Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

zoki_doshs

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2010
Poruke
165
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
I7-12700f
Matična ploča
Msi pro b660-m b dd4
RAM
Gail 2x16bg ddr4 orion gray
GPU
Rtx 3060 12bg ventus x2 oc lhr
Storage
Corsair m2 NVMe 1t
Zvuk
Hi-fi
PSU
FPS Hydro k pro 850
Kućište
Raidmax x4
Noctua da, Cooler Master ne. Bar je takvo moje misljenje, nakon koriscenja oba brenda.
 
CM sam naveo zbog izgleda, noctua je svakako bolja :D... zato sam i stavio 2 kategorije (iz svake oblasti po 1 vent)... ima li neko jos koji da navede!?
 
Noiseblocker,Enermax,Scythe...
 
Scythe SS Kaze 1900rpm, ja prezadovoljan vec dugo, takodje imam jako pozitivno misljenje o CM Blade Master, jako lepo hladi na Megahalemu i radijatorima... Noctua NF12, zivo ***** po meni, da su tihe jesu, ali daleko su one od deklarisanog cfm-a :(
 
Kako moze ova braon staromodna boja Noctue da bude lepa ? To jedino moze da se slaze uz enterijer kuce neke babe i dede gde su namestaji iste boje.
 
bitan je :p
 
haha :D! Pa bitna je onima zbog modinga, a ostalima je bitna funkcionalnost...

@ R_O_N_I_N: na koje konkretno modele mislis (naveo si mi proizvodjace, jesi imao sa nekima iskustvo :))
 
Scythe SS Kaze 1900rpm, ja prezadovoljan vec dugo, takodje imam jako pozitivno misljenje o CM Blade Master, jako lepo hladi na Megahalemu i radijatorima... Noctua NF12, zivo ***** po meni, da su tihe jesu, ali daleko su one od deklarisanog cfm-a :(

I ja mislim da NF12 nije nista posebno, samo je skup i nista vise, zeznuo0 sam se sto sam ga uzeo.....
 
recite mi,postoje li ventilatori koji imaju jedno 70cfm protok vazduha,a da ne urlaju???
Imam scythe slip stream 1600rpm i meni su razocaravajuci...Hlade dobro,ali su mi mnogo bucni...Inace,treba mi za h50 push-pull kombinaciju,a leto se priblizava...

kakvi su ovima Xigmatek XLF-F1256,ima li ih neko???
 
imam ja clf dvanaestice koje su identicne po specifikacijama, izgledaju malo drugacije. ne drzim ih na 1500rpm nego na 1000rpm i ne cujem ih, a i dalje lepo hlade. ni na max nisu previse bucni. mada ne bih ocekivao neki preterani napredak u odnosu na slip stream.
 
hmm znaci noctua 120mm nije nesto ?
 
recite mi,postoje li ventilatori koji imaju jedno 70cfm protok vazduha,a da ne urlaju???
Imam scythe slip stream 1600rpm i meni su razocaravajuci...Hlade dobro,ali su mi mnogo bucni...Inace,treba mi za h50 push-pull kombinaciju,a leto se priblizava...

kakvi su ovima Xigmatek XLF-F1256,ima li ih neko???
Pa sto si ih onda uzeo? Bolje da si pazario one na 1200. :)
hmm znaci noctua 120mm nije nesto ?
I nije, a skupo ko djavo.

Ja skoro uzeh par komada Arctic Cooling F12, za bagatelnih 390 din, FDB motor, kvalitetno uradjen vent, dobar odnos buka/performanse, na max 1400 se cuje fino al duva ko blesav, na 600/700/800 RPM je prilicno tih. :)
 
@ R_O_N_I_N: na koje konkretno modele mislis (naveo si mi proizvodjace, jesi imao sa nekima iskustvo :))


Ovi su odlicni. Tihi,sa pristojnim protokom. Imam i jednu 14-ticu od NB,stoji mi u napajanju vec dugo,i na zalost prodrndala je pre neki dan....
 
Poslednja izmena:
Ja nisam znao da noctua uopste pravi neki protok vazduha.
 
Zanimljiva ideja:
Silverstone Air Penetrator
thumbnail.jpg
 
Hvala R_O_N_I_N


@Canis Lupus: ala ce se na tim "mrezivama" nakuplja prasina :D!


Mada mozda bi se pomocu odgovarajuceg dizajna "mrezice" (zakrivljenosti, velicine i dr...) mogao regulisati sum koji se javlja inace kod ventova na vece broju obtaja... em stiti vent, em ga stvara tisim...
 
hmm znaci noctua 120mm nije nesto ?

Paaaa nije da nisu dobri...igrom slučaja sam uzeo D-14 i mogu reći da u kombinaciji sa fan kontrolerom kuler radi sjajno...na max obrtajima se jjeeeddvva primećuje zvuk venta...i to 12-ice a 14-ica full silent!Više mi se čuje vent napajanja i hlađenja HDD-a nego ova gromada od kulera :)
Prijatno sam iznenađen :)
 
ajde neka preporuka za 12 led fan, potrebno je da je tiha i da je do 700 din..
 
hvala puno, uzecu sutra oba :) reci mi samo jel ovaj narandzasti svetli narandzasto ili crveno ?
 
isti su ventovi tako da uzmi boju koja ti vise odgovara ili po ceni.
inace diode su bele pa ce vent biti tacno u boji kojoj ga vidis.
 
Ako mozes stavi UV neonku, taj narandzasti izgledace mnogo bolje. Uzivo nazalost nisu tako atraktivne kao na sliku :(
 
da , da pogledao sam po netu, uzecu najverovatnije i plavi i namdzarasti pa valkda nece biti ciganjski :)
bitno mi je sam oda se ne deru previse..
 
Nazad
Vrh Dno