Šta je novo?

Spisak ovlašćenih laptop servisa po brendovima

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
379
Napisaću ono što znam (ili mislim da znam), a vi budite slobodni da dopunite listu, kontakt informacije, kao i lična iskustva prilikom reklamacija u garantnom roku.

28.02.2011.

Acer - System One (011 313 1010), KimTec (011 20 70 677)
ASUS - KimTec (011 20 70 677)
Lenovo - PIN (021/489-1500, 011/30-93-100), KimTec (011 20 70 677)
MSI - Pakom (011/31-80-197)
Dell - Informatika AD (011/3215-254), PIN (021/489-1500, 011/30-93-100)
Toshiba - System One (011 313 1010)
HP - BSProcesor (011 275 40 75)
Fujitsu - System One (011 313 1010)
Sony - Nema ovlašćeni servis?
Apple - Nema ovlašćeni servis?


Dakle, mislim na servis u koji se laptop šalje u okviru garantnog roka, posle toga je, naravno, stvar izbora korisnika.
 
Poslednja izmena od urednika:
Za Dell je informatika iz BG koliko se ja secam i sto se tice delova( punjaci i slicno) i za servis.
 
Zanimljivo - zovem Asus predstavništvo u Srbiji da vidim gde bi mogao da nosim na servis neki njihov netbuk, i dobijam maksimalno arogantan odgovor: "A otkud Vam ideja da bi mi trebalo da znamo to???" (arogancija je bila i u samom tonu, ne samo u pitanju, tako da sam samo spustio slušalicu)

kao i lična iskustva prilikom reklamacija u garantnom roku.

Što samo u garantnom? Dužni su da obezbede servis za svoje proizvode i nakon isteka garancije...
 
Poslednja izmena:
Za Dell je informatika iz BG koliko se ja secam i sto se tice delova( punjaci i slicno) i za servis.

Hvala, dopunio sam prvi post. Ako neki moderator ima vremena & strpljenja, neka dopuni kasnije prvi post ako bude još korisnih informacija.


Što samo u garantnom? Dužni su da obezbede servis za svoje proizvode i nakon isteka garancije...

Naravno, nemam ništa protiv da se proširi i tom informacijom. :) Mada mislim da je posle isteka garancije možda povoljnije odneti laptop u neki servis u blizini za koji imamo preporuku da dobro i brzo rešava popravke. Pitanje je usmereno da se vidi koje zapravo domaće firme stoje iza ponuđene garancije proizvođača. Svako od nas je imao neko dobro/loše iskustvo sa nekom od tih domaćih firmi, što može uticati na opredeljenje za jedan ili drugi brend.

Primera radi, pojma nisam imao da Dell servisira Informatika za koju iskreno skoro da nisam ni čuo da postoji. Samim tim već imam određenu dozu rezerve prema Dell-ovoj trogodišnjoj garanciji. Sa druge strane, sa PINom sam imao pozitivna iskustva po pitanju reklamacija, pa to nekako odmah daje veće šanse da se opredelim za neki brend za koji oni pružaju servis i podršku. U tom smislu i pokrećem temu.
 
Poslednja izmena:
Kimtec radi servis i za Lenovo/IBM, a PiN bi trebalo da radi servis i za Dell laptope. Fujitsu i Toshibu servisira SystemOne.

@Exodusbgd: nazalost vecinu brendova u Srbiji treba izbegavati bas zbog servisa.
 
Poslednja izmena:
Evo na primer da 'pohvalim' Asus i KimTec. Vec mesec dana laptop cami zbog wireless adaptera. Zovem ih i pitam sta se tu desava a lik ne zna, i to mu je sav odgovor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Primera radi, pojma nisam imao da Dell servisira Informatika za koju iskreno skoro da nisam ni čuo da postoji. Samim tim već imam određenu dozu rezerve prema Dell-ovoj trogodišnjoj garanciji. Sa druge strane, sa PINom sam imao pozitivna iskustva po pitanju reklamacija, pa to nekako odmah daje veće šanse da se opredelim za neki brend za koji oni pružaju servis i podršku. U tom smislu i pokrećem temu.

Ne želim da zvuči kao neka reklama, ali Informatika je dosta jaka domaća IT firma. Ima i svoja odeljenja u okruženju (čak je ranije postojalo i njihovo ISP odeljenje - InfoSky).

Kada je Dell pre 10-tak godina izabrao firmu za zastupništvo u regionu, Informatika je bila jedina koja je na Balkanu prodavala Dell-ove kompjutere.
 
Hvala Milane, dopunio sam prvi post, još uvek radi Edit. :)

A kako to funkcioniše u slučaju kad postoji više ovlašćenih servisa za neki brend? Da li kupac može sam da ga odnese u servis koji želi ili o tome prodavac odlučuje? Ili su na nekin način povezani određena maloprodaja i određeni servis? Ako bi neko mogao ovo malo da razjasni.


Ne želim da zvuči kao neka reklama, ali Informatika je dosta jaka domaća IT firma. Ima i svoja odeljenja u okruženju (čak je ranije postojalo i njihovo ISP odeljenje - InfoSky).

Kada je Dell pre 10-tak godina izabrao firmu za zastupništvo u regionu, Informatika je bila jedina koja je na Balkanu prodavala Dell-ove kompjutere.

Ma opušteno, uopšte ne želim bilo šta negativno da kažem za tu firmu, sticajem okolnosti prosto nisam imao kontakta sa njima na bilo koji način.


Evo na primer da 'pohvalim' Asus i KimTec. Vec mesec dana laptop cami zbog usranog wireless adaptera. Zovem ih i pitam sta se tu desava a lik ne zna, i to mu je sav odgovor.

Vlasnik sam ASUS laptopa i delim tvoju zabrinutost. Za sada radi bez greške, ali sam u par navrata zvao onaj broj od gore i dečko koji se javljao na fon je bio potpuno neupćen i na svako konkretno pitanje je odgovarao sa "ne znam".

I da napravimo malu digresiju na temu. Pitanje za ljude kojima je laptop primarni radni računar: Šta radite kada crkne i ostane na servisu 10+ dana? Da li imate još jedan rezervni računar (koji po svoj prilici verovatno nije sinhronizovan sa radnim računarom)? Da li vadite diskove kako bi uklonili poslovne i privatne podatke sa diskova pre slanja na servis? Sa desktop računarima je lako, generalno se mnogo brže servisiraju i skoro svako može i sam da zameni bilo koju komponentu, a kada neispravna stigne sa reklamacije da je proda ako je višak tj. ako je u međuvremenu zamenjena novom kako računar ne bi bio van funkcije.
 
Poslednja izmena:
za Toshibu je i Kimtec zaduzen.
sto se tice System1, bratu su zamenili pokvareni HDD nakon 40 dana - enough said.
 
Mislim da je kuknjava domaceg iznenada razmaženog "kupačkog" auditorijuma preterana. U velikom broju slucajeva kada se ovako dugo ceka na servis je kriv dobavljac rezervnih delova. PiN, sa kojim imamo veoma dobru saradnju, je ventilator za tri Lenovo T60 dobavio za 40 dana, iako je inicijalno receno da stize za 21-28 dana, i to samo dva komada, treci je stigao posle 55 dana. Naravno, posle su me vijali da donesem laptope jer se deo mora zameniti i neispravan vratiti u roku od 5 dana.

Sumnjam da je u ovom slucaju sa S1 prica drugacija. Cinjenica je da su servisi zatrpani i da se delovi dugo cekaju, ali je i činjenica da bi sve to mogli lepo da kažu besnim kupcima.

@marko: podrazumeva se vadjenje HDD-a pre odnosenja na servis.
 
ali odakle stizu ti delovi koji se cekaju po 40-50 dana??....iz sredsta zemlje?......i kako putuju?.....kaubojskom dilizansom?........

mislim,zna se dobro da odredjenim transportnim servisima i postanskim uslugama,mnoge stvari(a narocito tako sitne kao delovi za laptop) mogu iz skoro bilo kog kraja nase planete da stignu za 5,10 dana.....

da li se ti delovi,nakon narudzbine nasih servisa tek tada prave,onda salju i zato stizu za 40 dana?

i zasto nasi vajni serviseri sve to ne objasne razjarenim kupicma,nego kao sto je neko vec rekao daju cesto genijalni odgovor "NE ZNAM"...:mad:
 
Mislim da nema potrebe da tema dobije tok "mi protiv njih", nego da se:
1. Sagleda servisna podrška za svaki brend uz kontakt podatke i iskustva. Tako bi se videlo da li su "svi isti", tj. da li kod svakog servisa ima slučajeva čekanja od 30-40-50 dana ili se bar neki servis izdvaja kao bolji od ostalih.
2. Razmene iskustva šta raditi u slučaju kvara.

Da li je čekanje 5, 10, 15 ili više dana, meni je potpuno svejedno. Luksuz da budem bez primarnog radnog računara ne bih mogao sebi da priuštim duže od jednog dana, max dva. Sve preko toga bi me koštalo više nego kupovina novog računara. Uz ovakvu servisnu podršku i čekanje na delove po 30+ dana, postavlja se pitanje korišćenja laptopova za poslovnu primenu u zemlji Srbadiji? Kakva su vaša iskustva u slučaju kvara? Šta ste radili dok je laptop bio 10+ dana na servisu?
 
Kakva su vaša iskustva u slučaju kvara? Šta ste radili dok je laptop bio 10+ dana na servisu?

pa kada dodje do ovakve situacije,jedino sto ti preostaje je....

"mi protiv njih"



tokom tog cekanja,na razna pitanja od servisa mozes dobiti odgovor "ne znam",ili ce cak pokusati da se izderu na tebe u stilu "ja sam serviser,a ne ti i ja bolje znam moj posao"....

inace,ako je tako kako si napisao sto se tice tvog posla i kompjutera,bolje nemoj da koristis laptop u poslovne svrhe u Srbiji..........inace,zbog nekih drugih tehnickih stvari,ispalo je da laptopovi nisu pogodni ni za igre......pa se postavlja pitanje cemu te sprave uopste i sluze u Srbiji?...:)
 
Poslednja izmena:
Ovo još uvek nismo rešili: :)
MSI - Pakom?
Sony - ?
Apple - ?
HP - ?

Da li se bar zna ko servisira HP? Da li se i kod njih čeka po par nedelja za deo? Generalno, da li ijedan brend ima ozbiljan servis u Srbiji u smislu da se popavka odradi za 2-3 dana, a ne da se "čeka na deo" po 4-5 nedelja?

Zanima me da li ovo ovo važi u praksi u Srbiji:
EliteBook ima izuzetnu garanciju, nema ograničenja za vremenske uslove, 3 godine, mora da bude popravljen u roku od 3 dana ili je HP dužan da dnevno isplaćuje neku svotu (ne znam kolika je), jednostavno ne sme da 'izda' vlasnika. Svejedno, i dalje mi je to skupo...

Jer ako je ovo zaista tako u praksi, u mojim očima EliteBook više ne izgleda skupo. :)
 
Poslednja izmena:
Ovo još uvek nismo rešili: :)
MSI - Pakom?
Sony - ?
Apple - ?
HP - ?

Da li se bar zna ko servisira HP? Da li se i kod njih čeka po par nedelja za deo? Generalno, da li ijedan brend ima ozbiljan servis u Srbiji u smislu da se popavka odradi za 2-3 dana, a ne da se "čeka na deo" po 4-5 nedelja?

Zanima me da li ovo ovo važi u praksi u Srbiji:

HP - Glavni servis je oduvek BSProcesor u Dunavskoj ulici. Takođe dobri servisi su CT i Solution.

Što se EliteBook-a tiče, zna se zašto je skup (zapravo HP serije b i p) i šta dobijamo kupovinom istog, njihove matične ploče nemaju veze sa ostalim modelima jer je kvalitet izrade najbolji, kontrola kvaliteta izuzetno stroga, pa i ne čudi onakva garancija jer nisam nešto viđao niti često slušao da je neki takav notebook odlazio u servis sem na čišćenje od prašine.

Sony - Nema zvaničan servis
Apple - Nema zvaničan servis
MSI - Pakom
 
Poslednja izmena:
Hvala! :) Onda za sada imamo:

Acer - System One (011 313 1010), KimTec (011 20 70 677)
ASUS - KimTec (011 20 70 677)
Lenovo - PIN (021/489-1500, 011/30-93-100), KimTec (011 20 70 677)
MSI - Pakom (011/31-80-197)
Dell - Informatika AD (011/3215-254), PIN (021/489-1500, 011/30-93-100)
Toshiba - System One (011 313 1010)
HP - BSProcesor (011 275 40 75)
Fujitsu - System One (011 313 1010)
Sony - Nema ovlašćeni servis?
Apple - Nema ovlašćeni servis?

@milanbb
Molim te copy/paste spisak u prvi post preko starog. :)
 
Ja sam jedan HP 6715b nosio u neki servis u blizini Bogoslovije, mislim da je bio Pakom, s obzirom da je računar jednom išao u Niš.
Nije radio Firewire, zavlačili me mesec dana, pa su kao zamenili ploču, pa firewire opet nije radio, na kraju je, kao, bio oštećen konektor i to ne podleže garanciji, ali pošto je računar bio kod njih mesec ipo dana, zamenili su. Ja imam isti takav računar i evo već 3 godine besprekorno radi, ali ne vidim šta je to bolje kod garancije za b modele, kad su držali računar 45 dana, a četrdeset drugog shvatili da je problem slomljen konektor i da je u pitanju greška korisnika.
 
pa sve se svodi na: drzi laptop sto duze na servisu, kako bi ogadio bilo kakvu ideju da nosis opet racunar na servis. evo, nekoliko ljudi u okruzenju mi je pre za kupovinu novog nego servisiranje starog laptopa...
 
A pazite ovu statistiku (credits za link useru mironiko): http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

Ukratko, u prve tri godine 1/3 laptopova otkaže, netbookovi crkavaju još 20% više od toga. Najpouzdaniji brend je Asus, najnepouzdaniji HP. Takođe, premium modeli su tek neznatno pouzdaniji od entry level modela.

brendovi.png
 
Poslednja izmena:
Ovo je poprilicno sumnjiva lista, pogotovo sto su u pitanju procene za tri godine a ne izbrojani kvarovi u tom periodu.
 
a gde je tu MSI? :p
 
Asus je narucio listu, MSI platio da ne bude na njoj :D
 
Ovo je poprilicno sumnjiva lista, pogotovo sto su u pitanju procene za tri godine a ne izbrojani kvarovi u tom periodu.

Izbrojani su za dve godine i to na popriličnom broju primeraka, a na osnovu toga je data procena za 3 godine. Za dve godine Asus i Toshiba su ispod 10% jedini. :)



MSI platio da ne bude na njoj :D

LOL! :D


Inače, i da zanemarimo stanje po brendovima, ako se gleda prosek, meni ovaj malfunction rate izgleda zastrašujuće u kombinaciji sa profesionalnošću domaćih servisa. :) Ovako šac metodom bih rekao da je procenat do 10% za tri godine, a kao što se može videti neki prosek je 20%, plus kad se na to dodaju slučajna oštećenja od strane korisnika, stiže se do neverovatne 1/3 laptopova koji u toku prve tri godine odsviraju svoje. :zgran: :trust:

BTW Dobar primer za Asus je nedavna situacija sa Sundy Bridge bug-om. Asus je prvi izašao sa saopštenjem da nudi pare nazad ili zamenu, dok za ostale proizvođače nisam primetio da su tako jasno i nedvosmisleno rekli da nude keš nazad, nego pre svega zamenu. ASUS je bez pogovora i samoinicijativno prihvatio da menja i laptopove koji imaju jedan disk i ODD, i na koje SB bug praktično i ne utiče, ali nisu želeli baš ništa da rizikuju. Zaista pohvalno za Asus.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu iskustva mogu da napisem da se IBM/Lenovo ThinkPad serija i HP Elitebook serija laptopova najmanje kvare. Jesu skupe, ali zaista vrede svake ulozene pare.
 
Sudeći po istraživanju koje sam gore linkovao, premium modeli su neznatno pouzdaniji od najjeftinijih, a pošto se odnosi na sve proizvođače, nema razloga da bude namešteno, čak im ide u prilog da te skuplje modele okarakterišu kao mnogo pouzdanije kako bi kupovina skupljih modela imala više rezona.
 
Ima li neko iskustvo sa servisom Lenovo laptopova? Otisla mi je leva sarka za ektran na SL500. Mislio sam da ga odnesem na servis, ako je moguce da mi to zemene. Posto je u pitanju mehanicki kvar, mislim da nije neki problem da se to zameni, ukoliko imaju delova. E sad, postavlja se pitanje da li slati u Pin, Kimtec ili mozda Tehnicom?
 
Mala dopuna i izmena
Acer - System One
ASUS - KimTec
Lenovo - PIN
MSI - Pakom
Dell - Ewe
Toshiba - System One
HP - System One
Fujitsu - System One
Apple -Ct
 
Samo da pridodam na temu...Pre neki dan odneo sam laptop Asus N76 u kimtec jer sam imao problem sa pregrejavanjem,uglavnom kad opikam neku malo zahtevniju igru (temp. zna da ide i do 90 C ) aa u sustini pretpostavljam u cemu je problem ( zna se da je fabricka pasta sr.nje pa tako je najverovatnije problem u tome stim sto je lap top relativno nov tako da ciscenje kulera je nepotrebno jer ga odrzavam i pazim od prasine ). Preuzeo danas lap top i lik koji radi tamo mi kaze ...fleshovali smo ti BIOS na poslednju verziju ,testirali komponente i kao ocistili kuler...pitam ja za pastu on kao to ne pise da ti je radjeno...dodjem kuci pustim PES i isto sve... Toliko o kimtecu i njihovim 'expertima'...
 
Nazad
Vrh Dno