Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Može da se kontroliše 4pin na DC/voltage regulation u BIOS-u ako ima tu mogućnost.
 
Možeš i pwm ventove kontrolisati preko voltaže samo ograničeno, tj sa pwm kontrolom ih možeš usporiti do ~20%, ovako do ~60-75% jer većina prestaju od obrću sa voltažom manjom od 7-9V, što nije dobro ako je max brzina na 12V visoka, jer ga nećeš moći dovoljno usporiti.

Ako još tražiš dobar ima KP oglas za BeQuiet, Vardar, od pre nedelju dana ako još aktuelan, pa vidi da li odgovaraju dimenzije i brzina...
 
Poslednja izmena:
Može da se kontroliše 4pin na DC/voltage regulation u BIOS-u ako ima tu mogućnost.

na tom sys2 fan headeru sad stoji 3pin fan(pull na cpu kuleru) i sasvim se normalno kontrolise speedfanom. to je jedini izlaz koji se moze kontrolisati i radi. al sad ovo sto napisa rick, ako ne moze da se obori jetflo bar na 1300-1400 to mi onda i nije najbolja opcija. :p
hteo bih taj pozadi da bude sa osvetljenjem kao i napred, kad je vec ovo kuciste ali slab izbor kako vidim. jel ima nesto jos slicno kao jetflo po karakteristikama a da moze da se nabavi?
za napred bih 2 14tice samo one bi se najverovatnije vrtele max tako da ne znam sta je pravi izbor ali njih cu svejedno kasnije tako da mi je prioritet za pozadi nesto sto moze ici do 90+cfma.
 
Poslednja izmena:
Treba mi hitno odgovor.
Sta uzeti Be quiet Pure Wings 2 PWM ili Noctua NF-P14s redux?
Obe su 14-ice, isao bi napred, na celo kucista.
 
Ja narucih 2 jetflo-a ali kako citah i nije pozeljno kontrolisati ih voltazom preko 3pin header-a..


Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Treba mi hitno odgovor.
Sta uzeti Be quiet Pure Wings 2 PWM ili Noctua NF-P14s redux?
Obe su 14-ice, isao bi napred, na celo kucista.

Ako uvlače i ako imaš filter ispred njih, treba ti vent koji ima što veći statički pritisak (SP). Mislim da je tu Noctua bolja, dok je Pure Wings verovatno tiši (i jeftiniji) od ta dva. Ako su ti performanse bitnije, Noctua. Ako ti je bitna tišina ili cena, BeQuiet.

Ja narucih 2 jetflo-a ali kako citah i nije pozeljno kontrolisati ih voltazom preko 3pin header-a

Probaj sa nekim voltage adapterom od drugih ventova, poput onih za Noctue...
 
Poslednja izmena:
dobijam uz njih adaptere, al ja porucih noctuine racve i produzne da bi ih kontrolisao posto ce mi trebati i tih 2000rpm letos za ovaj sto ide pozadi.
 
Nikad ti nece biti potrebno tih 2000rpm.
 
i ja se nadam, ali letos je grdno(nemam klimu, balkonac i ceo dan u suncu) a i ocu jos da izmrcvarim ovu platformu dok se srede cene(posle neki ryzen 2 ili i5 8gen), zato pripremam kuciste ali opet ovaj quad ovako klokovan i gtx660 mnogo toplote prave i pretpostavljam vise nego bilo sta sto ce ici naredno u kucište).
 
Poslednja izmena:
Ako kućište ima samo jedan izbacivač vazduha možda i hoće trebati tih 2000RPM:trust:
 
Poslednja izmena:
da, to je taj jedini, ma sad je vrelo ne mozes da drzis ruku gore u igrama i testovima, kao plotna, a jos treba napona da se vrati prethodni klok. :d
 
Vise sam mislio da to nece biti podnosljivo, a ne potrebno [emoji4]
 
uglavnom mi treba dok igram nesto tako da racunam da tad nece smetati, posebno sto sa sluskama uglavnom igram.
 
oba jetflo-a sam prikacio na taj jedan header koji ima 4pin-a a pre toga je kontrolisao i 3pin a izgleda moze i pwm posto raspon ovih jetflo-a je sad od 600-2400. e to me zanima kako idu do 2400 ili to pogresno pokazuje zato sto su dva na istom header-u. dal ih mogu zeznuti ako se oni stvarno voze na 2400?
po specifikaciji je od 800-2000.
ja ih prakticno na tom headeru mogu ugasit pomocu speedfan-a.
inace, ivanbass1 je u pravu preko 1500-1600 mi je nepodnosljivo vec, na ovih 2300-2400 koliko idu na max stvarno su glasniji od frizerskog fena.
 
Poslednja izmena:
Imao to na jednoj Gigabyte ploči. Znači može.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ne razumem bas sta moze? :D
 
oba jetflo-a sam prikacio na taj jedan header koji ima 4pin-a a pre toga je kontrolisao i 3pin a izgleda moze i pwm posto raspon ovih jetflo-a je sad od 600-2400. e to me zanima kako idu do 2400 ili to pogresno pokazuje zato sto su dva na istom header-u. dal ih mogu zeznuti ako se oni stvarno voze na 2400?
po specifikaciji je od 800-2000.
ja ih prakticno na tom headeru mogu ugasit pomocu speedfan-a.
inace, ivanbass1 je u pravu preko 1500-1600 mi je nepodnosljivo vec, na ovih 2300-2400 koliko idu na max stvarno su glasniji od frizerskog fena.

800-2000 RPM (PWM) ± 10%, nek bude 2200, zavisi i od ograničenja protoka vazduha koje ima ispred i iza sebe i kako su u CM testirali, a i ti senzori nisu baš pouzdani, ako hoćeš tačnije može ovako.

Mada i tu isto pokazuje:
 
Poslednja izmena:
pa da , eto i njemu ide do 2400, pominje da mu nije jasno kako idu do 2400 a 2000 na kutiji. al dobro to je to. do 1700 su podnosljivi nekako, preko, samo ako bas mora.
 
Meni su ti ventovi nepodnosljivi i na 700, a kamoli 1700 :D
Horror.
 
Haha, jesu horor. [emoji16]
Al zato mirne glave sluske na usi i fortnite letos na 40 stepeni napolju, bez brige. Kuciste je katastrofa sto se tice ulaznih prostora za vazduh( za prednje ventilatore) ova 660 tacno izbacuje vruc vazduh kuleru od procesora koji je klokovan na 3.9 i tako da ne isprzim ovo sve, ram je na 2.2 bez hladnjaka najobicniji.[emoji23]
A i kuler procesora nista posebno.
Tako da za sada mi treba ovako nesto a za kasnije ce to biti na podnosljivih 1100 fixno sa nekim ryzenom sto planiram.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozz ljudi, imam napajnje Combat Power CP-650w, e sad trebao bih zamenit ventilator. Napajanje ima prekidac da automatski kontrolise ili da vrti na najbrzim obrtajima. Vnetilator je 12v, 0.46a. Koj bi ventilator bio prikladan ovom fabrickom? Ja se ne razumem bas u ovo. 120mm je vnetilator
 
Poslednja izmena:
Neki sa što manjim startnim naponom. Artic F12 (3pin) je sa svojih 2,7V za start poprilično siguran izbor.
 
Pozz ljudi, imam napajnje Combat Power CP-650w, e sad trebao bih zamenit ventilator. Napajanje ima prekidac da automatski kontrolise ili da vrti na najbrzim obrtajima. Vnetilator je 12v, 0.46a. Koj bi ventilator bio prikladan ovom fabrickom? Ja se ne razumem bas u ovo. 120mm je vnetilator

Bitno je koliko obrtaja ima vent i koji protok. Koji su razlozi, zbog kojih menjaš?
 
800-2000 RPM (PWM) ± 10%, nek bude 2200, zavisi i od ograničenja protoka vazduha koje ima ispred i iza sebe i kako su u CM testirali, a i ti senzori nisu baš pouzdani, ako hoćeš tačnije može ovako.

Mada i tu isto pokazuje:


Ne vidim zašto bi terao JetFlo (ili bilo koji vent u normalnim uslovima) na tolikim obrtajima, osim ako služi kao CPU fan. A i kao takav se neće često vrteti toliko brzo a i onda će biti u kućištu. Dakle, buka će biti mnogo manja od onoga što obično pokazuju na ovim testovima. Pogotovo ako ga testiraju samo na max obrtajima. Pravi pokazatelj su testovi koji imaju krivu protoka i buke na toliko-i-toliko obrtaja, pa se može videti (ili čuti) kako se ponaša na 1000/1200/1400 RPM, na primer, što bi bile realne brzine na kojima bi se vrteo ako služi kao case fan. 1400 RPM bi bila maximalna brzina na kojoj bih vent koristio u kućištu, a ne na CPU kuleru, verovatnije na 1000-1200. Na tim brzinama bi se manje čuo sam vent a više strujanje vazduha kroz rebra kulera/radijator/filter za prašinu...

Inače, u ovom videu mi nešto bode oči: ventovi su dosta viši od samog kulera, bukvalno trećina venta štrči iznad kulera. Dakle, gornja trećina duva u prazno, u sredini su osovina i motor, znači bez vazduha, i tek donja trećina zaista radi nešto. To je bitno zbog dve stvari. Jedna je buka - ovako namešteni ventovi će zvučati drugačije nego da su lepo upareni s kulerom. Druga je efikasnost - veći deo ventilatora uopšte ne duva kroz kuler...Ok, ovo je samo demonstracija za neslaganje u brojevima obrtaja, ali čisto da pomenem...

Na ovom kanalu san našao fine testove, bar što se buke tiče (konkretno, za JetFlo 120mm, recimo):
 
Poslednja izmena:
Ovaj chassis 2 su njih 2. Ipak meni treba sad i 1700 kad je u sobi ugrejano za majicu i sorc kako volim. Temperature su dok igram fortnite.
a36213e289d349539bb00cc60e9e42e8.jpg
06a97dd6c16f9fc270a568300f137e6c.jpg
687fb071f2f11a566c16e1ca1eedcd9f.jpg


Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije ni čudo, s obzirom da to staklo napred blokira sav usis...tek sad su se proizvođači opametili, nakon što su ih GamerNexus is još neki ribali zbog očajnog hlađenja, pa su počeli da prave i poneki model sa mrežastim prednjim panelom.

Nego, kako si sklepao to postolje za kućište, može li koja fotka? Već neko vreme se nakanjujem da odignem moj R4 od tepiha...
 
Bas tako, jos sam na onom proslom donjem busio kuciste ventilatora, al nije toliko pomoglo, mozda na ovom bi, al ipak su u garanciji. Jer toliko ima prostora izmedju stakla i lima, koliko je i debljina ventilatora.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Zamenih kompletno hladjenje na kucistu iz potpisa, napred su bile neke CM 140mm, ostali fabricki, sa 3x Arctic F12 i 2x Arctic F14.

Za ~25e koliko su izasla 5x Arctic-a(kolega sa foruma prosao bolje, dobio 3x140mm i 2x 120mm za isti novac), ovo je druga prica u odnosu na prethodno hladjenje. Necujni su ventovi skroz, naravno smanjen napon, rade na oko 900RPM 14-tice, 12-tice rade na low preko fan kontrolera na kucistu(mozda 600-700rpm, ali izvlace kao fabricki na 1k), dok ne uzmem dve racve, pa povezem sve lepo preko ploce. Na 12V vrte 1,300rpm, cuje se kao avion :D

Kakvi li su tek 2,000rpm JetFlo..
 
Nazad
Vrh Dno