Šta je novo?

Spisak ovlašćenih laptop servisa po brendovima

Samo da pridodam na temu...Pre neki dan odneo sam laptop Asus N76 u kimtec jer sam imao problem sa pregrejavanjem,uglavnom kad opikam neku malo zahtevniju igru (temp. zna da ide i do 90 C ) aa u sustini pretpostavljam u cemu je problem ( zna se da je fabricka pasta sr.nje pa tako je najverovatnije problem u tome stim sto je lap top relativno nov tako da ciscenje kulera je nepotrebno jer ga odrzavam i pazim od prasine ). Preuzeo danas lap top i lik koji radi tamo mi kaze ...fleshovali smo ti BIOS na poslednju verziju ,testirali komponente i kao ocistili kuler...pitam ja za pastu on kao to ne pise da ti je radjeno...dodjem kuci pustim PES i isto sve... Toliko o kimtecu i njihovim 'expertima'...

Dobro si prosao, meni su izgrebali monitor a drugu laptop.
 
Ne znam odakle ti da je BSProcesor ovlašteni HP servis, spisak svih ovlaštenih HP servisa nalazi se ovde, a tog tvog BSProcesor-a tu nema.
http://h41191.www4.hp.com/servisi/

Lično sam imao posla sa ovim iz Novog Sada, i mogu reći sve najlepše o njima. Saradnja, profesionalnost i velika brzina svega odrađenog.
 
HP - Digit (011 360-5522) - rade samo sa pravnim licima, skroz dobra iskustva imam.
P.S. Za HP (i sve ostalo) u širokom luku zaobići Dialog (na Dorćolu se nalaze).
 
Postovani
Imam laptop Toshiba Satellite l875d-s7332 kupljen pre 9 meseci. Imam No Matter What garanciju i u kad sam ga kupio garancija je bila 2 god Radio perfektno do pre dva dana. Naime imao sampuno posla a bio sam kuci, rekoh, da izvadm bateriju posto sam kuci a radicu p 9-10 sati non stop. Tako ti ja tri dana, baterija na sigurnom u fijoci. Sada vratio bateriju, Racunar nece da se upali. Prikljucim na struju, upali odma. probam par puta ista situacija. Proverim, baterija 100 posto puna i 100 posto ispravna po toshiba dijagnostici.
pitanje br1 Da li se mozda nesto rascackalo u podesavanju i da li ja nesto mogu uraditi povodom ovog da proverim sta se desilo.
pitanje br2 ako ne mogu nista odraditi, koji je najbolji i najbrzi servis da se resi moj problem.
Laptop i naravno treba skoro svakodnevno

Unapred hvala svima na trudu.
 
Postovani
Imam laptop Toshiba Satellite l875d-s7332 kupljen pre 9 meseci. Imam No Matter What garanciju i u kad sam ga kupio garancija je bila 2 god Radio perfektno do pre dva dana. Naime imao sampuno posla a bio sam kuci, rekoh, da izvadm bateriju posto sam kuci a radicu p 9-10 sati non stop. Tako ti ja tri dana, baterija na sigurnom u fijoci. Sada vratio bateriju, Racunar nece da se upali. Prikljucim na struju, upali odma. probam par puta ista situacija. Proverim, baterija 100 posto puna i 100 posto ispravna po toshiba dijagnostici.
pitanje br1 Da li se mozda nesto rascackalo u podesavanju i da li ja nesto mogu uraditi povodom ovog da proverim sta se desilo.
pitanje br2 ako ne mogu nista odraditi, koji je najbolji i najbrzi servis da se resi moj problem.
Laptop i naravno treba skoro svakodnevno

Unapred hvala svima na trudu.

http://www.toshiba.rs/innovation/rs/generic/pc-support/
 
Ima li neko predlog za neki pouzdan laptop servis za sitnije popravke (konkretno me interesuje detaljno čišćenje prašine i stavljanje nove paste)?

Beograd ;)
 
Imate li predlog za servis DELL laptopa?
EWE, Neposystem ili SystemOne?
 
EWE = NEPO System ;)
Mislim da su bolji izbor od Sys One...
 
Sve je bolji izbor od System One.
 
UUUUU :wall::wall::wall::wall::wall::wall: Kasno sam video ovo!
 
U mom slučaju System One, odradio servis totalno profesionalno!Mada je bilo u pitanju samo čišćenje,uz konstatacije šta zameniti u dogledno vreme.Cena servisa je bila samo kurirska služba, System One = 0 din.Komunikacija 10,sa moje strane,za njih.
 
Odneo sam laptop u servis 11 februara,i evo jos je tamo!System one je u pitanju!Kao cekaju dobavljaca da im stignu delovi.Laptop nije u garanciji.Dali ima neki rok do kada oni moraju da urade servis,ili sta da radim da ih malo ubrzam?Cak su mi i rekli ako hocu mogu da ga uzmem sa servisa,mislim bas su ne profesionalni.Toliko drzati stvar u servisu,bas preterano.Jel imam neka prava,da zahtevam nesto ili ne?
 
Iskreno, cesto treba tim delovima bas dosta da stignu, vrlo cesto nije do samog servisa.
 
Evo 30 dana im je trebalo da mi srede lap-top! Servis je System one.Mesec dana!!!Strasno.
 
EWE = NEPO System ;)
Mislim da su bolji izbor od Sys One...

Ovlašćenih servisa za DELL-ove laptopove ima više. Nepo (EWE), System One, Informatika AD i PIN. Od nabrojanih servisa, nemam loše iskustvo ni sa jednim. Svi su dobri i imaju stručne servisere. Sa svima sam imao zadovoljsvo da sarađujem. Trenutno najviše sarađujem sa Informatikom AD jer radim u IT podršci, u firmi koja ima velik informacioni sistem na više lokacija u Srbiji. Najviše računara, uključujući i laptop računare, su upravo DELL-ovi, a oni (Informatika AD) su dobili servis DELL-ove IT opreme na tenderu prošle godine.
 
Da li neko zna neki servis za Samsung laptopove?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Koji je najpouzdaniji ovlašćeni servis HP laptopova?
Vidim na sajtu HP-a da ih ima više: AIGO BS, ALTI, DIALOG, GOLUM, SAGA, SYSTEM ONE.
Koji od ovih je najbolji? Potreban mi je samo za čišćenje laptopa.
 
Što se tiče Samsunga, mislim da je PIN zadužen za njih. Nazovi pa pitaj

Address: Zrenjaninski put 8, Novi Sad 21000
Phone: 021 4891500
 
MladjaNS Hvala za info. Ja sam inace iz Bg-a, ali pozvacu ih da vidim da li mogu da ga poprave. Inace, bio je u 4 razlicita servisa i niko ne moze da dijagnostikuje kvar. Daj Boze da su imali iskustva s tim modelom pa da pokusaju...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ako bi uzeo laptop u Nemackoj,jel postoji neki brend koji daje Evropsku garanciju koja bi samim tim vazila i kod nas?
Ako postoji navedite koje su to marke i u kojim ovlascenim se servirisraju kod nas?
 
Ne znam gde drugde da pitam, pa ću ovde, možda ima veze sa servisima.

Primetio sam po ulicama ogroman broj oglasa ljudi koji otkupljuju stare laptopove. Ko su ti ljudi i zašto to rade? Otkud odjednom takva navala kupaca starih laptopova?
 
To su 2-3 osobe, ne brdo ljudi. :)

Otkupe laptop za 20-30e, prodaju ga u delovima za stotinak. Nije nikakva navala, nego gradsku vlast boli pedu izgleda što se svuda lepe reklame gde se stigne. Za to su nadležni komunalci koji su obavešteni o navedenom problemu i njihov odgovor je da se kontaktiraju u trenutku kada neko lepi te reklame.

Srbija bato...
 
Aha, hvala.

Logično pitanje koje proizlazi iz toga - kako prodati stari laptop u delovima za stotinak evra? :)
 
Stari laptop je laptop star do 5-6 godina maks. Praistoriju od pre 10-15 godina ne otkupljuju ni ti otkupljivači.

A kako taj isti prodati u delovima? Pa rasklopiti isti, očistiti prljave delove da izgledaju iole pristojno, napraviti fotke (da nisu krš) i postaviti na oglase. Samo paneli su 40-50e, tastature od 10-20e, itd...
 
Koji su ovlasceni HP servisi (pogotovo ako ima u NS). Na HP sajtu ne mogu da nadjem, a sve stranice od pre su uklonjene, odnosno redirect na homepage.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se do sada saznalo (tj razresila misterija) koji je ovlascen servis HP laptopova u Srbiji ( Beogradu)?
 
Ovo je zaista korisna tema... cisto da znamo gde da se obratimo za servis...
 
Nazad
Vrh Dno