Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Koliko sam ja razumeo, imao si dosta prilike da ti neko dobavi 10cm ventove iz inostranstva, a i kod mene uvek možeš naručiti sa quietPCa. :p

Sto kod tebe? Lepo reci coveku da izvadi Intesa Internet karticu za DZ i bez depozita i nek kupi sam sa Quiet PC bez dodatnih troskova.
 
Kako ja to razmisljam i sto da cutim? Ja kupujem sebi sto mi treba sa doticnog sajta. Nije nuklearna fizika izvaditi Intesa Internet karticu, registrovati se na QuietPC i klikati na buy. Da neces ti da mu posaljes kurirom o svom trosku?
 
Kao što rekoh. Ćuuuuuuuuuuuuuttttttti!

Jako si negativan i puno smaraš matori. Moraću i tebe staviti na ignore.
Da imaš malo minerala u glavi, znao bi da čovek može napraviti sebi quietPC nalog, ubaci stvari u korpu, a ja se samo ulogujem i platim svojim paypalom/karticom. Nije nuklearna fizika, ali izgleda tebi ne ide ni obična fizika.

Da ti zaokvirim:
1. Ne plaća meni nikakav dodatni trošak
2. Paket mu stiže na adresu

Pa ti sad smaraj i dalje zašto neko neće da izvadi karticu za jedno naručivanje i zašto se ja nudim da pomognem nekome.......
 
Jesi li siguran ? Pogledaj specifikacije ovoga što sam okačio, on daje protok od čak 152 CFM na 2400 obrtaja, dok ovaj Gentle Typhoon daje samo 98 CFM pri 1850 obrtaja. Mislim na model Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-4 - 120mm

http://www.noiseblocker.de/eLoop120.php - nažalost na engleskoj verziji sajta još nisu postavili specifikacije, zato dajem na nemačkom, ali pogledaj, razumećeš sigurno. Gledaj tabelu i videćeš koliko je ovaj bolji od bilo kog Skythe 120 mm venta.




Inače, imam neko PRASTARO i LOŠE Antec kućište, u pitanju je Big Tower iz 2004. godine. Ali iako je bigtower nema puno prostora i ima mesta samo za dva ventilatora, zato i moram da iduće godine kupim nešto mnogo bolje, pošto planiram i nov komp kada budem imao para.

Svasta Big tower a samo za 2 fana. Pa iskreno bolje zameni kuciste ako mozes nego da dajes pare na high end fanove.
Ja sam u svome Antecu 900 pored svih mogucih fanova u kucistu imao i serverski fan od 120mm od 3000 obrtaja sa ko zna koliko CFM. Pored velike buke samo je napravio dzumbus i pogorsao hladjenje.
Tako da znas da ti nije sve u CMF i obrtajima vec i u statickom pritisku. I naravno lepom pakovanju, salim se ;)
 
Kao što rekoh. Ćuuuuuuuuuuuuuttttttti!

Jako si negativan i puno smaraš matori. Moraću i tebe staviti na ignore.
Da imaš malo minerala u glavi, znao bi da čovek može napraviti sebi quietPC nalog, ubaci stvari u korpu, a ja se samo ulogujem i platim svojim paypalom/karticom. Nije nuklearna fizika, ali izgleda tebi ne ide ni obična fizika.

Da ti zaokvirim:
1. Ne plaća meni nikakav dodatni trošak
2. Paket mu stiže na adresu

Pa ti sad smaraj i dalje zašto neko neće da izvadi karticu za jedno naručivanje i zašto se ja nudim da pomognem nekome.......
Ovo je forum i neces ti nikoga da ucutkujes a mozes slobodno da me stavis na ignore, veruj mi potresti se necu. U vezi sa mineralima, videli smo tvoj test kulera na koji su se svi popisali jer je glup do moshnica. Bolje se ne javljaj dalje i ne vredjaj.
 
@ppredrag i @Steamroller pokazite malo vise tolerancije i kulture u ophodjenju, da ne bi smo morali da brisemo postove i sankcionisemo neprimereno ponasanje...
Hvala na paznji.
 
Svasta Big tower a samo za 2 fana. Pa iskreno bolje zameni kuciste ako mozes nego da dajes pare na high end fanove.
Ja sam u svome Antecu 900 pored svih mogucih fanova u kucistu imao i serverski fan od 120mm od 3000 obrtaja sa ko zna koliko CFM. Pored velike buke samo je napravio dzumbus i pogorsao hladjenje.
Tako da znas da ti nije sve u CMF i obrtajima vec i u statickom pritisku. I naravno lepom pakovanju, salim se ;)

Čuo sam da neke veze ima i taj statički pritisak ali mi baš nije najjasnije kako to funkcioniše, da li možda umeš da mi malo bolje objasniš ?

Novo kućište sigurno ću kupiti ali nemam sada pare uopšte i to novo kućište je minimum 6 meseci daleko od mene...zato i planiram da kupim ovaj Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-4 vent i da ga stavim napred, gde sada takođe stoji Thermaltake vent star oko 7 godina, jedva se i vrti koliko je loš.
 
Poslednja izmena:
Čuo sam da neke veze ima i taj statički pritisak ali mi baš nije najjasnije kako to funkcioniše, da li možda umeš da mi malo bolje objasniš ?

Novo kućište sigurno ću kupiti ali nemam sada pare uopšte i to novo kućište je minimum 6 meseci daleko od mene...zato i planiram da kupim ovaj Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-4 vent i da ga stavim napred, gde sada takođe stoji Thermaltake vent star oko 7 godina, jedva se i vrti koliko je loš.

"Every fan has a performance curve which describes it's flow and pressure characteristics. The higher the pressure across the fan, the lower the flow through the fan and vice-versa. The pressure across the fan, and hence the flow through the fan, is dictated by the system in which the fan is installed. Things that impede airflow, such as small holes, heatsinks, filters, wires, convoluted flow paths, etc. cause an increase in the pressure required to drive a particular flow. The effect of this is that the more resistance you put in the path of the fan, the more the flow through the fan will drop."

Ukratko pritisak fana je najvise bitan za radijatore koji se koriste za vodena hladjenja. U zavisnosti od sirine "rupica" u samom radijatoru.
U slucaju kucista, dzabe i ako ima fan Ultra giga silent 100 CFM ako zbog sume kablova u kucistu taj vazduh ne moze da dopre do komponenti. Napravi previse pozitivan ili negativan pritisak, to jest ako se vise ubacuje nego sto se izbacuje i obrnuto.
 
Laički, akcenat je na ubacivanju vazduha. Na primer, tri intake i dva exaust ventilatora na istom RPM.

Pride na taj način imaš i manje prašine u kućištu.

http://www.silverstonetek.com/techtalk_cont.php?tid=wh_positive&area=usa

Hvala. :)

@ AstriX

Hvala i tebi. Da, imam previše kablova bez vezica, moram da ih povežem da ne landaraju okolo. Moje kućište nije baš zgodno za cable managment pa ne može da se to uradi kako treba, ali makar može da se smanji problem.
 
Poslednja izmena:
Lol! Dustless air :D Pa kako je to moguće? :D Ako mi je stan prljav onda će mi i kućište biti prljavo iznutra i od toga se ne mogu braniti ni sa kakvim filterima. Imam mačku i psa i živim prizemlju sa dosta lošim vratima i prozorima. Posedujem Level 10 GTS koji kao ima dosta dobre filtere, sa dlakama više nemam problema, ali na ventilatorima i dalje imam onaj sivi "cement" i to je samo do stana i drvenarije. Da imam PVC vrata i prozore sve bi bilo super.
 
Kao što rekoh. Ćuuuuuuuuuuuuuttttttti!

Jako si negativan i puno smaraš matori. Moraću i tebe staviti na ignore.
Da imaš malo minerala u glavi, znao bi da čovek može napraviti sebi quietPC nalog, ubaci stvari u korpu, a ja se samo ulogujem i platim svojim paypalom/karticom. Nije nuklearna fizika, ali izgleda tebi ne ide ni obična fizika.

Da ti zaokvirim:
1. Ne plaća meni nikakav dodatni trošak
2. Paket mu stiže na adresu

Pa ti sad smaraj i dalje zašto neko neće da izvadi karticu za jedno naručivanje i zašto se ja nudim da pomognem nekome.......

Matori nemoj da se nerviras,znam da si mi vec nudio pomoc i hvala ti puno...javljam ti se kad skupim lovu,pa da to napokon i realizujemo,posto ovde u Srbistanu toga nema ;)



Sto kod tebe? Lepo reci coveku da izvadi Intesa Internet karticu za DZ i bez depozita i nek kupi sam sa Quiet PC bez dodatnih troskova.

Hvala i tebi druze na pomoci, Steamroller se nudio i ranije da pomogne i na drugom forumu,stim sto sam ja bio uporan da to nabavim kod nas,al posto toga nema moracu od preko da uzmem...
Nema potrebe da se svadjate,jer obojica ste stari forumasi i ne treba takav los primer da dajete,a stim da ste obojica uceni i moze covek od vas mnogo da nauci,zato vas molim da zakopate ratne sekire, posto se evo sad ja osecam pomalo krivim za vasu raspravu.

Pozdrav dobri ljudi:)
 
Poslednja izmena:
Laički, akcenat je na ubacivanju vazduha. Na primer, tri intake i dva exaust ventilatora na istom RPM.

Pride na taj način imaš i manje prašine u kućištu.

http://www.silverstonetek.com/techtalk_cont.php?tid=wh_positive&area=usa

Ajde reci mi, po prvom dijagramu sa ovog linka, ako imam bas ovakvo kuciste (CM 690) i imam jedan vent napred da ubacuje i jedan od dole ispred napajanja takodje ubacuje, oba se vrte na oko 1200 rpm, a imam 3 venta na 800 koji izbacuju vazduh napolje, da li je to pozitivan ili negativan pritisak?
 
Pretpostavljam da zavisi od količine/protoka vazduha koji ostvaruju intake ventovi u odnosu na izduvne ventilatore i obrnuto.

U nekom idealnom slučaju, ukoliko bi jedini način da vazduh prođe kroz kućište bio kroz ventove, pri jednakoj količini ubačenog/izbačenog vazduha, to bi bilo blizu nekog "perfect airflow" scenarija.
 
Pretpostavljam da zavisi od količine/protoka vazduha koji ostvaruju intake ventovi u odnosu na izduvne ventilatore i obrnuto.

U nekom idealnom slučaju, ukoliko bi jedini način da vazduh prođe kroz kućište bio kroz ventove, pri jednakoj količini ubačenog/izbačenog vazduha, to bi bilo blizu nekog "perfect airflow" scenarija.

Trebalo, ali posto su mi svi 5.25" predvidjeni za dodatan airflow to pravi problem jer mi tuda ulazi dosta prasine :S moram tu staviti neke deblje sudjere koji nece propustati toliko vazduh
 
Teorija na stranu, prašine u kućištu uvek ima :)
 
Jes da nije vezano direktno za ventove, ali se kači na njih, mislim na ovo:

http://www.quietpc.com/qpc-filters

Pošto pojedini od vas imaju iskustva sa naručivanjem sa ovog sajta, nek mi neko kaže da li je istina da je ovaj filter za prašinu, sa linka iznad, zaista najbolji kako se reklamira ili ne ? Šta mogu da očekujem ako ovo naručim, molim da se javi neko ko ima iskustva sa ovim filterima.
 
kosta, mozes da pogledas i silverstone magnetne filtere. jako su dobri, i jako kvalitetni, laki za odrzavanje.

Čitao sam negde da ti magnetni nisu baš pouzdani jer sami magneti nisu dovoljno jaki da filter prilepe na mesto kako treba, zato se i pribojavam magnetnih...jedino ako je sigurno da su ti Silverstone baš bolji.

Vidim u komentarima kupaca, sa linka gore, da nisu zadovoljni magnetnom varijantom jer slabije prijanja.

P.S. turok, gde ima da se nađu ti Silverstone filteri ?
 
za ove odozgo sa tvog linka ne znam... ali ovi sst(imam dvanaestice) hvataju kao blesavi. bukvalno se moras pomuciti da ga skines sa kucista. odlicno su zalepljeni, lepak ne popusta, lako se peru... jesu malo skuplji, ali nisam zazalio.
u nemackoj ne znam gde mozes da ih trazis... znam gde ih ima u beogradu.

edit: ja imam ovo.
 
Poslednja izmena:
Čitao sam negde da ti magnetni nisu baš pouzdani jer sami magneti nisu dovoljno jaki da filter prilepe na mesto kako treba, zato se i pribojavam magnetnih...jedino ako je sigurno da su ti Silverstone baš bolji.

Vidim u komentarima kupaca, sa linka gore, da nisu zadovoljni magnetnom varijantom jer slabije prijanja.

P.S. turok, gde ima da se nađu ti Silverstone filteri ?

Evo ovde
 
Poslednja izmena:
Hvala, pogledaću taj link.
 
Ja sam uzeo par komada u Gigatronu onih demiflex i ja sam prezadovoljan sa njima. Sam filter (kruzni) prekriva komplet celu povrsinu ispod napajanja na CM 690 i jednu sa strane koja kada stavite 12cm vent ima jos mesta sa strane, pa ni tuda ne ulazi prasina. To da ne prijanja lepo je po meni budalastina. Cak sam probao i na plastiku da ga kacim (uz mali "adapter" koji se dobija uz demiflex tj leplljivu traku koja je namagnetisana sa druge strane i drzi jos bolje nego kad ide samo na metal)
 
Imam na procesoru ventilator AC F12PWM koji odlično obavlja posao, tih je što mi je najbitnije, podešen je da radi po PWM profilu u Asusovom Fan Xpert-u, ali počeo je da brlja detekciju broja obrtaja, čas je 0, čas 1650, čas 135000 rpm itd. Pošto je još u garantnom roku (WW) šta mislite da li da ga dam na RMA? Da li se ovo još nekom desilo? Proverio bih ga prvo, naravno, na još jednoj ploči.
 
Nazad
Vrh Dno