Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Ja sam zadovoljan Fractal Design Silent serijom. 140mm hidraulicni lezajevi, tihi a hlade dobro.
 
Pojavili se u E*** MS Industrial 120mm.

Ima Green Led model, Red Led model i crni sa plavim ventom, bez ledova.
Nisu isti kao sto idu po kucistima, barem ne kao sto su u Falconu, ovi u radnji su "reckavi".
Ako su po kvalitetu barem isti kao ovi sto idu uz kucista(i ako svetle barem isto), odlicni su, pogotovo za tih 600 dinara.

Da li je neko uzeo da proba?
 
Ima li neko iskustva sa Corsair ML Serijom ventilatora? Koriste magnetnu levitaciju, tako da bi trebalo da su prilicno tihi, culo bi se samo strujanje vazduha. Nisu uopste jeftini, a i nema ih kod nas koliko vidim.
 
Imam ja par komada, najbolji ventilatori koje sam imao. A imao sam ih mnoooogooo.
 
Cool. A kakvi su u poredjenju sa Noctuom? Ja vec 6-7 godina imam Noctua cpu kuler, i dalje sljaka kao nov.
 
Noctua ventilatori iako vrlo kvalitetni, nisu u vrhu po odnosu buka/performanse. Ne racunajuci 14-ice, A14 i A15, koji su jako dobri.
 
Jesi li probao mozda scythe grand flex? Ili novi vardar? Treba mi jedan 120mm sa maalo jacim pritiskom za koriscenje na nekih 800-1000rpm...
 
Naravno, vardare obozavam, ali ML-ovi su bolji. Scythe je ostao u proslom veku, jedini dobar vent im je bio Gentle Typhoon koji su samo brendirali a pravio im je japanski Nidec Servo.
 
Kakvo je tvoje mišljenje o CM Masterfan Air Balance ventilatorima kao nekoj dostupnijoj u nas alternativi ovim Corsair ML?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moram priznati da licno nisam koristio, ali VSG jeste i kaze da su mu dosta bolji bili master fan air pressure. Sto i nije cudno jer se u 95% slucajeva ventovi koji su okrenuti statickom pritisku bolje ponasaju u kucistu.
Za te Masterfan air pressure kaze da su ono sasvim dobri (u tabeli oznaceni sa AP, AB su air balance).

S tim da ako pogledas chart, dosta su losiji izbor na manjem broju obrtaja, bolje se ponasaju na vecem.

3FUIyDVl.jpg
 
Poslednja izmena:
Pojavili se u E*** MS Industrial 120mm.

Ima Green Led model, Red Led model i crni sa plavim ventom, bez ledova.
Nisu isti kao sto idu po kucistima, barem ne kao sto su u Falconu, ovi u radnji su "reckavi".
Ako su po kvalitetu barem isti kao ovi sto idu uz kucista(i ako svetle barem isto), odlicni su, pogotovo za tih 600 dinara.

Da li je neko uzeo da proba?


U nedostatku F12 ja uzeo 2 komada i za sada rade posao. Na 12v su poprilicno bucni ali na 7v je ok. Sto se tice protoka vazduha - cini mi se da su slabiji od F12 ali nisam siguran jer sam menjao kuciste pa ne mogu da uporedim. Vreme ce pokazati.
Jedino me nervira led svetlo ali to cu uskoro resiti makazama :D
 
Kuler na kućištu pozadi (80mm) jel treba da duva napolje ili unutra? -trenutno duva ka napolje, ali nervira me buka od kad sam promenio kućište.
 
U 99% treba da duva napolje. Napiši ti koje sve ventilatore i hladnjake imaš i njihove pozicije kako bi dobio konkretan savet. Računam da je konfiguracija iz potpisa.

Ako je bučno vidi šta je. Menjao si kućište pa može biti sve (neki ventilator, nedovoljno stegnut šraf, rasklimano kućište...). Zaustaviš ventilator prstom u sredini na sekund (NE u peraja!) pa ako prestane buka znači da je on. Otvoriš i podmažeš. Ako to ne uspe onda je za menjanje. Isto prst staviš na šrafove, pa vidiš da li su oni problem...
 
Bučno jer je neprovetreno, radi na velikom broju obrtaja, a moguće da je zreo za zamenu. Neko kućište sa 4-5 mesta za 120/140mm ventilatora bi rešilo problem.
 
Poslednja izmena:
koji ventilator mi treba za napajanje lc power 500h?? jer je ovaj glasan jeste da radi na visim obrtajima zbog slabije provetrenosti kucista, ne mogu nigde da nadjem koji je opseg ovog fabrickog da bih znao da ne uzmem prespor ventilator.
 
default kuler je 80mm a ja sam stavio 90mm i prišrafio samo 1 šaf... Skinuo sam sa nekog procesora 478 coolermaster silent 80mm, pa ću da probam sa njim šta se dešava. Uglavnom kad se stavi ruka iza to ne da provetrava nego tajfun kao da duva XD
 
stavio cooler 8 cm x 8 cm i nema buke, znači samo do kulera bio problem
 
Jel si i njega ušrafio samo jednim šrafom?

Ako nisi opet je moguće da je zbog šrafa :D
 
jok sva 4, na onaj od 9cm nije moglo da dohvati XD
Znači da je opet verovatno problem bio sa šrafovima a ne ventilatorom :)

To kao da na automobilu staviš veći točak, ne može da se zašrafi pa pričvrstiš jednim šrafom i kad, naravno, krene da tandrče točak ti okriviš njega [emoji14]
 
Dajte predlog za "best buy" ventilator od 12/14/20cm.

Ne treba mi za kućište (pravim "fume extractor" za izvlaćenje dima tokom lemljenja), pa mi je najvažniji protok vazduha i cena. Podesivost broja obrtaja (ići će preko potenciometra) je na drugom mestu, a buka na trećem :)
 
CM Jetflo. Ili jos bolje neka Delta od 2500+ RPM/38mm debljine sa oglasa
 
Delti ima jakoooo puno modela :) jedino na oglasima mozes naci posto su one mahom iz server rig-ova. Jetflo imas i 14 i 12cm.
 
Ima, ali racunaj na 30e ili vecu cifru :)
 
Nema veze, makar da znam šta i za koliki novac ima pa da odlučim :)
Ako mi bude bilo skupo uzeću jeftiniju varijatnu (pomenuti CM jetflo recimo).

Nego gde se mogu naručiti?
 
Poslednja izmena:
Zar ne mozes da nadjes "profesionalni" ventilator, imam jetflo,dobar je, vristi kao avion, ali mislim da ti on nece resiti problem, ipak je namenjen za racunar:)
 
Nazad
Vrh Dno