Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Hteo bih da ubacim jos jedan ventilator u Thermaltake MS-i Commander... postavljen na dnu, da ubacuje vazduh ka grafickoj kartici..
Nazalost na maticnoj ploci, koju imam, se nalaze samo 3 pin fan konektori... da li je i u toj varijanti neki best buy Arctic P12 3pin ili imate jos neke preporuke?
 
Hteo bih da ubacim jos jedan ventilator u Thermaltake MS-i Commander... postavljen na dnu, da ubacuje vazduh ka grafickoj kartici..
Nazalost na maticnoj ploci, koju imam, se nalaze samo 3 pin fan konektori... da li je i u toj varijanti neki best buy Arctic P12 3pin ili imate jos neke preporuke?

Pa i PWM ventilator ce raditi na 3 pin konektoru, samo nece imati PWM funkcionalnost. Neke ploce mogu da kontrolisu broj obrtaja i samo sa 3 pina, zavisi od BIOS-a i softvera.
 
Da, moguće ih je kontrolisati preko DC (napona), samo što nije fina kontrola kao PWM, imaš 5/7/9/12V i to ti je...bolje nego max obrtaji sve vreme. Naravno, ako BIOS dozvoljava...
 
Ljudi, trebaju mi 2 ventilatora od 120mm za kućište, jedan napred da uvlači, drugi da izbacuje vazduh pozadi. Bitno mi je da su tihi, dao bih max 1000 din po komadu, šta je bestbuy u toj kategoriji?
 
Hvala. Koji od ova četiri?


36964319b753acc3bcc15a49335b6a2e86ca35e4a79a01abd7baf8e1f9dc1e10697e40f8.jpg
 
Donja dva imaju mogucnost da se lancano vezu. Gornja dva ne (moze Y spliterom). Inace sve ostalo je isto. Ja bih isao na fan 3 ili 4 u zavisnosti od boje koja ti odgovara. Vezes ih medjusobno, ubodes u jedan 4pin na ploci i vrte se istom zadatom brzinom.
 
Hvala ti na korisnim informacijama. Ovo je prvi put da ću staviti ventilatore na kućište, imao sam ranije jedan 120mm koji je došao sa kućištem ali sam ga skinuo kada se napunio prašine i krenuo da krči posle par godina.
 
Uzeo sam plocu koja ima samo 2 FAN outputa.
Jedan za CPU fan i jedan za kuciste.

Kako da osposobim da mi rade oba fan-a u kucistu (jedan napred, drugi pozadi).

Postoji li neki razdelnik da se kupi, i gde da trazim ?
 
Kupiš ove ventilatore koji su prethodno predloženi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
A ako već imaš ventilatore i nećeš da ih menjaš, možeš preko splitera da ih povežeš.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Hvala, necu da ih menjam, dobri su. Mislim da sam uzeo 2 komada pre nekih godinu ipo, po preporukama sa foruma.
Hlade super i dobre su mi temp. generalno
 
Hvala ljudi, reseno, bilo je samo potrebno da se setim da moze i ovako i onda da nadjem kablice iz starih kutija.
Ici ce direkt iz napajanja.
 

Prilozi

  • IMG_20201014_190848.jpg
    IMG_20201014_190848.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 162
To je najgora varijanta.
Radiće uvek na maksimumu, veća buka, kraći životni vek...
 
Ma da, kroz te sunđere ništa ne prolazi ali se skuplja prašina na njima samima, sa spoljne strane.
^ Ništa što jedan usisivač ne može da otkloni... :)
 
pozz, ja koristim neki stari Corsair H75 cini mi se... i sada sam porucio veci 240mm CORSAIR iCUE H100i RGB PRO XT -e, sada me zanima dal' cu na njega moci da prikljucim?! svoje Noctua iPPC 2000 PWM ventove koji si mi super sto se tice buke i izgleda.
 
pozz, ja koristim neki stari Corsair H75 cini mi se... i sada sam porucio veci 240mm CORSAIR iCUE H100i RGB PRO XT -e, sada me zanima dal' cu na njega moci da prikljucim?! svoje Noctua iPPC 2000 PWM ventove koji si mi super sto se tice buke i izgleda.
Malo kasnim al nije na odmet. Ja na svom h100i v2 nikada nisam koristio njegove. Nego 2 noiseblocker zabodenih direkt u plocu i kontrolisani preko asus rog front panela.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Vidis koji je najtisi mod i to je to. Ja na mom koristim brzi, jer je tisi. Vent fiksno na 1200 i to je to.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Zna li neko ovaj Chieftec tornado rgb set 3 x 120 kakav je po pitanju buke? Kakvi su to ventovi, koji mehanizam?
 
Prvo imaju 6-pinski konektor, pa ti treba adekvatno Chieftec kućište sa habom ili da kupiš paket sa tri ventilatora i habom.

Drugo nigde ne piše da su sa PWM regulacijom, verovatno nisu. Piše samo radni napon DC +7V ~ DC +12V.

Ja bi ih zaobišao.
 
Treba mi pomoc, savjet, misljenje, itd....
X63 Kraken. Ventilatori rf-ap140-fp. Do nekih 800rpm su podnosljivi, rekao bih da imaju jako dobar airflow tj sp. Ali preko 800rpm, pocinju da vibriraju. Sam motor ne cujem, ali vec na 900rpm osjetim vibracije na mastercase 5 pro i na stolu i cuje se jako iritantan zvuk koji uzrokuje to vibriranje. Na 1500rpm imam osjecaj da bi igrali po stolu. Na maks je uzas, kao da se raspada kuciste.
Trebaju mi 2 fan 140mm, da su tihi ali i da ne uzrokuju te vibracije. Godinama sam na noiseblockerima, mada mi sad nisu toliko dobavljivi, a cijena im je pojaka. Vidim ovdje svi hvale P14 Artic. Ja se nisam nikad susretao sa njima. Kod nas imaju F14, ali se moze poruciti i P14 za nekih maks 12e po fanu. Kakvi su oni po pitanju vibracija? Zvuk airflow-a mi ne smeta, najvise mi smetaju vibracije. Jel toliko dobar fan? Ili da ciljam neku Noctua? Kakvi su Redux 1200-1500 rpm?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Arctic P14 je odlican za te namene, tihi u visokim i niskim obrtajima. Sam ventilator ne moze da pravi vibracije ako nije oštećen, vibracije mogu da se stvaraju ako je lose usrafljen za kuciste, zato su dobri silikonski srafici i onda nema nikakvih vibracija.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Koristio sam sarafe koji dolaze uz X63, ventovi na radijator i za kuciste. Nema neke nauke tu, kako mislis nisu dobro zasrafljeni? Tacnije cuje se i osjeti brujanje.
Kakvi su Noctua NF-P14s REDUX PWM 12V 1200RPM po tom pitanju?
 
Poslednja izmena:
@whiplasher, kao što si i sam predpostavio, nema neke logike tu.
Ja sam pokušavao svašta, pravio podmetače od sunđeraste gume, vezivao ventilatore ovako i onako... i tek kad sam kupio Delta i Papst ventilatore rešio sam se vibracija.
Ranije sam ih naručivao sa nekom podnošljivom poštarinom sa AliExpress-a, nemam pojma kakve su danas cene.
 
Nazad
Vrh Dno