Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Fali mu to da se ovaj Phenom II 940 jedva 'ladi kad temp. pređe 25C napolju. Tada je temp. oko 60C na 100% opterećenja (video encoding), pa reko' da uzmem neki vent. koji duva i otkida zadnju stranicu kućišta kad je na maks. broju obrtaja. :) Uporedo, imam jednu 12-icu koja napred ubacuje vazduh i dve 8-ice koje pozadi izbacuju.

Inače, dobar je LC-ov standardni vent. Bolji od standardnih CM-ova i Xigmatek Red Blade-a.

Hvala lepo na ponudi za probu, ali pošto nisu mnogo skupi ventovi, jurim onda Kukrija, pa ako njega ne nađem (pošto ga slabo nalazim u prodaji), uzeću Blade Master.

Temperatura je ok, nema potrebe za ventom.
 
Nije buka frka, meni čak nije smetao ni stock kuler od ovog Phenoma kada duva na maks. E sad, ako je JetFlo neka turbina od koje ću da osedim, zayebi to. :D

Pogledaću kasnije par review-a, pa ću svakako videti šta i kako.

Hvala na predlogu.
 
Nista nije bucnije od stock Phenom hladnjaka, pa ako ti on nije smetao, onda ce ti JetFlow biti mala maca :D Ali zata kada uzme da duva, izuva na 2200rpm i ima veliki potisak. Za nizi rpm i dobar balans buke, protoka i potiska onda Blade Master ili Sickleflow, to od cooler master proizvoda, dalje nisam testirao :)
 
@ ppredrag

U pravu si, gledao sam ovih dana 856.000 ventova i sa nekim sam pomesao. Trazim neke 12-ice da zamenim moj intake, ima na kraju da porucim gentle typhoone. Oplakacu te pare ali toliko su bolji od svega drugog. Nasao neki tipovi narucuju od Nidec-a.
 
Nista nije bucnije od stock Phenom hladnjaka, pa ako ti on nije smetao, onda ce ti JetFlow biti mala maca :D Ali zata kada uzme da duva, izuva na 2200rpm i ima veliki potisak. Za nizi rpm i dobar balans buke, protoka i potiska onda Blade Master ili Sickleflow, to od cooler master proizvoda, dalje nisam testirao :)

JetFlo onda. :)

Hvala svima na predlozima. Gledaću da ga pazarim u narednih par dana, pa javljam rezultate.
 
Imas 4 verzije, crveno, plavo, belo i bez led svetla. Cisto da obratis paznju kad kupujes...
 
Iste potpuno.
 
Kupio bi ja taj kukri,video sam da ga pominjete,ali ga nema u bg.A bas da idem do Cacka....
Tako da jedino taj jetflo...
E sad malo me nerviraju ventovi na mom kuleru bukvalno se mrcvare koliko se vuku..Onaj sto sam dobio uz kuler toliko se sporo vuce da mi se cini da klopara:d..
Sve sam lepo povezao.A u biosu nigde ne mogu da nadjem da setujem ventove.
 
Mislim da je cak ok i ovaj Cm blade ali ne umem da setujem u biosu da duva brze pa mi deluje kao da se okrece ko rastimovan tocak.
On mi stoji na kuleru da izbacuje vazduh.A ubacuje mi vazduh F12.
I jedan i drugi sam prikljucio na plocina cpu fan prikljucak.
 
Oni su 4-pin i sama ploca ih regulise u odnosu na temp procesora. E sad verovatno imas na toj ploci negde da modifikujes tu krivu, ali stvarno ne bih mogao da ti kazem za Gigabyte gde se nalazi.
 
Evo uzeo sam kukri.Odlican vent.Samo jos da dokucim kako se namesta da duva jace.
Ali generalno termalna margina u amd overdrive je skovila sa 14c pod opterecenjem na 24c
 
Evo jos jedan update.Nasao sam u biosu kako da iskljucim da mi ploca regulise fanove.Na kuleru imam p&p napred mi je Kukri na pozadi mi je F12,vrte se na maksimalnom broju obrtaja jedino sto se cuje je vazduh..
Termalna margina mi je na 52-55c bez opterecenja a sa opterecenjem mi je na 25c (pre je bilo 14-15c)..
Onaj Blade ventilator sam stavio sa strane da ubacuje vazduh koliko toliko,kad sam ga stavio na maksimum,devojka je dosla iz kuhinje da me pita sta se desava od buke:d,tako da dobro sto sam ga zamenio,jer je ocigledno pred riknjavanjem.
Uglavnom za vikend testiramo oc:p
 
Jel ima neko preporuku za 14cm fanove.Ja sam nasao F14,ali moze i drugi predlog ako ima bolje za slicne pare.
 
Noctua A15 je najbolji u ponudi kod nas. Manje vise kopija Thermalright TY ventilatora. Steta sto njih nema kod nas, jer su duplo jeftiniji od noctua.

F14 je los koliko se secam. F12 je s druge strane prilicno dobar kao case fan. Na stranu sve to, toliko je bedna ponuda, da je taj F14 jos i najbolji u tom cenovnom rangu.
Baci pogled i na NZXT Enthusiast FN-140RB.
 
Poslednja izmena:
Ajd da pitam???Gde da nadjem TY-143,ili ako neko prodaje,moze na PP,trebaju mi 2 moze i 3.
 
Ajd da pitam???Gde da nadjem TY-143,ili ako neko prodaje,moze na PP,trebaju mi 2 moze i 3.

Vidi preko madjara na KP, i gledaj da nadjes TY-147A (pwm kontrola) i EHFB leziste, naravno ako ti ne treba vent zbog 2500rpm. Onda si osudjen na TY-143.
 
Ma bas mi zbog tih 2500grm treba za fantexsa da idem na 5.2ghz,mada to nije za ovu temu,ipak hvala,probacu
 
Trebalo bi isto da se ponasa kao TY-143. Bukvalno kopija je, lopatice su apsolutno iste :) Jedino sto moze lezaj da pravi malo drugaciji zvuk.
a14 i ty.jpeg
 
Probao ja kod nekoliko i svi kazu da nemaju,ili ja neznam pravog ili stvarno nema niko,ajd ako iko zna nekog lika nek mi kaze da ga kontaktiram?
 
Trebalo bi isto da se ponasa kao TY-143. Bukvalno kopija je, lopatice su apsolutno iste :) Jedino sto moze lezaj da pravi malo drugaciji zvuk.
Pogledajte prilog 172265

Ja sam računao na tih dodatnih 500 obrtaja. :D

Baš me živo zanima kakvi bi bili rezultati merenja buke za NF-A15 i TY-143....

@nenad 970
Jel bi naručivao sa ebaya? Ili ti je to previše cimanja? Mislim, mogu ti ja naručiti, to nije nikakav problem. Samo neko mora da plati porez. :)
 
Poslednja izmena:
@Steamroller
Ma sta cutis covece:),ajd reci ti meni koliko bi me izaslo po komadu pa da vidim koliko da narucim...
 
@Steamroller
Ma sta cutis covece:),ajd reci ti meni koliko bi me izaslo po komadu pa da vidim koliko da narucim...
Buka je moja omiljena pesma :),ma odlicno sviraju TY-143 video ih kod jednog,za NF-A15 neznam,nisam ioh uzivo video.
 
Ima li kod nas da se nabavi ijedan case fan tanji od 25mm, osim ove Noctue?
Mislim, verujem ja da je to dobar ventilator, ali mi treba samo nesto da duva na hardove, posto se T ne spustaju ispod 40 stepeni, a malo mi je preterano da dam skoro 20E za devetku.
 
JetFlo onda. :)

Hvala svima na predlozima. Gledaću da ga pazarim u narednih par dana, pa javljam rezultate.

Ako ikoga zanima ishod.

Dao sam bratu LC-CC-120 za njegov i5, a sebi sam uzeo LC-CC-100.

Ono što je zanimljivo jeste da je LC120 držao 60C na 100% load-a, dok LC100 drži na 55C na 100% load-a. :D Pasta je dobro postavljena, sve je dobro nalezalo svaki put, ali eto... Ne verujem da je do spoljne temperature jer sam pratio temperature cpu-a na sličnim spoljnim temp. (oko 27C). Moguće da je do prednjeg venta koji ide preko hardova i duva spoljašnji vazduh ka LC-u. Prethodni LC120 vent je verovatno vukao više vazduha nego što je vent na prednjoj stranici kućišta mogao da ubaci, pa je pravio tu neku tampon zonu. Sada ovaj LC100 ima dovoljno svežijeg vazduha spolja, jer spoljni više istog ubaci nego što je potrebno LC-u.
 
Poslednja izmena:
Ima li kod nas da se nabavi ijedan case fan tanji od 25mm, osim ove Noctue?
Mislim, verujem ja da je to dobar ventilator, ali mi treba samo nesto da duva na hardove, posto se T ne spustaju ispod 40 stepeni, a malo mi je preterano da dam skoro 20E za devetku.

bump
 
Nazad
Vrh Dno