Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Kod Ugara value pack od 5 komada. Sebi sam uzeo f14 pwm pst.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima P12 pwm pst viška, neka se javi na pm, treba meni.
U principu, trebaju mi 3 ili 4. xD
Imam jedan p14 pwm pst viška takođe.
Kada sam majmun, umesto da sam kupio P12 value, na kupim p14 kada ono prc, phanteks nema kačenje za am4, pa sada moram da menjam sve, a u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od kućišta ne može 280mm aio da stane.
 
Ako neko narucuje P12 meni trebaju 2kom pa da podelimo.
 
Meni, kao sto sam napisao, jedan :)
 
Ja nisam lepo video bio umoran. nemojte F12 i F14 modele da uzimate. Iskljucivo P modele.

@Sand_Man ako ti treba samo jedan, obican P12 je sad 570 din, a P12 PWM 710 din + postarina ~250-290din. Za radijator pogotovo P model se mnogo vise isplati, tako da bi ti preporucio da uzmes preko madjara iako ce isto skoro 1000 din komad da bude.

Samo im odes na izlog, odes na najslicniji oglas koji imaju postavljen bilo Arctic Ventilator, ili moz i Arctic kuler, i trazis im ili ARCTIC COOLING P12 ili ARCTIC COOLING P12 PWM black, i to je to. Ako hoces sa garancijom za ovu cenu iznad daci ti link ako ne znas ko je Fanta, ako hoces bez garantnog lista za do 10% manju cenu, kod bilo koga drugog onda sa dovoljno pozitivnih ocena.
 
Poslednja izmena:
Samo probali danas Sunon i startuje na 4V. Napravio sam par klipića koje ću da okačim čim nađem vremena.
Uzeti u obzir par stvari. Vent koji smo testirali je bio malo faličan, tj bio je spakovan u kutiji sa 48V ventilatorima ([emoji47]), te su mu pri prvom uključivanju opreme eksplodirali elektroliti. Ali radi i dalje. Ne pegla baš šum ali vrti. Pored su bile dve stvari koje nismo smeli da gasimo. Neki frižider za kalajnu pastu i štampane ploče i neko napajanje. Ovo je praktično samo bila geto proba (potenciometar pogotovo) minimalnog startnog napona. Za toliko smo imali vremena.

Uradićemo test novog venta jer sada čovek nije imao vremena, kad budu poisključivani fridž i napajanje. Imaju uređaj za merenje protoka vazduha (to nisam ni znao) pa ćemo i to da probamo.

Vrti i na 18650 bateriji.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja nisam lepo video bio umoran. nemojte F12 i F14 modele da uzimate. Iskljucivo P modele.

@Sand_Man ako ti treba samo jedan, obican P12 je sad 570 din, a P12 PWM 710 din + postarina ~250-290din. Za radijator pogotovo P model se mnogo vise isplati, tako da bi ti preporucio da uzmes preko madjara iako ce isto skoro 1000 din komad da bude.

Samo im odes na izlog, odes na najslicniji oglas koji imaju postavljen bilo Arctic Ventilator, ili moz i Arctic kuler, i trazis im ili ARCTIC COOLING P12 ili ARCTIC COOLING P12 PWM black, i to je to. Ako hoces sa garancijom za ovu cenu iznad daci ti link ako ne znas ko je Fanta, ako hoces bez garantnog lista za do 10% manju cenu, kod bilo koga drugog onda sa dovoljno pozitivnih ocena.

Znaci ovaj F12 PWM PST ne odgovara, bolji je P12 za radijator vodenog hladjenja.

Znam ko je fanta, kupovao sam vec od njega.

A izgleda da nema niko taj ventilator na KP.
 
Poslednja izmena:
@Sandman

ARCTIC COOLING P12 PWM black---ima kod svih madjara, samo treba da pitas. Ima i PWM PST.

PST je samo dodatak na kablu za daisy chain, tj. da stavis da 5 komada u lanac, a da samo jedan ide direktno u plocu, cisto radi hedera na ploci, jer pitanje koliko koja ima.
 
A izgleda da nema niko taj ventilator na KP.

Da P12 je bolji od F12

Svi mogu da ga poruce, uvek gledaj na https://iponcomp.com/shop nadjes sta ti treba, proveris da je vreme dostave do madjara realno i nije nedeljama daleko (to stoji odmah ispod garancije pored zelenog dugmeta za stavljanje u korpu) i onda posaljes poruku fanti ili drugom madjaru i trazis da ti donese deo koji si nasao na sajtu iznad. Das puno ime dela, i cekas da ti potvrdi cenu i vreme dostave i to je sve.

Ako ima na iponcomp, narucice ti oni.
 
Poslednja izmena:
A to je onda druga stvar :)
Hvala za info obojici.

PST opcija mi onda i nije bitna.
 
Narucio preko fante.
6e po srednjem kursu, to je oko 700din + postarina preko Beksa sa otkupom, znaci izaci ce me oko 1000 din.
 



 
Poslednja izmena:
Bas si se zainatio. ;)
 
Nije to nista strasno. Ja ne cujem da zuji, cujem jak protok vazduha, sto je normalno.
Ne skici, ne zuji niti bilo sta.

Meni je to recimo nesnosna buka cak i na 4V. Snimicu sa strane venta jer je to obicno kako cujes, vent ti dodje bocno od tebe kako stoji kuciste. Tu se najbolje cuje zvuk motora jer huk vazduha nije tako preovladavajuc.

@Ppredrag
Evo zvanicno se izvinjavam, stvarno rade ispod specifikacije po naponu :) Ovi iz MicroPrinca su mi malo omanuli sa porudzbinom i nisu poslali juce nego danas. Tako da mi stizu tek u pon :(
 
Poslednja izmena:
Nije tiha prostorija. Ima tu dosta masina i elektronike koja zuji čak i na stby + snimano Šomijem. Ulica je pored u nivou prozora. Mislim, ceo snimak je laički urađen ali bolje uslove nemam. Imam možda još koji kratki klip pa ću okačiti.

I ovim putem ću se zahvaliti Marku, momku koji je ovo omogućio i izveo.



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ja imam jako tihu sobu tako da cu snimiti sve to sa kvalitetnom audio opremom i meracem buke :)
Najvise me zanima poredjenje sa EK-Meltemi-em. Jeste da ce biti 3500 vs 3100 RPM, ali sta ces. Nazalost vec dugo vremena nemam kontroler koji radi na bazi napona.
 
Steta, samo 5V je bitno, to je ~1300RPM za Sunon najverovatnije po mojoj ofrlje racunici od podataka iz zvanicnog pdf-a, sto je otprilike gornja granica za obicno koriscenje.

Ako mozes da nadjes nekako da li podrzava 1A po kanalu Akyga AK-CA-25, ima za ~1800 kod madjara, izgleda da ima dovoljan voltage range za kontrolisanje.
Jako je slab izbor fan kontrolera, sve drugo ispod 4000 din ili ce da progori na Sunon ili ne moze na 5V, ... 2 Akase su 3800 kinti, ... mislim sa tom cenom vec sustizu aquaero, ...

https://iponcomp.com/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/huto?134=1399&sortOrder=olcso

Slicno ocajna situacija i na newegg.

Ponudio bih da pozajmim moj Bitfenix Recon, ali min voltage range je 6V, tako da otpada i + je 10W po kanala ako se secam, a Sunon je 10-12W.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam CM 240 Lite, bem ti seme, kakav je ovo avion.
Pa ovi ventovi su nepodnosiljivi.
Oni zuje kao da kostaju 3e, nebitno 500rpm ili 2000rpm.
A, nece moci ovo ovako, ima da bacim ovo u pm.
 
Svesno si uzeo Coolermaster AIO, sam si kriv [emoji14]

Vrati to i uzmi neki Noctua/Scythe/Arctic vazdusni, dok je vreme :D
 
Jok, samo cu bionix da uzmem p12, znas koliko me zabole. Pumpa se ne cuje, to je bitno, a ventove sam ocekivao. Ne ovoliko zujanje, ali *mjau**mjau**mjau*, sta da se radi.
 
Smorio sam se kad sam video da ovi Sunoni dolaze bez fan konektora, samo gole zice. Moram sad da rastavljam neke stare ventove :(
 
Sad sam video da ti Sunoni idu u laptopove. Takav imam na mat. ploci
2c1b75046c3a1fbb8934127676965fc3.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Stigao mi je P12 PWM od fante.
Dobio sam i madjarsku garanciju (bez fiskalnog) uz njega.

Izaslo me 1060 dinara (710 + 350), preko Beksa.

Kaze da ne salje preko PE sa otkupom, jer ovi javljaju drzavi (poreskoj) kada neko salje mnogo :)
Mogao sam ici uplatiti do banke gde ima racun, pa bi me ptt izasla 150din, al cekanje u redu ne vredi tih 200din ustede :).
 
Poslednja izmena:

Moraš da ih probaš, fantastični su.

Vardar @1000 rpm pravi finu buku na radijatoru(možda gura više vazduha), a čuje se i motor/ležaj, dok je P12 i na 1200 rpm tiši, nema vibracija i ne čuje se motor, samo vazduh.

Na oba radijatora je pull setup.

Večeras sam sklepao kantu, još izbacujem vazduh. :)


001.jpg 002.jpg 003.jpg
 
Zbunio si me sa slikama.

Tebi dve P12 odozgo uvlace vazduh od radijatora (ne guraju kroz radijator vazduh), a zadnji ventilator izbacuje vazduh ?

Ako sam dobro skapirao orijentaciju ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno