Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Uzmi ipak jetflo posto si ogranicen samo na 2 venta, pwm verziju. Nije katastrofa, ali nije ni dobro, sav topao vazduh ide u krov kucista gde nemas ni jedan vent na zalost :(
 
Pa sta da mu radim, tako ga pravili bezvese, ja tad o tome nisam razmisljao, inace je kuciste bas tesko i kvalitetno. Jedino sto mi pada napamet ako moze nekako da se isece gore prostor za kuler, ali to bi trebao neko precizno da odradi.
 
Poslednja izmena:
Samo da te upozorim da je Jetflo preko 1500 rpm kao turbina. Ali duva kao mecava.
 
SickleFlow vs XILENCE COO-XPF120. TBL Fan 120x120mm Blue LED vs... dajte savete...
Ali me najvishe ubija shto ne mogu nigde da vidim postojecu specifikaciju fanova na mom kucistu(Sharkoon t28), tada bih znao otprilike shta dalje...
Da je sto manji nivo buke a shto veci protok.
XILENCE COO-XPF120. TBL Fan 120x120mm Blue LED mogu za 500 din po komaTu :)
 
Sickleflow je sasvim dobar ventilator, za ovaj xilence ne znam. Potrazi reviews po netu.
 
Citam ovde o uraganima, promajama ogromnih razmera, ja ne osecam ni povetarac u kucistu, imam 2 ventilatora u kucistu usisni 14 cm i 12cm izduvni, ja ne osecam ni izduvavanje ni uduvavanje, u kucistu nirvana.
14 tica je NZXT FN-140RB, 12-tica je Coolermaster ne znam koji dosao je uz kuciste.
Ventilatori rade vrte, ali nista ne isecam :(
 
Poslednja izmena:
Hocu da zamjenim ventilator na laptopu Asus N50Vn. Imam dvije solucije Forcecon ili Sunon? Koji je bolji proizvodjac, ili je isti djavo, oba su Taiwanska? :)
 
Poslednja izmena:
E drustvo, posle danasnje vrucine rekoh da pogledam kakve su temp. i video sam da je proc dostigao max temp od 65C (3770K) i to na default brzini...posto su oba venta na Spire thermax eclipse II riknuli prikacio sam lasticima vent iz CM Haf x kucista ovaj sto stoji pozadi 140mm...resio sam da uzmem 120mm vent a ovaj da vratim na svoje mesto da izbacuje vruc vazduh napolje...znaci treba mi neki sa sto vecim statickim pritiskom da je tih i ujedno jeftin :D kao takav sam nasao Arctic cooling f12 pwm e sad ima dve verzije F12 PWM i F12 PWM CO! Jel zna neko koji je bolji od ta dva ? F12 pwm CO bearing type: 2 BALL a F12 PWM bearing type: fluid dynamic
Jel ima neko ovaj PWM CO da iznese utiske posto obican f12 pwm vec dosta se zna o njemu ?
 
AC F12 je ok ali nije bas sampion sto se potiska tice. Ja bih na tvom mestu pre pogledao Titan Kukri.
 
Pa jeste. Moze da bude ekstremno tih, a kad zatreba, snage i potiska ima na pretek.
 
Na zalost ne postoje vise Gentle Typhooni koji su bili najbolji ventovi na svetu :(
Za male pare deluje ok cak ovaj F12. Kukri koliko vidim nema vise nigde, s obzirom da je Titan pukao.
 
ima u coputerdre*amu u cvijicevoj.imam i arctic (preksinoc krenuo da zvekece),kukri i magmu non led,od sva tri kukri ih sije po svemu i to za nekoliko klasa.naravno da je glasniji kad je brzi i pravi duplo vise potiska na maksimumu,do 1000-1200 rpm apsolutno je neprimetan,dok je arctic prozveketao,a retko je bio na maksimumu,jako retko.drugi arctic se za sad drzi. :) enermax pravi dobru promaju i lep potisak,drzao sam ga na radijatoru,ali kad sam presao na i7 nije imao funkciju a pravi solidnu buku (nije bio pwm) tako da sedi spakovan u ladici.letece i arctic samo da se nakanim da rasklapam kuciste,ionako u tom delu kucista mi i ne trebaju ventovi.
 
Po ovom testu http://www.vortez.net/articles_pages/120mm_and_140mm_fan_comparison,18.html, arctic f12 pwm je bolje resenje... za 1-2C kukri bolji a cak 11db bucniji. Gledajuci dosta testova na netu f12 je best buy za malo novca :) kao i enermax magma, zalman ZM-F3 i par jos...

Ja ipak vise verujem sebi nego testovima po internetu. Imam dva kukrija, dve f12ice (trenutno na pozajmici kod kolege) i jednu enermax magmu. Na nekoliko hladnjaka (corsair h100, nepton 240m, nh-u12s) kukri ih je tukao samo tako. F12 je ok samo kao case fan, nikako za hladnjak (da duvas u procesor bolje ces ga ohladiti nego sa tim AC). Nije za zahtevnije zadatke. Magma... meh, niti vino, niti voda. Mislim ok, ali ne vredi para.
Ne upijajte sva sranya koja pisu po internetu. Vise nego cesto su placena reklama.
 
Poslednja izmena:
Koji case vent uzeti u emmi-ju?
Troumim se izmedju ova tri:
http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-...m-thermaltake-pure-14.11.html?productId=46361
http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-...te-arctic-f14-pwm-pst.11.html?productId=49237
http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-...-enthusiast-140x140mm.11.html?productId=47515

Brine me to sto imaju 1300RPM, i iskreno razmisljam se da uzmem ovo dok ne budem pri parama pa da kupim neko kasvetno Noctua resenje.

Takodje treba mi jedan 12cm case fan(a da je jeftiniji od Noctua S12) i jedan 14cm CPU fan koji bi isao zajedno sa TY-140.
 
Ja imam jednu noctua S12-icu i tiha je koliko i svaki drugi na 800rpm, sve preko toga se cuje. Noctue nisu nista speshl da bi toliko vise platio, imaju generalno dobar odnos protok/buka i dobru garanciju uz kvalitetnu izradu.
Sto se tice 14-ica za cpu kod nas imas od boljih jedino noctue P14/A-15 i to je to. Uzasna ponuda, proveri po oglasima mozda ima nesto bolje. Taj NZXT sto si pomenuo je za kuciste, na hladnjaku za cpu ne valja.

Od 12-ica ima bolji izbor, ja preferiram CM sickleflow. Kazu da je Titan kukri sjajan, ja nisam licno testirao isti.

Sto se tice raidmaxa ne bih ga pipnuo ni stapom :D
 
bio nekad xilence crveni sa krstom,to je za male pare bio dobar vent,ali ga odavno nema.sad su najjeftinije varijante a da se ne bacaju pare kukri i sickleflow.
 
Jel moze neka preporuka za jak ventilator koji ce mi gurati vazduh kroz 212+ kuler.Po mogucstvu ne nesto preskup.Ali da bude jak potisak.
Tj ako moze vise predloga.Ja mislim da ide 120mm na moj kuler.
 
Blademaster CM-ov jeftin a solidan. I gorepomenuti kukri :)
 
Zar blademaster ne ide vec uz 212+?
 
Valjda, ne znam jel mu crko ili sta :)
Razlika je minorna, nece nista dobiti zamenom Blademastera.
 
Zamenom nece dobiti skoro nista znacajno. Kontam da mu je Blademaster pokojni pa neka proba Kukrija, nece se zayebati sigurno.
 
Koji onda, Kukri ili Blade Master? :)

Hoću ja da pazarim i zamenim default-ni na LC-CC120.
 
Sta fali tom ventu na cc120?
Blade Master sam imao a Kukri imam jos uvek i cini mi se da je ovaj drugi imao malo jaci potisak. Ja bih uzeo Kukrija, ali to sam samo ja.
Mogu da ti dam da probas (titana) ako hoces pa na osnovu toga se odluci za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Fali mu to da se ovaj Phenom II 940 jedva 'ladi kad temp. pređe 25C napolju. Tada je temp. oko 60C na 100% opterećenja (video encoding), pa reko' da uzmem neki vent. koji duva i otkida zadnju stranicu kućišta kad je na maks. broju obrtaja. :) Uporedo, imam jednu 12-icu koja napred ubacuje vazduh i dve 8-ice koje pozadi izbacuju.

Inače, dobar je LC-ov standardni vent. Bolji od standardnih CM-ova i Xigmatek Red Blade-a.

Hvala lepo na ponudi za probu, ali pošto nisu mnogo skupi ventovi, jurim onda Kukrija, pa ako njega ne nađem (pošto ga slabo nalazim u prodaji), uzeću Blade Master.
 
Poslednja izmena:
Jetflo definitivno bolje radi nego Blademaster ako buka nije problem :)
Kukri jeste malo bolji od Blademastera jer pici do 3500 obrtaja, ali razlika je verovatno stepen u vrh glave.
 
Koliko se secam Kukri ide do 2200 obrtaja, na 3500 bi mi komsiluk na vrata lupao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno