Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Pozdrav ljudi. Polako sastavljam novu konfiguraciju, pa mi treba mala pomoc oko odabira ventilatora za kuciste CM MasterBox 5 sa oznakom KWNN-03. Vec sam postavljao slicno pitanje i kontaktirao Fantu za p12 pwm pst, ali posto na ovo kuciste mogu i 14ice, da vidim sta bi bilo najbolje. Kuciste je doslo sa dve 12ice, kakvu kombinaciju napraviti? Da li napred staviti dve 14ice, a nazad i gore 12ice koje su dosle sa kucistem? Ima li smisla staviti dve 14ice napred, jednu 14icu gore i jednu 12icu nazad? Sta vi mislite? Jel te 14ice mogu da se kupe posebno, kod nas u radnjama ih ne vidim uopste? Hvala.
 
Pa dobro je imati malo pzitivnog pritiska u kanti.
 
Mogu se naći 14cm kod nas samo su skupi recimo ovde http://a-maze.rs/index.php?route=pr...7-v140mm/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=16 Lično volim brze ventove 2000 obrtaja minimum :D Njihovu brzinu mogu da smanjim ali spore ne mogu da ubrzam. Zavisi od brzine ako su recimo 12ice brže mogu doći napred a 14ice ako su sporije nazad i obrnuto. Ili da kombinuješ napred jednu 12 i 14 i nazad jedan od 12 i 14. Ono što je važno da je protok konstantan da nema zadržavanja toplog vazduha u kućištu već da vazduh teče. Naravno važno je i brinuti na prašinu :d
 
@ CountMike

Razumem, ali sta iskombinovati?

@ Analayzer

Cena je bolesna, a i nisam za te RGB. Samo klasika.
 
A oni LC POWER LC-CF-140 valjaju li ista?
 
Koliko vidim taj model je sa prostorom za 3x120mm/140mm napred, 1x120mm pozadi, i 1x120mm/140mm gore.

Arctic P12/P14 PWM PST paket od 5 komadi ti je jos uvek najbolji izbor.

Ako uzmes P14 vece, onda 3x140mm napred i 1x140mm gore, i to je to, drzis 5-tu u rezervi.

A Ako uzmes P12, onda 3x120mm napred i 1x120mm pozadi i opet to je to, drzis 5-tu u rezervi.

Obe opcije ce da ti zavrse posao, samo ce 140-ce da budu tise/ da ti daju bolje temp.
 
Mnogo je velika razlika izmedju 12-tica i 14-tica, gde moze 14-tica obavezno staviti.
 
Ne brini za prečnik, samo gledaj protok svakog fena.
 
Koliko vidim taj model je sa prostorom za 3x120mm/140mm napred, 1x120mm pozadi, i 1x120mm/140mm gore.

Arctic P12/P14 PWM PST paket od 5 komadi ti je jos uvek najbolji izbor.

Ako uzmes P14 vece, onda 3x140mm napred i 1x140mm gore, i to je to, drzis 5-tu u rezervi.

A Ako uzmes P12, onda 3x120mm napred i 1x120mm pozadi i opet to je to, drzis 5-tu u rezervi.

Obe opcije ce da ti zavrse posao, samo ce 140-ce da budu tise/ da ti daju bolje temp.

To je to. Hvala puno. :)
 
Sinoc odmah nakon ovih poruka sam kontaktirao Fantu, medjutim covek mi jutros javio da ih apsolutno nigde nema na stanju. Imate li neku preporuku u slicnom cenovnom rangu kao zamenu?
 
imas dve opcije, 3x pojedicna Arctic P14 PWM (PST model isto ima, samo pazi sa PST-om ako ih sve povezes jedne u drugi nece bez produznog stici na isti header na maticnoj, nije problem i da ih rasparcas, samo zavisi od maticne gde ces ubosti sve i kako ces im podesiti brzine), i onda te 3 P14-ce stavis napred, a nazad na 120mm jedan od ona 2 sto ti je dosao sa kucistem.

Druga opcija ti je kod nas da uzmes paket od 3x Thermaltake Riing 14 RGB i isto da uradis kao gore, i to ce te ispasti ~2000din skuplje od pojedinacnih Arctic-a).
 
Poslednja izmena:
Na amazon.de je akcija, 5e je komad P14 PWM. Ako imas nekog tamo da ti prosledi...
 
@ Dogzilla

Ovo oko povezivanja je trebalo da bude sledece pitanje, kad nabavim ventilatore, jer pojma nemam kako ih treba povezati da bi radili zajedno. Maticna ploca je Gigabyte x570 Aorus Elite koja po specifikaciji ima 2 konektora za sistemske ventilatore. Pitao sam Fantu da li ima bar p12, cekam da odgovori. Sad sam se pogubio i to me uzasno nervira.

@ Ostoja

Nemam nikog, nazalost.
 
Upravo sam se cuo sa Fantom, moze da nabavi P14 pojedinacno, tako da sam narucio 4 komada (3 za napred i 1 za gore). :happy:
 
Posto je u pitanju skuplja maticna, i pretpostavljam da si PWM PST modele uzeo, povezivanje ce biti laganica. Cak i da nisi uzeo PST modele, np, ima za 900 kinti u prodavnici na VipH**** sto pocinje splitter kablova(za racvanje), a i na KP ima jeftinih.

https://www.gigabyte.com/FileUpload/Global/KeyFeature/1208/images/smart-fan5.jpg

Po 2-3 ventilatora na jedan ovaj header sa plavom ikonicom i to je to. Ne mogu da nadjem koliko vati je koji header, za one koji su od 1A, to je 12W max na njima, sto je 2-3 ventilatora.
 
Hvala Dogzilla, ovo je pomoglo. Nisam mislio da odgovaram dalje u temi, da ne spamujem, na kraju sam narucio P12 PWM PST 5pack jer mi je Fanta javio da ipak imaju samo jednu p14icu na stanju. :( Ali dobro, mozda i preterujem.
Da me ubijes, ja sam bio ubedjen da maticna ima samo 2 headera.

Hvala jos jednom na pomoci.
 
I meni bi cudno jer moja ploca ima 2 headera.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nema na cemu, ne znam koji kuler za procesor imas, zavisno od toga mozes, po 2 jedan u drugi i onda u neki od ovih, i podesis u biosu, videces kad budes bio u biosu koji se vise isplate, zavisno koliko detaljno mogu da se podese brzine (Koliko se secam Gigabyte je to bas dobro odradio, i verovatno ce biti nebitno kako koji gde ubodes).
 
Kuler i procesor jos nisam uzeo, polako sastavljam. Otvoricu ja posebnu temu za ostale komponente, kad dodje vreme. :)
 
Planiram da postavim napred 2x140 (lc-cf-140 pwm) i povezem sa ovom racvom direktno na plocu. Da li ce biti previse za jedan konektor?
 

Prilozi

  • e30370b15795cdb716f647f9e4eba3f1.jpeg
    e30370b15795cdb716f647f9e4eba3f1.jpeg
    83.2 KB · Pregleda: 99
Ukoliko neko želi da uzme preko madjara ARCTIC COOLING P12 PWM ili P14 PMW, nek mi se javi u inbox da narucimo value pack od po 5 pa da razdelimo kome sta treba i koliko
 
Da li neko zna koji je startni napon P14 (3 pin, bez PWM)? Da li pouzdano startuju na 5V?
Razmisljam da uzmem value pack od 5 kom, posto kosta manje od 3x P14 Silent-a.

edit:
Znam da sajt kaze 2.1V nego mi je malo neverovatna cifra, pa da proverim ako je neko prakticno probao...
 
Poslednja izmena:
Ja cu uzeti 5 P12 PMW, potreba su mi samo 3,a 2 su višak. Ukoliko ti nekako odgovara mogli bi da napravimo neku zamenu jer ce meni biti potrebne dve p14 verzije za napred, a ne isplati mi se da kupujemo jos jedan value pack od 5 p14 ica.
 
Meni ne odgovaraju PWM.
 
neki program za merenje okretanja ventilatora mimo hwmonitor-a?
 
@Nes*

SpeedFan
Argus Monitor
Open Hardware Monitor
HWInfo
AIDA64
 
Poslednja izmena:
^tnx ovaj argus pase fino
 
Nazad
Vrh Dno