Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Lian LI ventilator sa LCD ekranom ~$43 komad u paketu od 3 najverovatnije

wZSEwk6DwD9oFBDyKrrYTE-1200-80.png.webp
 
Htio bih centralizovati ventilatore, najviše zbog skrivanja kablova, neka ideja mi je da ih sve sprovedem na leđa kućišta i tu ih prikačim na NZXT controller.
Da li je preporučljivo da pumpa i fanovi od radijatora budu na taj kontoler a ne recimo standardno direktno u ploču ?
 
Ne znam da li headeri na kontroleru isporučuju dovoljno struje za pumpu...sigurnije je da ostanu na ploči, nemam poverenja u te kontrolere za takvo nešto.
 
jel moze link po pitanju cijene..
$129.99 za 3 komada.

Unifan P28 LCP (obican) - 25.90 eur u Nemackoj
Unifan P28 LCP (obican) - 74.90 eur u Nemackoj
Unifan P28 LCP ARGB - 109 eur
Unifan P28 PBT LCD - 129.99 eur

 
Poslednja izmena:
solidna cijena..strasno sta sve jos nece izmisliti i gdje turiti lcd..
 
Da, jeftinije od Phanteks, Noctua, Seasonic, bliza cena Thermaltake-u. Doduse Thermaltake izbacuje drugu generaciju Toughfan Pro LCP za radijatore za vodena hladjenja koja ce biti skuplja, a Scythe gleda da bude jos jeftiniji sa 18-20 eur za svoj Grand Typhoon LCP.

Toughfan Gen2 PRO

thermaltake_042.jpg


Dok Hyte izbacuje prvi ventilator sa ARM procesorom u sebi, 120x120x32mm LCP Hyte Thicc FT12
23rsdg - Copy.jpg

Zalman Ring-Around-Blade (verovatno nisu LCP):
zalman_014.jpg
 
Poslednja izmena:

BE QUIET Pure Wings 2 BL082 140mm high speed​


Gledam da uzmem ovakva dva za prednju poziciju kucista.

Ima li neko iskustva ovde sa njima? Napomena: ovo je 3-pin konektor verzija, nema PWM dakle.


Ekstremno visok vazdušni pritisak čini ga savršenim izborom za moćne sisteme sa vodenim i vazdušnim hlađenjem.

9 lopatica ventilatora optimiziranih za protok zraka koje smanjuju turbulenciju koja stvara buku
Dugotrajni ležaj puške daje radni vijek od 80.000 sati
Brzina ventilatora od 1.600 o/min za izuzetno visok pritisak vazduha
Protok zraka @ 100% PWM / 12V ( CFM / m3/h ) 94,2 / 160
Čak i pri maksimalnoj brzini, radi na samo 36,3 dB(A)
 

 
 
Ovo je odlično odrađeno
 
Givno, samo da se oslovodimo prokletih kablova.
 
Nije ovo ništa novo. LianLi fura to već neko vreme.


Inače, ono što je kod LianLi-a prednost i po je softver koji je jedan od manje bagovitih što se ovih zezancija tiče. iCue je sa druge strane jedan od najbagovitijih na tržištu, pa valjda će i taj segment popraviti.
 
znamo za unifan, ali ovo je malo drugacije :) nema vise analognog signala, svaki fan moze da se vrti na koliko zelis, sve povezujes na jedan mali box. jedino ti proprietary konektori... ali jbga
 
Dok se cela RGB papazjanija ne standardizuje od strane svih i ne budem vezan za skrnavi OEM softver, ne zanima me RGB.
Ako rešim da mi svetli kućište, zalepiću unutra jednu LED traku i završio sam...
 
Tako sam i ja govorio ali ovi Lian Li su baš ❤️.


PXL_20230531_213233822.jpg
 
Naravno, mene su bas smorila kucista i komponente bez bilo kakvog led osvetljenja.
Neko jednobojno, ambijentalno svetljenje u kucistu pa jos ako je kuciste donekle sredjeno i uredno ne znam kako nekome moze da bude lepse full black, rgb free i ostale varijante.
U stvari moze ali prvih nekoliko dana, posle te smori ko plovak. I ne mora svaka komponenta da sija ili ne daj boze da prikazuje sve boje vidljivog spektra u isto vreme.
Lepota je u kompromisu.
 
Bar se RGB može isključiti ili podesiti intenzitet.
 
Dok se cela RGB papazjanija ne standardizuje od strane svih i ne budem vezan za skrnavi OEM softver, ne zanima me RGB.
Ako rešim da mi svetli kućište, zalepiću unutra jednu LED traku i završio sam...


(nisam probao) - mozda bude nekome od koristi...
 
Nikakve koristi od toga, drugar instalirao i napravilo mu haos, plus traže i pare.
 
Meni Asus Aura radi odlično sa puno opcija, čak nije ni ARGB- Ja sam ovo namestio da boja ide sa temperaturon procesora. Ko voli disco može da izigrava light show.
1685600994611.png
 
Nazad
Vrh Dno