Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Odakle ti da uz taj ventilator ide produžni za još 4 venta?
UZ AC ventilatore, tj sami ventilatori su tako napravljeni, da na jedan konektor možeš da povežeš koliko god želiš ventilatora. Ja tako imam na jednom konektoru naređanih 5 AC ventilatora, 2 na cpu i 3 na kućištu. Ono što ti je najbitnije je buka, svi se nešto tripuju oko količine ventilatora, koja nije uopšte toliko presudna u celom sistemu, Možeš ti imati 10 ventilatora u kućištu, ali to ne znači da ćeš imati bolje temperature od nekog ko ima 4, ali ti garantuje da ćeš imati MNOGO veću buku.
 
Pa pise da uz njega ide ovaj PWM kabal. Planirano da se kaci na 4pin za CPU, ali meni su oba konektora na ploci 4pin.
Nisam znao da uz ove ventove ide i nastavak, nigde ne pise. Nisam te razumeo, na ventu ima jedan zenski 3pin za kacenje i jedan muski za dalje vezivanje? Ako je tako, onda je super.
Ove ostale ventove i ne planiram da drzim stalno upaljenim, samo za leto u dane kad temperatura ode u 40+, a najavljuju i da ce sledece leto biti takvo. Ova 3 ce biti stalni ventovi.
 
Evo ja cu ti napraviti fan splitter samo ces mi reci koliko ti treba mesta. I da znas, to nije obicna Y racva, nego neka vrsta hub-a. Muske nylon konektore (muski su oni kao na ploci) nanizem i spojim im odgovarajuce pinove. Mogu da napravim i Y racvu, ali to je prekomplikovano raditi za vise od 2 komada.
 
Hvala, ali napravicu sam, nije tesko. Ipak mora Y splitter, za ova dva koja cu sada da povezem ne mora jer su blizu, ali ako bih povezao i ove sa stranica kablovi bi verovatno bili prekratki da se sakriju. Za sada ce da radi samo 2 para zica i izolir traka. :)

Mada ako iz AC F12 ide jos jedan muski kablic za vezivanje u nizu, onda odlicno, nema potrebe za puno petljanja.
 
Poslednja izmena:
Evo samo da ti pokažem na slici kako izgleda ceo PST sistem na AC fanovima, znači u ovom slučaju imaš 3 ventilatora, prednji, na cpu i zadnji, prednji je nakačen sa svojim konektorm na ploču, na njega ide zadnji i na njega ide cpu fan i ono što ovde nije nacrtano je da se na taj isti "produžni" od poslednjeg ventilatora kači žica koja ide za rpm i tako očitavaš prm
 

Prilozi

  • 01112012522.jpg
    01112012522.jpg
    539.1 KB · Pregleda: 145
Aha, na to si mislio. To mislim da uzmem kasnije, ali to su AC ventovi sa PWM oznakom u imenu. Oni imaju taj PST produzni kabal koji se kaci na 4pin konektor (PWM). S tim sto ja ne bi morao da kacim i CPU vent tu jer su mi oba konektora na ploci PWM (sa 4 pina). Ja sam narucio ove obicne (samo F12) ventove.
 
Stigli ventovi konacno i ugradjeni. U medjuvremenu sam ipak uzeo i onaj adapter sa Y racvom jer mi trebaju 3pin konektori (hvala na preporuci). LM, hocu da odradim 7V mod posto je ovo poprilicno bucno, ali hocu da napravim prekidac za 7V/12V, pa kad je potrebno podignem na 12V da bolje hladi, dok bi po normali radio na 7V. Da li je preporucljivo da se ovo radi sa prekidacem i par puta dnevno menja dok racunar radi? Takodje, da li ce ovo uticati na DVD-RW koji je prikljucen na istom kablu (bez moda)? Modovani kabal bi se kacio na poslednji molex, a od njega bi isao prekidac, pa dalje 3pin konektori za ventove.
 
Moze na prekidac i nece remetiti ostale uredjaje na toj grani..
 
Hvala, uzimam sutra prekidac i stavljam, ovo je prebucno. :)
 
I prasine vise uvlace...
 
Ma prasinu cu da ocistim, glava me boli od fking usisivaca, mora stalno nesto da je pusteno (muzika, film, TV), samo da sakrije buku. :)
BTW, ovi AC F12 ventovi su jako dobri, bolji od ovog sto je stigao uz kuciste (Chieftec neki). Tisi su malo, a imaju bolji protok.
 
Poslednja izmena:
Pozz, ja se izvinjavam sto pitam ovo u ovoj temi, ali sam ovde video najvise razgovora o narucivanje sa casekinga, pa hocu da pitam nesto.
Hocu da narucim ovo, kako se to placa, tj da li ce mi skinuti sa kartice tih 15e+shipping ili cu platiti shipping na ruke ili sve placam na ruke?
Koliko bi kostao shipping za ovako nesto i sta da radim ukoliko dodje osteceno?
Koliko dugo trebam da cekam da ovo dodje kod mene?
Unapred hvala i jos jednom se izvinjavam sto remetim temu.
 
Odradjen mod. Nije bas sve gotovo, treba da fiksiram prekidace i posredim malo kablove, ali je sam kabal gotov, ugradjen i radi. :)
Ipak nisam radio 7V mod, vec sam uzeo stabilizator napona (8V, 1A) i povezao preko njega. Evo kako izgleda (kako bi trebalo kada i fikisiram prekidace):




Stabilizator napona je zahtevao i hladjenje pa je upao pasivni hladnjak sa stare GF4.
Takodje, napravio sam ga tako da na njega kacim onu Y racvu iz MikroPrinca i da na sva 4 3pin konektora daje 12V/8V. Jedna grana (za 4 venta) ima ovaj regulator na prekidac i to je za stalne ventove, a druga je samo na On/Off prekidacu za dodatne (letnje) ventove. Kaci se molex-om na molex napajanja i iz njega idu 2 molex-a za ventove (preko Y racve).
Radi fenomenalno, konacno tisina! :)
 
Poslednja izmena:
Nesto novo, nisam video da je bilo.

[YOUTUBE]tYciaOeuEU4[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]nLq7mAisRRw[/YOUTUBE]

PA060182.jpgTrueQuietPro120_q.jpgtrue_quiet_120_white_q.jpg

review
 
Jel zna neko gde imaju sada da se pazare AC F12 PWM ventilatori? Ja sam ih poslednji put pazaraio u gigatronu ali ih već duži period nema. U emmiu su ovi što nisu pwm, tj najbitnije mi je da ima onaj PST.
BTW sad za vikend sam čistio i sređivao malo mašinu, dotezao kablove i tako to i zamenio sam 2 cooler masterova (silent blue led) venta na TRUE-u koji su bili u push pull konfiguraciji i stavio sam jedan AC F12 vent i temperatura je na 50% brzine pala za 9 stepeni (900rpm CM 850rpm AC) tj sa 49 na 40 u idle dok mi je maks temperatura na 100% fanspeed pala dobrih 12stepeni (sa 63 na 51). Stvarno ne kapiram da je taj vent toliko bolji od ovih CM što sam imao
 
TRUE ima gusta rebra, bolje bi ti bilo da uzmes neki vent sa visokim statickim pritiskom(Zalman ZM-F3 ima kod nas) i onda ih spustis na 7v.
 
Ja bih najradije uzeo Corsair SP ventove, ali malo mi je puno para to za ventilatore, to ako ubodem neku sedmicu na loto-u (što je malo verovatno jer ne igram loto) :)
 
Jedna informacija za sve vas. Ovi Artic Cooling F12 što su sada u e**i-u nisu oni F12 od pre. Naime baš sam sad uzeo 2 komada i prva razlika je što nisu crno beli, već su skroz sivi. Druga razlika je što se ovi vrte na 1450rpm (stari su se vrteli na 1350) i po specifikaciji prave 74CFM u odnosu na 54CFM stari. I još jedna razlika, po meni glavna, MNOGO su bučni, ne mogu da se porede sa starim, sad sam ih baš testirao oba na 100% i to je kao nebo i zemlja. Sreća pa su u e**i-u dobri ljudi, pa su mi dozvolili da vratim ventilatore, pa ću da čekam bele da se pojave
 
To je verovatno F PWM CO serija.

1e1773296037ed79d22635273d70ef6a_0.png


Technical data kaze da ima identican fan speed i CFM kao i "stari" F12 ali je bucnije sto je posledica dual ball bearing motora naspram fluid dynamic kod starog.
 
Poslednja izmena:
evo kako to izgleda box2box :)
ja sam napravio grešku oba su na 1350 rpm, ali buka koju prave je neuporediva, iako piše da oba prave 0.5 Sone (šta god to bilo). Ovaj novi je duplo glasniji i huk koji pravi je neuporedivo glasniji nego stari
 

Prilozi

  • PC010032.JPG
    PC010032.JPG
    792.8 KB · Pregleda: 140
Nesto ne stima oko toga sto pise na kutiji. Na AC sajtu za stari F12 stoji 74CFM i 0.3 Sone sto je i logicno jer je FDB motor tisi od dual ball bearing.
 
po ovom poređenju pre bih rekao da je to sa sajta tačno jer su razlike u buci ogromne, znači ovaj je i na 7v bučniji nego stari na 12v, tako da neka hvala
 
evo ja da predstavim jedan kuler sa kojim sam zadovonjamn i prezadovoljan a to je Reeven ColdWing 120mm Performance 2000RPM postoji takodje i silent varijanta koja se okrece na oko 800RPM evo testa istih,inace ja imam ovaj preformance i mogu reci da duva opasno i kad se smanje obrtaji tisina a radi extra poso
featured22.jpg

timthumb.php

http://dvtests.com/?p=9640
 
Poslednja izmena:
po kojoj ceni?
 
Preporucite neku relativno jeftinu silent 12-icu za kuciste. :)
 
Ima li negde konektor za 4-pin da ide na molex? Imam AC f12...
 
Ja nisam vidjao da ima odvojeno PWM kablica kod nas, jedino uz neki AC PWM vent, uz njih idu.

@dejan#7
4pin na molex tesko, ima samo 3 pin da se uzmu. Jedino da napravis, ili uzmes ovaj 3pin na molex i polomis/iseces plastiku da vire samo pinovi pa tako povezes. Mozes i da iseces 4pin konektor i da stavis molex, mada bolje da sam sklepas adapter.
 
Pa najverovatnije da cu tako morati.Koliko sam cuo taj cetvrti sluzi samo za kontrolu obrtaja?
 
Nazad
Vrh Dno