 
Napon 5v do 2,5W fan je limit za USB2, ne vidim zašto ne bi radio do tog limita. Samo su 2 žice u pitanju.
 
Uvek sam se pitao zašto su cene nekih ventilatora tolike, ali kada sam konačno dobio jedan Phanteks D30-120 odmah mi je postalo jasno. Prvo, bar duplo je teži od svakog ventilatora kojeg sam imao lično u rukama, plastika je takva da se na dodir oseća kvalitet, a propratna oprema je više nego izdašna. Još samo da mi stigne komplet od još tri ovakva i NV 5, pa da upicanim mašinu kako dolikuje. :)
 

Prilozi

  • PH01.jpg
    PH01.jpg
    197.8 KB · Pregleda: 124
  • Ph02.jpg
    Ph02.jpg
    318.1 KB · Pregleda: 113
odlicni su T30 (D30) :)
 
Imam Nzxt h710 u kojem su njegovi ventilatori. Nazad je NZXT Aer F 140mm i kad stavim ruku pozadi, na max obrtajima, nemam utisak da ima dobar protok. Da li je neko menjao taj ventilator? Koliko je bolji Artic p14?
 
Moje kućište je došlo sa Aer F 120mm. Nije mi se baš svideo zvuk koji proizvodi na većim obrtajima, pa sam ga zato promenio.
U međuvremenu sam u FanControl podesio brzine ventilatora, sa Curve Optmizer-om malo skinuo napone, pa se onda uglavnom svi vrte ispod 1000 o/min. Tako da i nisam morao da ga menjam. Na 1500 i naročito 2000 svi su glasni.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi šta se očekuje. Za moj kriterijum nisam naišao na tih ventilator (blizu nečujan) koji se tako brzo vrti. Recimo i Noctua NF-S12A, kao i NF-A12x25 su mi preglasni čim pređu nekih 1100 o/min. Imam ukupno 4 u kućištu; 2 za uvlačenje i 2 za izvlačenje vazduha, plus na cpu hladnjaku (shadow rock 3). Posebno kada se svi zavrte preko 1100, to je onda baš previše bučno. Tako da sam podesio da blizu 1000 o/min dostižu tek kada CPU pređe 70C, što se dosta retko dešava. Za grafiku je ta granica 80~85C.
 
probao sve flagship ventove od famoznih a12 25,phanteks t30 120,sve najnovije be quiet,meni se od tih naj naj fanova najbrojanih ni jedan nije dopao a pritom nisu ni jeftini,necu ulaziti u dlaku po performansama u odnosu na P12 120 svi su manje vise tu negde ali ova rev 4 od arctica izuva fan kosta 900rsd nema nikakve humove kao prosle revizije ,na radijatoru je bezobrazno tih svi nabrojani se cuju kao avioni u istom rpmu na radijatoru,kao case fan bottom u lian li EVO takodje abnormalno tiho,kao side uspravni se malo vise cuju u EVU ali to nije do njih to je do same konstrukcije kucista verovatno i rezonance ko zna,probao sam recimo u istom polozaju nove lian li sl120 v2 isto se cuju malo vise,ali kao bottom i radijator ja ne gledam dalje,set sl120 v2 je 82eur a set arctica p12 120 rev 4 je 900rsdx3 sta reci.
 
Šta, sad ih pakuju po 3 umesto 5?
Po čemu se prepoznaje da je Rev.4, gledajući pakovanje?
 
Nisam iskreno ni gledao dal ima rev4 5kom ,znam da je pre bio neki value pack od 5,pise na samoj kutiji rev 4
 

Prilozi

  • Arctic ACFAN00120A rev4.jpg
    Arctic ACFAN00120A rev4.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 60
Koristim TUF Gaming GT501 kuciste i pre par meseci sam pisao ovde u temi da je prednji ventilator poceo da se cuje i da zelim da ga zamenim.Medjutim ne mogu da nadjem odgovarajuci ventilator sa konektorom koji odgovara za moj setup.Na slici sam obelezio desni se koristi za napajanje a levi za Rgb.Na internetu ne mogu da nadjem takav ventilator sa takvim konektorom.Ako moze pomoc neki link gde ima da se uzme rezervni ne mora isti proizvodjac samo da sija isto kao i ostala dva u kucistu.
 
Koristim TUF Gaming GT501 kuciste i pre par meseci sam pisao ovde u temi da je prednji ventilator poceo da se cuje i da zelim da ga zamenim.Medjutim ne mogu da nadjem odgovarajuci ventilator sa konektorom koji odgovara za moj setup.Na slici sam obelezio desni se koristi za napajanje a levi za Rgb.Na internetu ne mogu da nadjem takav ventilator sa takvim konektorom.Ako moze pomoc neki link gde ima da se uzme rezervni ne mora isti proizvodjac samo da sija isto kao i ostala dva u kucistu.
tuf 2.jpg
 

Prilozi

  • tuf 1.jpg
    tuf 1.jpg
    282.6 KB · Pregleda: 44
To je obican 3-pinski ventilator, nista posebno.
 
Posalji neki link gde da kupim ako ne sme ovde pusti pp.
 
Nazad
Vrh Dno